Abierta Sin plazo publicado Obras

Obres contemplades al Projecte executiu de les obres de reurbanització del carrer de la Verge de la Mercè Fase 1

Expediente: 2026/2769/1384

Execució de les obres contemplades al Projecte executiu de les obres de reurbanització del carrer de la Verge de la Mercè FASE 1

3.520.817
Presupuesto base
3.520.817
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Esplugues de Llobregat, Barcelona (Cataluña)
Publicación
3 ago 2026, 14:02
Fecha límite
Sin plazo publicado

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 ago 2026
Anuncio de Pliegos 3 ago 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 12 ago 2026, 12:10

Más licitaciones de Ajuntament d'Esplugues de Llobregat

Abierta 2026/9553/3084

Obres definides al Projecte executiu per la remodelació i creació d’un espai verd al c/ Pubilla Casas entre el c/ Menta i la plaça de la Bòbila d’Esplugues de Llobregat

329.937 €

Abierta 2026/7427/3084

Obres contemplades al Projecte Executiu de les Obres Ordinàries d'Urbanització del Parc dels Torrents Àmbit Bucle Nord Fase I

1.278.772 €

Abierta 2026/7427/3084

L’objecte del contracte és l’execució de les obres contemplades al "Projecte Executiu de les Obres Ordinàries d'Urbanització del Parc dels Torrents Àmbit Bucle Nord" Fase I, que consisteixen en els següents punts: ● Entorn del Pont d'Esplugues: Es pretén potenciar la contemplació de la cara nord del pont, atorgant-li valor patrimonial mitjançant la recuperació de la totalitat dels seus ulls i la creació d'un espai lliure amb mobiliari per a activitats cíviques. En aquesta zona més propera al pont s'hi instal·larà una àrea de calistènia i una zona de jocs infantils, a més d'adequar el quart ull del pont per a la instal·lació d'una zona d'escalada o rocòdrom. ● Accessibilitat: Es millorarà l'accessibilitat dels itineraris de vianants per complir rigorosament amb el vigent Codi d'Accessibilitat de Catalunya (supressió de barreres arquitectòniques). ● Vegetació i Reg: Es faran tasques de desbrossada i poda per recuperar els arbres existents, s'eliminaran els exemplars morts i es plantaran noves espècies (com pruneres de jardí, jacarandes, tarongers amargs i acàcies roses) adaptades bioclimàticament i de baix consum hídric. Tota la plantació disposarà d'un sistema automatitzat de reg per degoteig soterrat. ● Enllumenat Públic: Es preveu la substitució de la xarxa actual per una de nova per alinear-se amb els requeriments d'eficiència energètica, mitjançant la instal·lació de llumeneres de tipus LED amb una contaminació lluminosa molt reduïda cap a l'hemisferi superior. ● Activitats: Dotar d’elements de mobiliari urbà que perneti l’activitat lúdica i esportiva.

1.278.772 €

Abierta 2026/9553/3084

L’objectiu principal d’aquest contracte és l'execució de les obres definides al "Projecte executiu per la remodelació i creació d’un espai verd al c/ Pubilla Casas entre el c/ Menta i la plaça de la Bòbila d’Esplugues de Llobregat”

329.937 €

Abierta 2026/8453/3084

Obres contemplades al Projecte Bàsic i Executiu de les obres d’urbanització Dels Jardins de Montsió I el Mirador del Parc dels Torrents a Esplugues de Llobregat (Fase I)

650.498 €

En la misma provincia (Barcelona)

Abierta 237/2026

Serveis de seqüenciació massiva pel laboratori de molecular reprogramming and evolution del centre for research in agricultural genomics (CRAG)

30.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

SERVEI RELATIU AL CONTRACTE PER A LA PRODUCCIÓ DE VIDEOS PSICOEDUCATIUS SOBRE TRASTORNS FUNCIONALS I MOTORS DIGESTIUS, I CREACIÓ I MANTENIMENT DE LES EINES TELEMÀTIQUES NECESSARIES PER A LA REALITZACIO D’ESTUDIS UNICENTRICS I MULTICENTRICS, PEL GRUP DE FISIOLOGIA I FISIOPATOLOGIA DIGESTIVA DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

150.000 €

Abierta LICI 2026-036

SERVEI DE RECOLLIDA, TRANSPORT I DESTRUCCIÓ D’ANIMALS MORTS PER LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

22.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €