REPARACIÓ DELS DANYS CAUSATS I RETIRADA DELS MATERIALS ACUMULATS A LES INFRAESTRUCTURES HIDRÀULIQUES I LLERES DE LA DEMARCACIÓ TORDERA-BESÒS DURANT EL TEMPORAL GLÒRIA. GENER 2020. ZONA COMARQUES VALLÈS OCCIDENTAL I ORIENTAL

Expediente: CTN2000267

Entre els dies 20 a 23 de gener de 2020 ha tingut lloc a Catalunya un episodi meteorològic de pluges continuades, ratxes de vent i fort onatge, anomenat borrasca Glòria, que ha causat un increment de cabals important en determinades lleres de Catalunya, i importants desperfectes en tot el litoral i prelitoral català, amb els consegüents desperfectes en obres de defensa i protecció de titularitat pública, danys en diversos sistemes de sanejament i abastament en alta, arrossegament de vegetació i altres materials a les lleres i riberes dels cursos fluvials i altres afeccions al domini públic hidràulic.Per evitar que nous episodis de crescudes posin en risc la integritat i la seguretat de les persones i dels béns s'ha considerat necessari i urgent la immediata reparació dels danys produïts en les instal·lacions del cicle de l'aigua - per garantir la prestació dels serveis públics d'abastament d'aigua als municipis i de sanejament de les aigües residuals, la reconstrucció de les obres de defensa i protecció, la retirada de materials arrossegats i la restauració del domini públic hidràulic.

1.450.000
Presupuesto base
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
17 oct 2022, 13:45

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 oct 2022
Anuncio de Pliegos 17 oct 2022
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 23 mar 2020
Anuncio de Formalización 17 oct 2022

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:21

Más licitaciones de Agència Catalana de l'Aigua (ACA)

En la misma provincia (Tarragona)