Obra per la urbanització d’un tram del carrer de vianants amb solució de continuïtat per, en un futur, completar un circuït de Ronda

Expediente: 395/2025

L’objecte del contracte és l’execució de les obres incloses en el projecte executiu “d’Urbanització d’un tram del carrer de vianants amb solució de continuïtat per, en un futur, completar un circuït de Ronda”, aprovat definitivament per resolució de la presidència núm. 2025-0191 de data 21 d’agost de 2025 amb la seva corresponent publicació.

253.345
Presupuesto base
253.345
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Pallaresos, els, Tarragona (Cataluña)
Publicación
23 dic 2025, 13:34

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 23 dic 2025
Anuncio de Pliegos 23 dic 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:19

Más licitaciones de Entitat Municipal Descentralitzada de Picamoixons

Abierta 70062240003-2026-0000267

Obres de reforma interior de la planta golfes de ca l'Orga

221.381 €

Abierta 70062240003-2026-0000267

L'objecte del present contracte és l'execució de les obres de Reforma interior i adequació de l'espai de la planta golfes de l'edifici Ca l'Orga, situat al carrer Sant Isidre, 3, de Picamoixons, d'acord amb les especificacions tècniques detallades en el Projecte d'Obres aprovat per l'EMD de Picamoixons. L'objecte es defineix de forma determinada, complint amb el que disposa l'article 99.1 de la Llei 9/2017: «L’objecte dels contractes del sector públic haurà de ser determinat. El mateix es podrà definir en atenció a les necessitats o funcionalitats concretes que es pretenen satisfer, sense tancar l’objecte del contracte a una solució única.» Les actuacions principals, segons la Memòria descriptiva (MD 2) del projecte, són: 1. Adequació funcional de l'espai: Generació de noves particions interiors per separar els diferents espais (sala polivalent, zona de reunions, coordinació i recepció). 2. Supressió de barreres arquitectòniques: Instal·lació d'un ascensor electromecànic per a 8 persones (630 kg) i una plataforma de càrrega per garantir l'accessibilitat universal. 3. Preservació del patrimoni: Restauració i sanejament del mur interior catalogat com a Bé Cultural d'Interès Local (BCIL). 4. Millora del confort i instal·lacions: Renovació integral dels paviments (gres porcellànic i microciment), falsos sostres i execució de noves xarxes de climatització, electricitat, fontaneria i protecció contra incendis.

221.381 €

Abierta 7006240003-2026-0000050

Contracte d'obres simplificat per l'Instal·lació d’un col·lector de sanejament residual al barranc de les Guixeres

152.147 €

Adjudicada 7006240003-2026-0000120

Construcció nova Aula de Psicomotricitat annexa a l'escola Rocabruna.

119.624 €

Adjudicada 7006240003-2026-0000120

Construcció Aula de Psicomotricitat

143.548 €

En la misma provincia (Tarragona)

Abierta 10306/2026

Servei de formació d'anglès (presencial en dependències municipals) adreçat a la plantilla de l'Ajuntament de Vila-seca i els seus Organismes Autònoms

20.246 €

Abierta 7962/2025

Subministrament de material de construcció i obra civil per la Brigada Municipal de roda de Berà

35.000 €

Abierta 104/2026

L’objecte del present contracte és la prestació del servei de revisió, verificació, ajust, posada en servei i emissió dels certificats corresponents dels cabalímetres electromagnètics de la marca KROHNE, recentment instal·lats o que es puguin instal·lar durant la vigència del contracte a diverses ubicacions del Consorci d’Aigües de Tarragona, d’ara endavant CAT. Aquest servei té per finalitat garantir el correcte funcionament dels equips, la precisió de la mesura, la traçabilitat metrològica i l’adequació dels cabalímetres als requisits tècnics i normatius aplicables, especialment els derivats de l’Ordre TED/1191/2024, de 24 d’octubre, per la qual es regulen els sistemes electrònics de control dels volums d’aigua utilitzats pels aprofitaments d’aigua, els retorns i els abocaments al domini públic hidràulic.

30.000 €

Abierta 1420/2026

L’objecte del contracte és regular i definir l’abast i condicions de la prestació del servei de les actuacions necessàries per adequar a la normativa vigent diversos quadres i instal·lacions elèctriques municipals, segons els dos projectes tècnics següents: Lot 1: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques dependències de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026, per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473. Lot 2: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques quadres d'enllumenat de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026 per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473.

23.845 €

Abierta 40-2026

Servei d'operació d'una pala carregadora, que comprèn l'execució de les labors pròpies de maneig, càrrega, moviment i condicionament de materials mitjançant una pala carregadora aportada per l'adjudicatari, i operada sota la seva organització, direcció tècnica i control, amb el seu propi personal qualificat i mitjans necessaris.

98.000 €