En evaluacion Servicios

Prestació del servei de gestió, execució i coordinació de la dinamització de joves des dels 12 fins els 18 anys als diferents barris de Figueres coincidint amb el curs escolar 2026-2027 i curs escolar 2027-2028. Aquest servei inclou activitats d’acompanyament, participació comunitària, reforç de competències personals i foment de l’oci saludable entre els joves. El servei inclou personal qualificat, la programació trimestral d’activitats consensuades amb el referent del contracte de l’Ajuntament de Figueres, la dinamització del grup i el seguiment individualitzat dels joves, quan es requereixi. És d’aplicació el DECRET 267/2016, de 5 de juliol, de les activitats d'educació en el lleure en les quals participen menors de 18 anys. Contracte inclòs en l’annex IV: Serveis d’Esbarjo, Culturals i Esportius

Expediente: CONC2026000051

Contrato de servicios en evaluación por Ajuntament de Figueres en Girona. Categoría CPV 92000000.

48.506
Presupuesto base
48.506
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
92000000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
31 jul 2026, 10:07
Fecha límite
17 ago 2026, 16:00

Organismo contratante

Ajuntament de Figueres

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 31 jul 2026
Anuncio de Pliegos 31 jul 2026
Fin Plazo Presentación 17 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 20 ago 2026, 06:23

Mismo sector y zona (92 en Girona)

Abierta 2026018916

L'objecte del contracte és la contractació dels serveis de gestió i dinamització dels tallers de participació i les trobades del Consell d'Infants i del Consell d'Adolescents de Girona. . Prestació del servei de gestió i dinamització dels tallers de participació del Consell d'Infants i del Consell d'Adolescents. Tallers que es realitzen a principi de curs amb l'objectiu de treballar la participació infantil. . Prestació del servei de gestió i dinamització de les trobades del Consell de participació d'infants i del consell d'Adolescents de Girona. Trobades que es realitzen amb l'objectiu de fomentar la participació dels infants i adolescents en diferents temes de la ciutat

19.555 €

Abierta COBS2026/073

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de monitoratge per a l'activitat física (gimnàstica de manteniment) per a la gent gran al Centre Cívic de Vilartagues i al Centre Cívic de Tueda (Pavelló de la Corxera). Des dels mesos d'octubre fins a juny. S'inclou també l'activitat física (gimnàstica de manteniment) a la platja durant els mesos de juliol i agost i l'activitat de les olimpiades de la gent gran durant tres dies del mes d'abril.

41.544 €

Adjudicada CONC2026000042

Representació de l'espectacle " Muerta de amor" al Teatre Municipal el Jardí en el marc de la programació del festival d'arts escèniques Temporada Alta 2026 - Festival internacional de tardor de Catalunya 2026.

36.225 €

En evaluacion X2026003672

Aquest contracte té per objecte la prestació dels serveis d’atenció al visitant i realització de les visites guiades a l’Arqueoparc Coves de Serinyà, durant el període comprès des de l’1 de juliol de 2026 (o des de la data que s’indiqui en el contracte administratiu) fins al 30 de juny de 2027, d’acord amb el calendari i l’horari d’obertura de l’equipament durant aquest període, recollit en el Plec de prescripcions tècniques (PPT). Aquests serveis s’han d’executar al recinte de l’Arqueoparc Coves de Serinyà (c-66, 17852, Serinyà).

47.452 €

En evaluacion 2026/2946

Restauració pintures antic convent Sant Agustí

55.514 €

En evaluacion 2026031510

Contractació dels serveis de producció tècnica, regidories d'escenari i serveis auxiliars de suport als concerts i altres espectacles durant les Fires de Sant Narcís 2026.

29.780 €

En evaluacion X2026001087

Contracte de serveis de monitoratge de les activitats fisicoesportives organitzades per l’Ajuntament de Celrà

41.583 €

Formalizada 2026/005186

L’objecte del contracte és la prestació del servei artístic per a la realització del concert de Miki Núñez, que tindrà lloc el dia 14 d’agost de 2026, a les 23.00 h, al recinte de l’antic càmping Bahía, en el marc de la programació musical de les Barraques de la Festa Major de Roses 2026.

20.500 €

Formalizada 2026/005184

L’objecte del contracte és la prestació del servei artístic per a la realització del concert del grup Els Catarres, que tindrà lloc el dia 11 d’agost de 2026, a les 00.00 h (nit de l’11 al 12 d’agost), al recinte de l’antic càmping Bahía, en el marc de la programació musical de les Barraques de la Festa Major de Roses 2026.

18.000 €

En evaluacion e-02.08.04.1408 3/2026

És objecte del contracte, la prestació del servei per a la gestió, execució i organització de la cursa. Aquest és un esdeveniment obert en el que pot participar qualsevol persona que vulgui gaudir d’aquest esdeveniment esportiu que està formada per tres curses: - La mitja Marató de 21k - La Comte Guifre de 10k - La Bressol de Catalunya de 5k Les tasques de gestió, preparació i execució de les curses tenint en compte totes les consideracions per dur a terme el servei són les següents: - Gestió, preparació i execució de les curses. - Promoció i màrqueting. - Inscripcions: gestió de pagament, control i entrega de dorsals, xips, samarretes i obsequis. - Dinamització i punts de control. - Coordinació amb l’Ajuntament, recorregut i seguretat. - Cobertura del circuit amb voluntaris o personal propi. - Circuit proposta dels recorreguts. - Informar mitjançant web i correu electrònic. - Planificació de l’esdeveniment - Cobertura sanitària: suport vital bàsic

7.868 €

Más licitaciones de Ajuntament de Figueres

Abierta CONC2026000057

CONTRACTE MIXT DE SUBMINISTRAMENT, INSTAL·LACIÓ I SERVEI DE GESTIÓ D'UNA PISTA DE GEL ÚTIL PER PATINAR, AL MUNICIPI DE FIGUERES PER A LA CAMPANYA DE NADAL 2026-2027

84.000 €

Abierta CONC2026000057

Subministrament en règim de lloguer, la instal·lació, posada en funcionament, manteniment, conservació, desmuntatge i gestió d’una pista de gel temporal amb una superfície útil mínima de 20 × 10 metres, destinada a l’ús ciutadà durant la campanya de Nadal 2026-2027 al municipi de Figueres.

70.000 €

Abierta CONC2026000055

CONCURSO DE PROYECTOS, CON INTERVENCIÓN DE JURADO, PARA LA SELECCIÓN Y POSTERIOR ADJUDICACIÓN DE LOS CONTRATOS DE SERVICIOS DE ARQUITECTURA RELACIONADOS CON LA CONSTRUCCIÓN DE LA NUEVA SEDE DEL ARCHIVO COMARCAL DEL ALT EMPORDÀ Y LA BIBLIOTECA.

1.058.284 €

Abierta CONC2026000055

Concurso de proyectos con intervención de Jurado, anónimo y restringido a dos fases, para seleccionar la propuesta arquitectónica más idónea que sirva de base para la adjudicación posterior de los contratos de los servicios de arquitectura relacionados con la construcción de la Nueva sede del Archivo Comarcal del Alt Empordà y la Biblioteca Comarcal en Figueres.

565.658 €

Abierta CONC2026000039

CONTRATO MIXTO DE SERVICIOS DE MONTAJE, DESMONTAJE Y MANTENIMIENTO DEL ÁRBOL DE NAVIDAD, DE LA TOTALIDAD DE LAS LUCES TIPO DALINANO QUE FORMAN PARTE DEL ALUMBRADO NAVIDEÑO, Y EL SUMINISTRO EN RÉGIMEN DE ALQUILER DE LUCES DE NAVIDAD, CON MONTAJE, DESMONTAJE Y MANTENIMIENTO DE LAS MISMAS DURANTE LA CAMPAÑA DE NAVIDAD DE LA CIUDAD DE FIGUERES

1.086.902 €