OBRES DE RECUPERACIÓ DE LA ZONA DE LA FONT VELLA - FASE 1 DE LA PALMA D'EBRE. RESTAURACIÓ DELS HABITATS DEL BOSC DE RIBERA I ENTORNS FLUVIALS

Expediente: 326/2024

La finalitat principal del contracte és una de les actuacions incloses dintre de l’actuació número 1: “Restauració dels hàbitats del bosc de ribera i entorns fluvials”, de Eix 1: Transició verda i sostenible. Aquesta primera actuació planteja millorar els hàbitats i entorns ecosistèmics en espais naturals d’especial interès i rellevància per a la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre, aconseguint a la vegada una millor i major resiliència davant del canvi climàtic.\nAl voltant del parc de la Font Vella existeix una vegetació arbrada variada, amb exemplars destacats. Tot i això, l’espai en el seu conjunt, actualment presenta un estat d’abandonament, fruit de les alteracions que ha sofert al llarg del temps.\nL’objectiu d’aquesta actuació consisteix en recuperar l’espai realitzant una millora ambiental i paisatgística de la zona.

112.939
Presupuesto base
112.939
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Palma d'Ebre, la, Tarragona (Cataluña)
Publicación
10 jul 2025, 15:35

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 10 jul 2025
Anuncio de Pliegos 10 jul 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 21 may 2025
Anuncio de Formalización 10 jul 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:12

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)