En evaluacion Obras

Projecte constructiu de condicionament d’una tram de la carretera GIV-6322, de l’Escala a Albons, entre el PK 0+400 i el PK 0+600.

Expediente: 2026/5210

Contrato de obras en evaluación por Diputació de Girona en Girona. Duración del contrato: 6 meses. Categoría CPV 45233123.

409.066
Presupuesto base
409.066
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45233123
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
20 may 2026, 14:04
Fecha límite
10 jun 2026, 01:59
Duración
6 meses

Documentos

(2)

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 20 may 2026
Anuncio de Pliegos 20 may 2026
Fin Plazo Presentación 10 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:31

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €

Abierta 2026/7731

2026/7731 Contracte del subministrament d’ordinadors portàtils, dockstations, motxilles, ratolins, teclats, auriculars i pantalles per a la Diputació de Girona

58.866 €

Abierta 2026/8297

2026/8297 Servei de neteja de les seus de les brigades de Xarxa Viària i Monuments (2 lots)

110.603 €