Obres de construcció d'un mur de sosteniment i reconstrucció de paviments afectats al Passeig Panoràmic de Castelldefels

Expediente: CONTRACTACIO-OBR/2026000031

Al Passeig Panoràmic amb Avinguda Bellamar tenim un tram de vorera sense pavimentar, degut a que no hi ha un terreny estable que faci de suport. Amb l’execució de les obres previstes a aquest projecte s’aconsegueix una zona estable que serà capaç de suportar una vorera pavimentada. L’actuació a realitzar, a més d’aconseguir estabilitzar el costat sud del carrer, preveu la construcció de la vorera al costat sud actualment parcialment executada. En coronació de mur es col·locarà una tanca, que actualment no existeix, per protegir i evitar caigudes a diferent nivell. Degut a que s’afectarà part de l’aglomerat asfàltic del carrer, ja que el talús associat a l’excavació del mur afectarà una amplada de 2m de calçada, es planteja la renovació de la capa de rodadura de la totalitat de l’àmbit d’actuació. A nivell de serveis afectats, per poder dur a terme l’execució del mur, serà necessari el desviament d’una canonada de gas, l’enderroc i reconstrucció d’embornals i l’estintolament de postes de telefonia que es troben actualment en la vorera sud del carrer.

462.610
Presupuesto base
462.610
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Castelldefels, Barcelona (Cataluña)
Publicación
22 jun 2026, 15:28

Organismo contratante

Ajuntament de Castelldefels

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 22 jun 2026
Anuncio de Pliegos 22 jun 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 12:12

Más licitaciones de Ajuntament de Castelldefels

En la misma provincia (Barcelona)