OBRES DEL PROJECTE “ADEQUACIÓ D'UN PASSEIG A LA PUJADA DEL CASTELL. A1. MILLORA DE LA CONNECTIVITAT VERDA ENTRE EL CENTRE HISTÒRIC I EL CASTELL DE SANT FERRAN I A2 MILLORA URBANA DE L'ENTORN DEL TEATRE MUSEU-DALÍ” EN EL MARC DEL PLA DE RECUPERACIÓ, TRANSFORMACIÓ I RESILIÈNCIA – FINANÇAT PER LA UNIÓ EUROPEA - NEXT GENERATION EU

Expediente: CONC2025000002

Realització de les obres del projecte “Adequació d’un passeig a la Pujada del Castell. A1. Millora de la connectivitat verda entre el Centre Històric i el Castell de Sant Ferran i A2 Millora urbana de l’entorn del Teatre-Museu Dalí, en el marc del Pla de Recuperació, Transformació i Resilència-fianançat per la UE-Next Generation EU.\n\nEl contracte està finançat amb el Fons del Mecanisme del Pla de Recuperació, Transformació i Resiliència de la Unió Europea – Next GenerationEU (d’ara en endavant, PRTR) establert pel Decret llei 36/2020, de 30 de desembre, pel qual s’aproven mesures urgents per a la modernització de l’Administració pública i per a l’execució del PRTR i pel Reglament (UE) 2020/2094 del Consell, de 14 de desembre de 2020, pel qual s’estableix un instrument de recuperació de la Unió Europea per donar suport a la recuperació de la crisi provocada per la COVID-19, i regulat segons el Reglament (UE) 2021/241 del Parlament Europeu i del Consell de 12 de febrer de 2021 pel qual s’estableix el Mecanisme de Recuperació i Resiliència.\n

487.576
Presupuesto base
257.131
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Figueres, Girona (Cataluña)
Publicación
18 jul 2025, 11:30

Organismo contratante

Ajuntament de Figueres

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 18 jul 2025
Anuncio de Pliegos 18 jul 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 10 jul 2025
Anuncio de Formalización 18 jul 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:14

Más licitaciones de Ajuntament de Figueres

Abierta CONC2026000057

CONTRACTE MIXT DE SUBMINISTRAMENT, INSTAL·LACIÓ I SERVEI DE GESTIÓ D'UNA PISTA DE GEL ÚTIL PER PATINAR, AL MUNICIPI DE FIGUERES PER A LA CAMPANYA DE NADAL 2026-2027

84.000 €

Abierta CONC2026000057

Subministrament en règim de lloguer, la instal·lació, posada en funcionament, manteniment, conservació, desmuntatge i gestió d’una pista de gel temporal amb una superfície útil mínima de 20 × 10 metres, destinada a l’ús ciutadà durant la campanya de Nadal 2026-2027 al municipi de Figueres.

70.000 €

Abierta CONC2026000055

CONCURSO DE PROYECTOS, CON INTERVENCIÓN DE JURADO, PARA LA SELECCIÓN Y POSTERIOR ADJUDICACIÓN DE LOS CONTRATOS DE SERVICIOS DE ARQUITECTURA RELACIONADOS CON LA CONSTRUCCIÓN DE LA NUEVA SEDE DEL ARCHIVO COMARCAL DEL ALT EMPORDÀ Y LA BIBLIOTECA.

1.058.284 €

Abierta CONC2026000055

Concurso de proyectos con intervención de Jurado, anónimo y restringido a dos fases, para seleccionar la propuesta arquitectónica más idónea que sirva de base para la adjudicación posterior de los contratos de los servicios de arquitectura relacionados con la construcción de la Nueva sede del Archivo Comarcal del Alt Empordà y la Biblioteca Comarcal en Figueres.

565.658 €

Abierta CONC2026000039

CONTRATO MIXTO DE SERVICIOS DE MONTAJE, DESMONTAJE Y MANTENIMIENTO DEL ÁRBOL DE NAVIDAD, DE LA TOTALIDAD DE LAS LUCES TIPO DALINANO QUE FORMAN PARTE DEL ALUMBRADO NAVIDEÑO, Y EL SUMINISTRO EN RÉGIMEN DE ALQUILER DE LUCES DE NAVIDAD, CON MONTAJE, DESMONTAJE Y MANTENIMIENTO DE LAS MISMAS DURANTE LA CAMPAÑA DE NAVIDAD DE LA CIUDAD DE FIGUERES

1.086.902 €

En la misma provincia (Girona)