Prevista Servicios

Prestació del servei integral de menjador escolar a diferents centres públics d'educació infantil i primària de la comarca de l'Alt Camp mitjançant dues modalitats de servei: cuina en el centre i càtering en línia calenta. Concretament, el contracte comprèn les prestacions següents: a) L'adquisició, l'elaboració, el transport i la distribució dels aliments que composen l'àpat del dinar de forma individualitzada a les persones usuàries detallades a la clàusula 5 del PPT. b) La conservació i la reposició dels estris de cuina, els utensilis de menjar i electrodomèstics que s'utilitzin durant el servei que consten a l'annex 2 del PPT. Aquest material si no és propietat del centre escolar l'haurà d'aportar el contractista. c) La neteja de l'espai de cuina i del mateix espai de menjador, del parament i dels estris utilitzats. Així també, la recollida selectiva dels residus generats durant la prestació del servei. d) El servei de monitoratge de l'alumnat usuari del menjador que consisteix en la vigilància i les activitats intel·lectives dels alumnes en els centres objecte del contracte durant tota la fracció horària entre l'acabament de les classes del matí i el començament de les classes de la tarda, i amb una durada màxima de dues hores i 30 minuts en total. e) La gestió econòmica, administrativa i de control dels usuaris i usuàries que accedeixen al servei.

Expediente: 2025-0004133

Contrato de servicios previsto por Consell Comarcal de l'Alt Camp en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 55523100.

2.422.931
Presupuesto base
7.071.146
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
55523100
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
31 mar 2026, 10:04
Duración
2 años

Organismo contratante

Consell Comarcal de l'Alt Camp

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 31 mar 2026
Anuncio de Pliegos 31 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 1 abr 2026, 06:24

Mismo sector y zona (55 en Tarragona)

Anulada 4314760009-2020-0000037

atorgament de llicència d'ús privatiu del domini públic per a l'ocupació privativa de bar i restaurant del local cívic-sociocultural La Societat i de la piscina municipal de Solivella

350 €

En evaluacion 2026/09

L’objecte del contracte (Exp. 266/2026) consisteix en la gestió indirecta de l’explotació del Bar del Casal Municipal de Pratdip, sota la modalitat de concessió de serveis. Els punts clau d'aquest objecte són: Activitat: Inclou els serveis de cafeteria, restaurant i cantina, identificats amb els codis CPV 55330000-2, 55300000-3 i 55510000-8. Ubicació: El servei es prestarà a les instal·lacions municipals situades a l’Avinguda de Catalunya, núm. 9, les quals compten amb una superfície de 371 m². Finalitat: La concessió té com a objectiu cobrir la demanda d'oferta de restauració al municipi i proporcionar un servei complementari als usuaris del Casal. Risc operacional: Atesa la seva naturalesa de concessió, el contractista assumirà el risc operacional de l'explotació del servei.

1.957 €

En evaluacion TE/43008419/2026/07

Servei de bar-cantina de l’Institut de Camarles, destinat a l’alumnat, professorat i personal d’administració i serveis del centre

413 €

Formalizada REU-71/2026

Avituallamiento Incidencia Sieb Del 25 Al 26 De Julio

60 €

Formalizada 4312480001-2026-0000805

Llicència ús comú especial del domini públic per a la instal·lació i explotació de la barra del bar de la Festa Major d'estiu 2026

100 €

Formalizada 114/2026

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei d’àpats per a les persones usuàries de la residència i centre de dia de Vandellòs, gestionats per SUMAR. El servei comprèn l’elaboració dels àpats, que es farà a les mateixes instal·lacions municipals on està ubicada la residència, l’adequació nutricional dels menús, la seva adaptació individualitzada, la seguretat alimentària, la correcta conservació i transport, i la coordinació amb el model d’atenció propi de SUMAR.

88.880 €

Adjudicada 1123/2026

El contracte té per objecte la prestació del servei de càtering al menjador de l’escola bressol municipal Marta Mata de Banyeres del Penedès. L’escola bressol escolaritza alumnes d’educació infantil de primer cicle de 0 a 3 anys. El període de prestació del servei per cada curs escolar serà de setembre a juliol, coincidint amb el calendari escolar. En aquest sentit, queden exclosos dels serveis els dies de lliure disposició, els dies d’adaptació a l’inici del curs, els dies de vacances, festius, festes locals, així com qualsevol altre dia que no hi hagi activitat en les escoles bressol, circumstància que es comunicarà a l’adjudicatari del servei amb antelació suficient.

21.060 €

En evaluacion 472/2026

Gestió, explotació, comercialització, manteniment i dinamització de cinc habitatges d’ús turístic de titularitat municipal, ubicats en el nucli urbà de Corbera d'Ebre.

14.400 €

Desierta 1/2025

Concessió demanial de l'espai destinat a bar-restaurant al Poliesportiu Municipal de Flix

8.542 €

En evaluacion 4314950006-2026-0000102

Concessió administrativa d'ús privatiu de bé de domini públic per concurs.

24.000 €

Más licitaciones de Consell Comarcal de l'Alt Camp

Abierta 8100170005-2026-0001103

Contractació del servei de videoassistència per a persones grans, en el marc del projecte Alt Camp Ecosistema Rural Innovador

56.121 €

En evaluacion 8100170005-2026-0001103

La implantació i posada en marxa d’un sistema de videoassistència domiciliària adreçat a gent gran, amb l’objectiu de millorar la seva autonomia personal, seguretat i qualitat de vida. El contracte inclou: - Subministrament de 40 dispositius tipus tauleta, degudament configurats i preparats per al seu ús. - La implantació d’una solució tecnològica integral que permeti la gestió, el seguiment i l’operativitat del servei, assegurant la interoperabilitat amb altres sistemes i a diversos recursos del territori, així com la seguretat de la informació i la continuïtat del servei durant tot el període d’execució. - La configuració, parametrització i posada en marxa del sistema tecnològic necessari per garantir el correcte funcionament de la plataforma. - La formació del personal tècnic del Consell Comarcal i de les persones usuàries, amb l’objectiu de garantir un ús adequat, eficient i autònom de la plataforma, així com l’adquisició de les competències necessàries per al seu correcte funcionament i aprofitament. - La prestació de suport tècnic i el manteniment operatiu del sistema durant tot el període d’execució del contracte, amb la finalitat de garantir la seva disponibilitat, estabilitat i correcte funcionament continuat.

56.121 €

Adjudicada 8100170005-2026-0002362

Contractació del servei de monitoratge complementari al menjador escolar de les escoles rurals de l'Alt Camp

57.377 €

Adjudicada 8100170005-2026-0002362

El servei consisteix a donar el suport necessari i l’atenció adequada a l’alumnat de segon i tercer curs de primer cicle d’educació infantil que és usuari del servei de menjador, durant la franja horària del migdia, des de l’acabament de les classes del matí fins al començament de les classes de la tarda. Les escoles rurals que tenen implantat primer cicle d’educació infantil i han de disposar d’un/a (1) monitor/a complementari/ària al menjador escolar durant l’horari de prestació del servei són les següents: Escola Municipi/ Horari de servei La Barquera Alió de 13.00 a 15.00 h Sant Jaume Bràfim de 13.00 a 15.00 h Cabra del Camp Cabra del Camp de 12.30 a 15.00 h Mare de Déu de l’Esperança Figuerola del Camp de 12.30 a 15.00 h Les Moreres Les Pobles de 12.30 a 15.00 h Santa Magdalena El Pont d’Armentera de 12.30 a 15.00 h Les Comes Rodonyà de 12.30 a 15.00 h Manuel de Castellví i Feliu Vilabella de 13.00 a 15.00 h Rocabruna Picamoixons de 13.00 a 15.00 h

34.348 €

Adjudicada 8100170005-2026-0000703

El servei consisteix en transportar l’alumnat autoritzat a fer ús del servei, en l’itinerari d’anada i tornada, des de les parades fixades fins als centres educatius sostinguts amb fons públics als quals estan matriculats els alumnes i el retorn a les parades dels seus domicilis un cop acabada la jornada escolar. La prestació del servei de transport escolar també inclou el servei d'acompanyament de l’alumnat usuari mentre duri el trajecte d’acord amb l’art. 6 del Decret 161/1996 esmentat. La franja en què és necessària la presència de l’ acompanyant comprèn des de què l'alumnat usuari puja al vehicle fins a l'entrada al centre educatiu i, a la tornada, des de la sortida del centre educatiu fins a l'arribada de l’alumnat usuari a les respectives parades d'origen. La Ruta 1: Fontscaldes, Masmolets, Valls, Institut Jaume Huguet, Fundació Cor de Maria, Institut Narcís Oller, Col·legi Claret, Institut Serra de Miramar.

43.233 €