prestació del serveis de gestió de l’Espai Socioeducatiu i Taller de suport i acompanyament educatiu al municipi de Gelida, promoguda per l’àrea de serveis socials, que té com a finalitat oferir un marc i un espai als infants que requereixin un suport assistencial, formatiu o que estiguin immersos en una potencial situació de risc on, mitjançant la relació educativa, i a través d’experiències positives i enriquidores els ajudi a tenir una socialització adequada i unes bones relacions amb el seu entorn.

Expediente: CONT-000008-2026

Contrato de servicios anulado por Ajuntament de Gelida en Barcelona. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 85311300.

42.396
Presupuesto base
93.272
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
85311300
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
27 jul 2026, 18:00
Fecha límite
6 ago 2026, 01:59
Duración
1 año

Organismo contratante

Ajuntament de Gelida

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 jul 2026
Anuncio de Pliegos 27 jul 2026
Fin Plazo Presentación 6 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 1 ago 2026, 06:24

Mismo sector y zona (85 en Barcelona)

Abierta 2026/2402

L’objecte del contracte és la prestació del Servei Municipal de Canguratge i Cures Puntuals a Domicili per a infants i adolescents de 0 a 16 anys residents a Martorelles, ampliable excepcionalment fins als 21 anys en situacions de discapacitat o diversitat funcional degudament acreditades. El servei s’emmarca en les actuacions finançades pel Pla Corresponsables impulsat pel Ministeri d’Igualtat i el Departament d’Igualtat i Feminisme de la Generalitat de Catalunya i té per finalitat facilitar la conciliació de la vida familiar, laboral, educativa i personal de les famílies, afavorir la corresponsabilitat en les cures, reduir les desigualtats de gènere derivades de la sobrecàrrega de les tasques de cura i garantir una atenció professional, segura i de qualitat als infants i adolescents. El contracte inclou:  Prestació directa de serveis de cura puntual a domicili.  Coordinació tècnica del servei.  Valoració i gestió de les demandes derivades pels Serveis Socials.  Cobertura ordinària i urgent.  Registre, seguiment i control d’activitat.  Elaboració d’informes i memòries.  Coordinació amb els Serveis Socials Bàsics.  Implementació dels protocols de protecció a la infància.  Accions de sensibilització en corresponsabilitat.

9.351 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 906675/26

Servei consistent en la realització de les revisions oftalmològiques al personal de l’AMB, IMET i IMPSOL

27.120 €

Abierta 2025/6818

Servicio de recogida de animales de compañía y gestión de las colonias de gatos ferales

109.050 €

Abierta SGT/2026/1887

L'objecte de la contractació és la prestació dels serveis d'assistència veterinària integral i de perruqueria canina necessaris per garantir la salut, el benestar animal i la plena operativitat dels 5 gossos adscrits a l'Equip Caní de la Policia Municipal de Sabadell.

13.372 €

Abierta 2026/11354F

L’objecte del contracte és el servei d’orientació i acompanyament a famílies de Santa Perpètua de Mogoda (d’ara endavant SOAF) és un servei de suport integral a les famílies per a la millora del seu benestar emocional i relacional, amb un ventall d’intervencions que van des de la prevenció fins al tractament més especialitzat. Aquest és un servei d’accés universal, de caràcter preventiu, i que s’integra en el Sistema català de Serveis socials com a servei complementari als equips de serveis socials.

214.550 €

Abierta SEC 2025 135

Contractació del servei d’orientació per a joves (Enllaç)

81.959 €

Abierta 2026/0006896

Serveis relatiu a l’execució d’accions de sensibilització adreçades a la ciutadania en l’àmbit de la convivència i la diversitat, dividit en 2 lots

57.825 €

Abierta 001_26003126

La gestió integral del Sistema Integral Municipal d’Informació, Orientació, Dinamització i Assessorament per a Joves (SIMIODA)

2.800.947 €

Abierta SEC/2026/849

Servei de psicopedagogia i logopèdia període 2026-2028.

25.920 €

Más licitaciones de Ajuntament de Gelida

Abierta CONT-000026-2026

CONTRACTACIÓ DEL SUBMINISTRAMENT, TRANSPORT I INSTAL·LACIÓ D’UN TATAMI ESPORTIU

20.145 €

Abierta CONT-000026-2026

Subministrament, transport i instal·lació d’un tatami esportiu, amb una superfície total aproximada de 12 x 12 metres, destinat a les instal·lacions esportives municipals de l’Ajuntament de Gelida. El material objecte del contracte consisteix en un acordió format per 12 tatamis de 200 x 100 x 4 cm, fabricats amb escuma de densitat A-200 (200 kg/m³), amb base antilliscant, cosits en format acordió, i equipats amb solapa i sistema de tancament mitjançant velcro, per garantir l’estabilitat del conjunt i la seguretat durant l’ús. El subministrament inclou totes les actuacions necessàries perquè el material quedi correctament instal·lat i en condicions òptimes per al seu ús immediat. El present contracte es pot qualificar de contracte administratiu de subministrament d'acord amb la definició dels articles 16.3 b) de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de contractes del sector públic (LCSP), per la qual es transposen a l'ordenament jurídic les directives del Parlament Europeu i del Consell 2014/23/UE i 2014/24/UE, de 26 de febrer de 2014.

20.145 €

Abierta CONT-000021-2026

CONTRACTACIÓ DE LES OBRES PER L’EXECUCIÓ DEL PROJECTE FORMACIO D’UN APARCAMENT A LA FINCA DE CAN PÀMIES AL NUCLI DE GELIDA

518.043 €

Abierta CONT-000021-2026

L’objecte d’aquesta licitació és l’execució de les obres contemplades en la ““Projecte per a la formació d’un aparcament a la finca de Can Pàmies al nucli de Gelida”, redactat per l’arquitecte Lourdes Mena Sanmartí, núm. col·legiat 67841-4, aprovada inicialment per Junta de Govern local en data 30 d’abril de 2026. Publicat al BOP de Barcelona núm. CVE 202610086593 de data 08/05/2026, al DOGC núm. 9663 de data 12/05/2026 i al tauler d’anuncis de l’Ajuntament. El projecte inclou la intervenció a la part nord-oest de la finca de Can Pàmies, amb la formació d’un aparcament amb accés des de l’avinguda Europa. Bàsicament, té com a objectiu resoldre la necessitat d’estacionament dels usuaris del municipi, derivada de l’orografia del municipi i de la manca de bosses d’aparcament. La proposta preveu un total de 82 places d’aparcament, de les quals 4 estan destinades a persones amb mobilitat reduïda. L’aparcament disposa d’una entrada i una sortida situades a la mateixa avinguda, fet que comporta la necessitat de reconfigurar aquest tram per tal de condicionar l’accés a la finca. El vial interior de l’aparcament es planteja amb un únic sentit de circulació i s’adapta a l’orografia del terreny, organitzant-se bàsicament en dues plataformes: una situada entre les cotes 164,28 i la 166,24 i l’altra plataforma va des de la cota 168,37 fins a la 165,92. La superfície total de l’àmbit és de 4.400,35 m², dels quals 1.403,56 m² corresponen a vial, 1.070,90 m² a aparcament i 1.926,89 m² a zones enjardinades i talussos. Els treballs a realitzar queden detallats en la memòria valorada i el seu plec de prescripcions tècniques (PPTP), i s’afegiran les que hagi ofert l’adjudicatari a la seva proposta de licitació, sempre d’acord amb la legislació que sigui d’aplicació. En el mencionat PPTP s’hi exposen, també, les condicions i les especificacions de les principals prestacions a realitzar.

518.043 €

Abierta CONT-000024-2026

OBRES PER LA REURBANITZACIÓ D’UN TRAM DEL PASSEIG CIRCUMVAL·LACIÓ AL NUCLI DE GELIDA

336.023 €