OBRES DE MILLORA DE LA EFICIÈNCIA ENERGÈTICA DE LA IL·LUMINIACIÓ DELS TÚNELS DE LA VIA VERDA DE LA TERRA ALTA

Expediente: 53/2026

Aquesta actuació pretén aconseguir una millora substancial de la instal·lació d’enllumenat dels túnels de la Via Verda, tant els que disposen de la connexió per mitja de companyia subministradora com els disposen de la instal·lació d’energia fotovoltaica, aconseguint que aquesta instal·lació sigui el més sostenible possible i generi menys problemes. L’obra consisteix en les següents actuacions: • Substitució de bateries. • Substitució de reguladors de càrrega. • Substitució de sensors de moviment. • Substitució de bombetes LED. • Reparació de línia elèctrica per comunicar la instal·lació dels túnels 7 i 8 amb la dels túnels 9 i 10. Aquests quatre túnels actualment disposen de connexió elèctrica per mitja de companyia elèctrica. • Substitució de panells fotovoltaics. • Reubicació de plaques fotovoltaiques en el túnel núm. 20 per millorar la captació l’energia solar.

33.054
Presupuesto base
33.054
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Terra Alta, Tarragona (Cataluña)
Publicación
19 mar 2026, 10:42

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 19 mar 2026
Anuncio de Pliegos 19 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 19 mar 2026
Anuncio de Formalización 21 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 22 abr 2026, 12:14

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)