Obres de renaturalització de la mitjana de l'Avinguda de Salou. RENATUReus.Acció B1R2a_1

Expediente: CONOBR-0129/2025

El present contracte d'obres públiques té per objecte l’execució de les obres descrites en el projecte redactat per l’empresa Tecnigral i l’Ajuntament de Reus, denominat Projecte de renaturalització de la mitjana de l'Avinguda de Salou – RENATUReus.Acció B1R2a_1, aprovat inicialment per Decret del regidor delegat de Via Pública, de data de 15 de maig de 2025, i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 16 de juny 2025. \n\nLa present contractació està subjecta, en tot cas, al compliment, execució i realització de les fites i objectius fixats en el Pla de Recuperació, Transformació i Resiliència, de conformitat amb la Decisió d'Execució del Consell relativa a l'aprovació de l'avaluació del Pla de recuperació i resiliència d'Espanya (Council Implementing Decisión-CID) i estarà sotmesa a la plena aplicació dels procediments i control que s'estableixin pel MRR de la UE i demés normativa de la UE aplicable a la gestió, seguiment i control que s'estableixi pel PRTR, així com, a les obligacions específiques relatives a la informació i publicitat, a la verificació i a les demés imposades per la normativa de la Unió Europea.

199.873
Presupuesto base
199.873
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Reus, Tarragona (Cataluña)
Publicación
19 ago 2025, 13:54

Organismo contratante

Ajuntament de Reus

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 19 ago 2025
Anuncio de Pliegos 19 ago 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 19 ago 2025
Anuncio de Formalización 19 ago 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:12

Más licitaciones de Ajuntament de Reus

Abierta CONSER-0205/2026

Servei de planificació, negociació i inserció d’espais publicitaris de l’Ajuntament de Reus, organismes autònoms i empreses municipals en mitjans de comunicació.

2.145.302 €

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta CONSER-0236/2026

Servei de control de l’execució de la implantació del «projecte Reus Smart Mobility and Security» de sistemes de lectors de matrícula pel control i millora de mobilitat sostenible i la seguretat viària.

10.500 €

Abierta CONOBR-0215/2026

Obres de reforma de la casa dels mestres

95.961 €

Abierta CONOBR-0215/2026

El present contracte d'obres públiques té per objecte l’execució de les obres descrites en els projectes següents: - «Projecte de millora del bany, paviment i acabat de parets d’habitatge en planta baixa. Passeig Mata, 3, escala A, baixos 2a – 43202 Reus» i «Projecte de reforma del bany, cuina i instal·lació elèctrica en planta primera. Passeig Mata, 3, escala A, 1r 2a-43202 Reus», aprovats inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 9 d’abril de 2026 i esdevinguts aprovats amb caràcter definitiu en data 11 de maig de 2026. - «Projecte de reparacions puntuals de coberta i fusteries exteriors en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social (Passeig Mata nº 3 – 43202 Reus)», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 10 d’abril de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 12 de maig de 2026. - «Projecte d’arranjament d’instal·lació general de sanejament en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social al Passeig Mata núm. 3 de Reus», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 26 de febrer de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 27 d’abril de 2026.

87.237 €

En la misma provincia (Tarragona)