Formalizada Servicios

: Per poder fer el seguiment i control de les obres d’urbanització de la Fase 1 del LOGIS Montblanc i el seguiment de la tramitació del projecte d’urbanització de la 2a Modificació del Pla Parcial, supervisió de les tasques de la Direcció d’obra, reunions amb l’Ajuntament i Companyies subministradores de serveis i definició i aprovació de solucions tècniques, compliment dels requeriments dels informes emesos per les administracions competents, és necessari contractar un Project Management a una empresa externa.

Expediente: 2025/13/SRV/MANAGE_MONT

Contrato de servicios formalizado por Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA) en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 71247000. Adjudicado el 21 jul 2025 a CONSULTORIA TECNICAS Y PROYECTOS 1999 SL. Se recibieron 5 ofertas.

45.600
Presupuesto base
91.200
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71247000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
11 mar 2026, 12:03
Fecha límite
3 abr 2025, 15:00
Duración
1 año

Adjudicación

Adjudicatario
CONSULTORIA TECNICAS Y PROYECTOS 1999 SL
NIF
B61881298
Importe
38.880
Ofertas recibidas
5

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 11 mar 2026
Anuncio de Pliegos 11 mar 2026
Fin Plazo Presentación 3 abr 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 21 jul 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 12 mar 2026, 04:14

Mismo sector y zona (71 en Tarragona)

Abierta 504/2026/G626

L’objecte d’aquest contracte és la contractació dels serveis tècnics per la redacció i direcció facultativa dels projectes executius següents: • Consolidació i restauració de les estructures arqueològiques de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona. • Adequació de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona

79.100 €

Abierta CSS. MT-15024-C2

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica de coordinació de seguretat i salut de les obres corresponents al projecte constructiu. Semaforització i millora de la senyalització de passos de vianants a la C-31. Cunit. Clau: MT-15024-C2

2.335 €

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta 8004330008-2026-0006892

Servicio asistencia técnica para redacció de catorce proyectos constructivos en las carreteras

528.829 €

Abierta PC. PC-CGT-26018

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica per a la redacció del Projecte Constructiu "Estabilització de talussos a les carreteres del Servei Territorial de Carreteres de Tarragona". Clau: PC-CGT-26018

114.286 €

Abierta CTN2600164

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres de remodelació corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi C1.187 “Remodelació EBAR Sardana, Remodelació EBAR Catalunya i reposició emissari Catalunya”. Atès que tant les dos EBARs com l’emissari es van posar en servei l’any 1995, i malgrat durant tot aquest període s’han anat duent a terme tasques de manteniment i renovació perassegurar-ne l’operativitat, el seu estat actual fa necessària la remodelació d’ambduesEBARs i la reposició de l’emissari Catalunya. Cal tenir present que les EBARs de Catalunya i de la Sardana son dos dels bombaments principals de sistema de sanejament de Salou que permeten, donada l’orografia de l’àmbit, l’evacuació de l’aigua residual generada cap a l’EDAR de Vila-seca. La primera recull gran part del cabal generat al municipi i l’envia cap a la segona que, al seu torn, envia l’aigua per a què, previ pas per la EBAR Autopista, arribi a la depuradora. A més, la EBAR Catalunya disposa d’un emissari d’emergència que, tenint en compte la configuració de bombaments en sèrie de la xarxa, permet enviar a mar tot el cabal residual recollit en els tres bombaments, en cas de necessitats del servei.

96.550 €

Abierta CTN2600122

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi A2.067 “Actuacions de millora ambiental de la conca de la riera de la Bisbal”. Atès el mal estat de l’aigua a la desembocadura de la riera de la Bisbal, al Vendrell, i derivat de la resolució 797/XII del Parlament de Catalunya de l’any 2021, l’ACA va planificar una mesura de recuperació de la conca al Programa de mesures del tercer cicle de la planificació hidrològica (2022-2027). Així doncs, aquesta actuació té per objecte la recuperació morfològica i millora ecològica del Torrent del Lluc en el seu tram entre Santa Oliva i el Vendrell, en una longitud d’aproximadament 4 km amb les següents coordenades: inici (X: 3778231,3; Y: 4567869,7) i final (X: 377743.15, Y:4564696.91).

80.708 €

Abierta CTN2600141

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la coordinació de seguretat i salut de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

30.003 €

Abierta CTN2600140

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la direcció d’obra de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

181.361 €

Abierta CSE/AH05/1101477011/27/PO

Servei de fusteria

276.413 €

Más licitaciones de Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA)

Abierta 2026/14/SRV/OSA/VENTIL_EBG

SERVEI DE MANTENIMENT DELS SISTEMES DE VENTILACIÓ MECÀNICA DE L’ESTACIÓ D’AUTOBUSOS DE GIRONA

39.567 €

Abierta 2026/14/SRV/OSA/VENTIL_EBG

Segons s’estableix a la normativa específica relativa a la Protecció contra Incendis, “Reglament d’Instal·lacions de Protecció contra Incendis” (RIPCI) R.D. 513/2017, de 22 de maig. Reial Decret 513/2017, és necessari contractar el servei de manteniment dels sistemes de ventilació mecànica de l’estació d’autobusos de Girona per tal de garantir-ne el seu correcte estat de funcionament i conservació.El sistema de ventilació forçada de l’estació d’autobusos de Girona s’integra de manera esquemàtica dels següents components: • Conductes d’admissió, extracció d’aire • Reixes, comportes, etc. • Extractors (turbines) • Variadors de freqüència de les turbines • Quadres elèctrics de control • Connexió a SCADA Segons detall del plec tècnic

35.970 €

Abierta 2026/12/CSRV/OB_TORD

Contrato de concesión de servicios para la gestión y explotación del área de servicios de la Tordera

Abierta 2026/12/CSRV/OB_TORD

Contrato para la prestación del servicio en régimen de concesión, de gestión i explotación del area de servicios de la Tordera en la via C-32

20.162.833 €

Desierta 2026/11/SRV/OSA/MANT_INTEGR_EBC

L’estació d’autobusos de Cadaqués ha de disposar d’un servei continuat de manteniment de la infraestructura. L’equipament romandrà obert al públic 325 dies a l’any (de novembre a febrer tanca els caps de setmana i festius), CIMALSA com a gestora de l’estació, haurà de garantir la seguretat i la qualitat del servei a les persones usuàries. El servei a contractar ha de permetre resoldre els requeriments bàsics de manteniment i conservació de la instal·lació, incloent tasques pròpies de lampisteria, paleteria, pintura, fusteria, jardineria, etc. que són pròpies d’un equipament públic de les característiques de l’estació. Així mateix ha de garantir els manteniment de les instal·lacions tècniques dels sistemes de protecció contra incendis, instal·lació elèctrica de baixa tensió; climatització i enllumenat de l’edifici segons s’estableix a la normativa i subsidiàriament en aquest document.

7.770 €