Obres d’urbanització d’ampliació de la zona esportiva de Santa Pau

Expediente: X2026000376

El principal objectiu rau en la voluntat de consolidar la zona esportiva municipal amb l’ampliació de l’actual zona d’equipaments esportius, tal i com es defineix al Pla d’Ordenació Urbanística Municipal de Santa Pau. Altrament, representa una oportunitat pel municipi al crear dins del sector SUD-06a nous espais previstos pel creixement urbà i, alhora, millorar substancialment la qualitat de les infraestructures existents a la zona que resulten insuficients i obsoletes. El plantejament proposat pretén donar resposta a la necessitat de facilitar l’accés a l’habitatge públic de part de la població de Santa Pau amb la previsió de construcció d’habitatges de protecció pública, protegit i concertat, i també d’habitatges assequibles. Per altra banda, la situació d’habitatge al municipi ha empitjorat els darrers anys, fet que genera que la gent jove tingui dificultats d’accés a l’habitatge, raó per la qual aquest projecte ha de donar resposta a aquestes necessitats.’’

187.350
Presupuesto base
187.350
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Santa Pau, Girona (Cataluña)
Publicación
12 jun 2026, 16:02

Organismo contratante

Ajuntament de Santa Pau

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 12 jun 2026
Anuncio de Pliegos 12 jun 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 18 jul 2026, 12:12

Más licitaciones de Ajuntament de Santa Pau

Abierta X2026000773

Obres d’urbanització d’ampliació de la zona esportiva de Santa Pau

187.350 €

Abierta X2026000283

CONCESSIO DE SERVEIS PER A LA GESTIÓ I EXPLOTACIÓ DEL BAR-CAFETERIA I ALTRES POSSIBLES ACTIVITATS COMPLEMENTÀRIES REALITZADES AL CENTRE CIVIC DE SANTA PAU

747.792 €

En evaluacion X2026000773

El principal objectiu rau en la voluntat de consolidar la zona esportiva municipal amb l’ampliació de l’actual zona d’equipaments esportius, tal i com es defineix al Pla d’Ordenació Urbanística Municipal de Santa Pau. Altrament, representa una oportunitat pel municipi al crear dins del sector SUD-06a nous espais previstos pel creixement urbà i, alhora, millorar substancialment la qualitat de les infraestructures existents a la zona que resulten insuficients i obsoletes. El plantejament proposat pretén donar resposta a la necessitat de facilitar l’accés a l’habitatge públic de part de la població de Santa Pau amb la previsió de construcció d’habitatges de protecció pública, protegit i concertat, i també d’habitatges assequibles. Per altra banda, la situació d’habitatge al municipi ha empitjorat els darrers anys, fet que genera que la gent jove tingui dificultats d’accés a l’habitatge, raó per la qual aquest projecte ha de donar resposta a aquestes necessitats.’’

187.350 €

En evaluacion X2026000283

Els objectius principals que es volen assolir a través d’aquest contracte són els següents: 1. Obtenir la màxima rendibilitat a nivell econòmic i social de les instal·lacions i els serveis. 2. Fomentar la màxima afluència d’usuaris. 3. Racionalitzar les despeses de funcionament. 4. Assolir una adaptació continuada de l’oferta de serveis a la demanda. 5. Assolir que els usuaris/es tinguin una imatge de qualitat de les instal·lacions i de la seva oferta de servei. 6. Fomentar la participació ciutadana, la cohesió social i el teixit associatiu. 7. Oferir un servei amb la màxima relació qualitat – preu

747.792 €

Desierta X2026000376

El principal objectiu rau en la voluntat de consolidar la zona esportiva municipal amb l’ampliació de l’actual zona d’equipaments esportius, tal i com es defineix al Pla d’Ordenació Urbanística Municipal de Santa Pau. Altrament, representa una oportunitat pel municipi al crear dins del sector SUD-06a nous espais previstos pel creixement urbà i, alhora, millorar substancialment la qualitat de les infraestructures existents a la zona que resulten insuficients i obsoletes. El plantejament proposat pretén donar resposta a la necessitat de facilitar l’accés a l’habitatge públic de part de la població de Santa Pau amb la previsió de construcció d’habitatges de protecció pública, protegit i concertat, i també d’habitatges assequibles. Per altra banda, la situació d’habitatge al municipi ha empitjorat els darrers anys, fet que genera que la gent jove tingui dificultats d’accés a l’habitatge, raó per la qual aquest projecte ha de donar resposta a aquestes necessitats.’’

187.350 €

En la misma provincia (Girona)