Adjudicada Servicios

Prestació del servei d'accions d'investigació, en fase d'investigació preliminar de sòls en dos emplaçaments

Expediente: SAB_2026000039

L’objecte del contracte són les actuacions d’investigació preliminar en una parcel·la situada al Carrer Olímpic nº 5 i en una parcel·la situada en el límit amb el municipi de Badalona, que limita al nord amb el carrer de Les Valls d’Andorra, el de Pi i Gibert al sud-est l’Avinguda de Catalunya a sudoest. En l’abast de les feines s’inclouen perforació de sondeigs i instal·lació, mostreig i anàlisi de laboratori, treballs de camp, dietes i desplaçaments, coordinació de Seguretat i Salut, anàlisi de dades i elaboració d’informe. Si els resultats obtinguts superen els nivells genèrics de referència (segons Reial Decret 9/2005 de sòls contaminats), si superen els 50 mg/kg per als TPH o es detecten compostos que no disposen de valor de referència, caldrà elaborar una anàlisi quantitativa de risc a la salut humana, complint tot allò establert en el seu annex VIII. A2. Lots: En aquest contracte no és possible la divisió del seu objecte en lots perquè: Per la correcta execució del contracte és necessari coordinar l'execució de les diferents prestacions i això no es podria fer si la seva execució es portada a terme per una pluralitat de contractistes perquè la investigació preliminar de sòls contaminats constitueix un procés tècnic integrat que requereix una metodologia i criteris d’avaluació homogenis en totes les seves fases. Els treballs previstos —inspecció in situ, definició i execució de la campanya de mostreig i interpretació dels resultats— estan estretament interrelacionats i responen a una única estratègia tècnica d’acord amb el Reial Decret 9/2005. La seva divisió podria generar incoherències metodològiques i dificultar la comparació dels resultats. Així mateix, per garantir la traçabilitat de les mostres i la coherència en la seva anàlisi i interpretació, és necessari que un únic contractista assumeixi la totalitat dels treballs, evitant riscos d’errors o discrepàncies. Finalment, la intervenció de diversos contractistes complicaria la coordinació, la gestió d’inc

36.570
Presupuesto base
36.570
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Sant Adrià de Besòs, Barcelona (Cataluña)
Publicación
7 jul 2026, 12:40

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 jul 2026
Anuncio de Pliegos 7 jul 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 28 jul 2026
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 29 jul 2026, 12:12

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Adrià de Besòs

Abierta SAB_2026000046

L’objecte d’aquest contracte consisteix en la redacció d’un Projecte Bàsic i d’Execució i l’estudi de Seguretat i Salut de la remodelació de la piscina del Poliesportiu Ricart, que desenvolupi l’avantprojecte elaborat per la firma Soldevila Soldevila Soldevila Arquitectes (febrer de 2023), on queden definides les mancances que actualment presenta la instal·lació i la proposta arquitectònica per la seva esmena.

147.137 €

Abierta SAB_2026000044

Servei de redacció del projecte d’obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià

50.398 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta SAB_2026000048

Servei de formació per al programa de millora sociolaboral 2027

89.905 €

Abierta SAB_2026000048

L’objecte del contracte és contractar la formació teòric-pràctica corresponent a les accions formatives de millora sociolaboral 2027. Aquests cursos que promou l’Àrea de Promoció econòmica, tenen l’objectiu d’impulsar l'ocupabilitat de les persones aturades del municipi i la formació està pensada per poder cobrir les necessitats dels ciutadans i d’augmentar el seu currículum professional i personal.

89.905 €

En la misma provincia (Barcelona)