obres de construcció del camí verd (fase II) per a vianants i bicicletes per a unir el nucli dels Masos de Pals amb el nucli de la Platja de Pals (tram 2.1),

Expediente: 152/2026

L’objecte d’aquest contracte és la realització de les obres previstes en el «Projecte constructiu del camí verd (fase II) per unir el nucli de Masos de Pals amb el nucli de la Platja de Pals» redactat pel senyor Martí Corominas Blanch enginyer de camins, canals i ponts col·legiat núm.11.039, aprovat definitivament el 23 de gener de 2025 pel Ple municipal de l’Ajuntament de Pals (exp.núm.781/2024). L’objecte del contracte fa referència a la fase/tram 2.1, és a dir, la construcció del camí verd (fase II) per unir el nucli de Masos de Pals amb el nucli de la Platja de Pals» des dels Masos de Pals fins al camí del Vernagar, el que epresenta una longitud de set-cents setanta-cinc (775) metres, i un import de cent noranta-dos mil cent setanta-vuit euros amb sis cèntims (192.178,06 €), IVA inclòs, segons el projecte aprovat.

158.825
Presupuesto base
158.825
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Pals, Girona (Cataluña)
Publicación
18 feb 2026, 16:02

Organismo contratante

Ajuntament de Pals

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 18 feb 2026
Anuncio de Pliegos 18 feb 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 11 may 2026
Anuncio de Formalización 11 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 12 may 2026, 12:15

Más licitaciones de Ajuntament de Pals

En la misma provincia (Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta CONC2026000057

Subministrament en règim de lloguer, la instal·lació, posada en funcionament, manteniment, conservació, desmuntatge i gestió d’una pista de gel temporal amb una superfície útil mínima de 20 × 10 metres, destinada a l’ús ciutadà durant la campanya de Nadal 2026-2027 al municipi de Figueres.

70.000 €

Abierta X2026003768

L’objecte del contracte és el subministrament de material d’oficina i paper per a escriptura i impressió necessari per al funcionament ordinari de les diferents àrees, serveis i dependències del Consell Comarcal del Pla de l’Estany. El contracte comprèn la preparació, manipulació, transport, lliurament i, si escau, retirada i substitució dels productes objecte del contracte, d’acord amb les necessitats que es presentin duran la seva vigència. Les característiques tècniques dels productes, les quantitats estimades i la resta de prescripcions tècniques aplicables es defineixen en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars i els seus annexos. Les quantitats que consten als annexos tenen caràcter estimatiu i no comporten cap compromís del Consell Comarcal d’adquirir-ne la totalitat. Els subministraments es realitzaran en funció de les necessitats reals de la corporació durant la vigència del contracte.

15.207 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €