En evaluacion Obras

Reparació i estabilització de l’esllavissada produïda a la Carretera de Vall de Barcedana Pk6+650-Solana, així com la restitució de les condicions de seguretat i funcionalitat de la infraestructura viària

Expediente: 67/2024

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament de Gavet de la Conca en Lleida. Duración del contrato: 1 mes. Categoría CPV 45222000.

107.313
Presupuesto base
107.313
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45222000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
12 mar 2026, 09:02
Fecha límite
2 abr 2026, 01:59
Duración
1 mes

Organismo contratante

Ajuntament de Gavet de la Conca

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 12 mar 2026
Anuncio de Pliegos 12 mar 2026
Fin Plazo Presentación 2 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 18 abr 2026, 19:00

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament de Gavet de la Conca

Abierta 67/2024

OBRES URGENCIA DE LA CARRETERA DE VALL DE BARCEDANA PK6+650

107.313 €

En evaluacion 53/2022

Arrendament habitatge antiga Escola de Gavet

2.976 €

En evaluacion 78/2025

Actuació 01. Pavimentació amb formigó a l’entrada de la pista d’accés a Toló Es pavimenta amb formigó un tram localitzat a l’entrada de la pista de terra que dona accés al nucli de Toló, amb l’objectiu de millorar la resistència estructural i garantir una entrada segura en trams de pendent o de gir brusc. El paviment utilitzat és de formigó amb fibres metàl·liques i acabat mecànic, apte per a condicions de trànsit intens i amb altes exigències de durabilitat. Actuació 02. Aplicació de mescla bituminosa en calent al camí de Vilanova de Meià a Sant Cristòfol En diversos trams del recorregut entre Vilanova de Meià i Sant Cristòfol de la Vall, s’aplica una capa de mescla bituminosa en calent sobre el ferm existent. Aquesta actuació permet millorar la regularitat superficial, reforçar la capa de rodadura i garantir la seguretat del trànsit, especialment en punts amb degradació visible. Actuació 03. Jornada de bateig Es duu a terme una jornada de reparació puntual de clots mitjançant batxeig amb mescla bituminosa, per restaurar la funcionalitat del ferm en trams molt localitzats amb deteriorament superficial. Aquesta acció permet allargar la vida útil de la via i millorar-ne les condicions de circulació de manera ràpida i eficient.

92.073 €

En evaluacion 78/2025

Actuacions puntuals de millora per la seguretat del camí de Gavet de la Conca a Vilanova de Meià

92.073 €

En evaluacion 55/2026

Les actuacions que es volen dur a terme consisteixen fonamentalment en el bombament d’aigua per a l’abastament del nucli de Toló i la construcció del seu corresponent dipòsit de regulació i a Mata-Solana, l’adequació i posada en funcionament d’una nova captació de la font de la Monja, la instal·lació d’una bassa d’aigua crua i la instal·lació d’un sistema de cloració.

120.047 €