Obres de rehabilitació i reforma del teatre "La Defensa Agrària" a la Selva del Camp. La Defensa Agrària és un edifici cultural de cabdal importància a la Selva del Camp. L'equipament a causa de la seva obsolescència estructural, funcional i de seguretat havia caigut en desús, per la qual cosa l'Ajuntament va decidir intervenir per recuperar-ne la seva funcionalitat a partir de diversos projectes encadenats. L'objectiu final és retornar a la funcionalitat i posada en ús d'aquest equipament.

Expediente: 2386/2025

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de la Selva del Camp en Tarragona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 6 meses. Categoría CPV 45300000. Adjudicado el 20 feb 2026 a CONSTÈCNIA 3, SL. Se recibió 1 oferta.

702.811
Presupuesto base
702.811
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
45300000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:49
Fecha límite
11 ene 2026, 00:55
Duración
6 meses
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
CONSTÈCNIA 3, SL
NIF
B43117241
Importe
217.562
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Ajuntament de la Selva del Camp

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 11 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 20 feb 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 26 mar 2026, 05:23

Mismo sector y zona (45 en Tarragona)

Abierta 4303630008-2026-0000751-1

L’objecte del contracte és l’execució de les obres corresponents al «Projecte de remodelació del carrer de l’Alt Camp», al terme municipal de Cabra del Camp, d’acord amb el projecte tècnic aprovat. Les actuacions comprenen principalment la demolició dels elements i paviments existents que resulten incompatibles amb la nova ordenació, els moviments de terres necessaris, la remodelació i pavimentació del carrer, l’execució dels nous ferms i paviments, la renovació parcial de la xarxa de sanejament d’aigües residuals, incloses les escomeses domiciliàries i els pous de registre, així com la resta de treballs, instal·lacions i actuacions complementàries definides en el projecte tècnic. L’execució del contracte s’haurà d’ajustar al projecte tècnic, als plecs que regeixen la contractació, a l’oferta presentada per l’empresa adjudicatària i a la normativa que sigui aplicable.

170.232 €

Abierta AT26158_O

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’execució de les obres de reparació de la solera i parets del dipòsit IPM de la divisió AIGÜES DE REUS de la societat REUS SERVEIS MUNICIPALS SA.

244.724 €

Abierta 4304450006-2026-0003041

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de millora, adequació i modernització de la Casa de Cultura, que inclou intervencions a l’espai escènic a l’interior de l’edifici i al seu entorn exterior. El detall i condicions de l’obra es defineixen i fixen en el Projecte que juntament amb aquest Plec de clàusules administratives particulars regirà el contracte.

202.300 €

Abierta 89/2026

L’objecte de la present licitació es la construcció d’un heliport en la modalitat “operating site” a la ETAP del CAT a L’Ampolla per a usos propis del CAT i també per atendre possibles emergències tant pròpies com dels nostres contractistes, esdevé necessari disposar d’una superfície apta per poder aterrar un helicòpter apte per a transport sanitari i de vigilància aèria.

72.604 €

Abierta 4309950006-2026-0000311

L’objecte d’aquest projecte és la pavimentació i la renovació dels serveis de clavegueram, tub municipal, aigua potable i soterrament de l’enllumenat públic de part dels carrers Porxos i Racó, situats al municipi de Palma d’Ebre.

141.018 €

Abierta 4309950006-2026-0000322

L’Ajuntament de la Palma d’Ebre vol rehabilitat el carrer Raval de la Torre, perquè està en molt mal estat de conservació. Tots els serveis com el clavegueram i l’aigua potable està en mal estat degut a la seva antiguitat. El mateix passa amb la pavimentació. Amb la rehabilitació vol dignificar el carrer i regenerar les seves infraestructures de serveis.

134.233 €

Abierta Exp.1263/2026

Realització de les obres de millora de la deixalleria comarcal situada al terme municipal de Falset.

119.538 €

Abierta 4304450006-2026-0003034

Les actuacions inclouen, entre d'altres, la renovació de paviments i itineraris per a vianants, la millora de la seguretat viària, la implantació d'infraestructures de mobilitat sostenible, la renovació de xarxes de serveis urbans, la instal·lació d'enllumenat públic i la urbanització d'espais lliures amb incorporació d'arbrat, jardineria i mobiliari urbà. El detall i condicions de les obres es defineixen i fixen en els Projectes corresponents a cada lot que juntament amb el Plec de clàusules administratives particulars regiran el contracte.

651.720 €

Abierta 1671/2026

Obres definides en el Projecte bàsic i executiu per a la consolidació estructural i restauració interior de la Torre de la Vila de Torredembarra

186.851 €

Abierta 8004330008-2026-0012561

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el "Projecte d'actuacions puntuals de seguretat i drenatge a diverses carreteres de la xarxa local. Any 2026". Les actuacions tenen per finalitat millorar la seguretat viària, el drenatge, la funcionalitat i la conservació de la xarxa local de carreteres de la Diputació de Tarragona, mitjançant l'execució d'actuacions puntuals en diferents carreteres de la xarxa.

2.412.831 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Selva del Camp

Abierta 1304/2026

Obres de remodelació de la plaça Onze de Setembre

355.860 €

Abierta 1304/2026

Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres definides en el Projecte de remodelació de la plaça Onze de Setembre, aprovat definitivament en l’expedient 2497/2025. El projecte té per objecte la remodelació de la plaça Onze de Setembre, amb la finalitat de reordenar la circulació de vianants i vehicles, millorar l’accessibilitat de l’espai públic i renovar les xarxes de serveis existents.

355.860 €

Abierta 614/2026

Obres d'instal·lació fotovoltaica de 250 kWn sobre terreny amb bateries per a autoconsum individual al nou dipòsit d'aigua potable a la Selva del Camp

422.818 €

Formalizada 2902/2024

Alienació de la parcel·la E-7 del Pla Parcial Industrial del Xalamec de la Selva del Camp.

200.700 €

Adjudicada 1179/2026

La fase final de les obres incideix bàsicament en la recuperació estètica i formal dels elements d’acabat de la sala i de l’exterior del Teatre La Defensa Agrària, especialment pel que fa a la restauració dels revestiments interiors i exteriors, la recuperació dels cromatismes històrics, la pavimentació de la sala —tant de la platea com de la part externa— i les fusteries exteriors i interiors, atès que es troben en un estat de conservació molt precari. En concret, l’actuació prevista afecta principalment els elements següents: -Pavimentació: el paviment hidràulic de la sala es troba molt afectat pels successius canvis de butaques, inclosos els muntatges i desmuntatges freqüents. -Revestiments interiors: els estucats i revestiments de la sala han patit nombroses modificacions, com ara pintats i repintats, col·locació de sòcols i instal·lació de velluts, actualment molt deteriorats i desenganxats dels paraments. -Revestiments exteriors: la façana principal presenta patologies importants al voladís que acull les persones usuàries. També cal revisar i recuperar el revestiment exterior dels paraments, amb l’objectiu de restituir l’estucat de calç original. -Fusteries interiors: les portes interiors d’accés a la sala s’han de revisar i, si escau, substituir, atès que per manca de manteniment han quedat obsoletes. -Fusteries exteriors: les fusteries existents, actualment d’alumini color bronze, no es corresponen amb les fusteries originals de l’edifici.

186.641 €