OBRA GENERAL DE REHABILITACIÓ ENERGÈTICA DEL PAVELLÓ MUNICIPAL DE PRATDIP (LOT 2)

Expediente: 2025/07

El present contracte d’obra pública té per objecte l’execució del LOT 2: Obra General de les obres de rehabilitació energètica del pavelló municipal de Pratdip, que es va quedar desert en la licitació 2025/06. El projecte s'ha d'executar segons les característiques tècniques i condicions determinades al projecte executiu. En la línia de millorar les prestacions tèrmiques de l’edifici actual, reduir la dependència de fonts d'energia convencionals, reduir la seva empremta de carboni i contribuir a la transició cap a un sistema energètic més sostenible, les actuacions principals al pavelló municipal són les següents:\n-Rehabilitació energètica de l’envolupant amb la incorporació de sistemes passius mitjançant façana ventilada i renovació de coberta amb panell sandvitx i aïllament tèrmic i acústic a l’interior.\n-Instal·lació de plaques fotovoltaiques a la nova coberta de potència 40 kW (48,48 kWp) per autoconsum compartit connectada en xarxa interior, i situades al faldó orientat a sud.\n-Reordenació dels espais interiors, tant d’ús públic com privat, amb la recol·locació de les graderies existents a un nivell més elevat per tal de situar-ne a sota els vestidors, les sales tècniques i els magatzems, mantenint la franja de sales annexes a la banda oest de l’edificació.\n-Pista esportiva existent, situada a cota 0,00m, mantenint les dimensions actuals de 22,45x44,35m i superfície de 1.028 m², donant compliment a la fitxa PAV-1 del Consell Català de l’Esport amb marcatges per una pista de handbol, una pista de futbol sala, una pista de basquetbol, una pista de voleibol i dues pistes de bàdminton. La pista esportiva serà divisible amb cortina central per a crear-ne dues pistes.\n-Donada la proximitat del pavelló amb el bar i la comunicació interna existent entre el pavelló i l’establiment, es proposa mantenir-la.\n\nLa superfície total de l’actuació es de 3.448 m2 i una superfície construïda total de 1.797 m2.

820.196
Presupuesto base
820.196
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Pratdip, Tarragona (Cataluña)
Publicación
13 oct 2025, 14:24

Organismo contratante

Ajuntament de Pratdip

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 13 oct 2025
Anuncio de Pliegos 13 oct 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:11

Más licitaciones de Ajuntament de Pratdip

Abierta 2026/09

Concessió de serveis per l'explotació del Bar Municipal del Casal de Pratdip

297.600 €

En evaluacion 2026/09

L’objecte del contracte (Exp. 266/2026) consisteix en la gestió indirecta de l’explotació del Bar del Casal Municipal de Pratdip, sota la modalitat de concessió de serveis. Els punts clau d'aquest objecte són: Activitat: Inclou els serveis de cafeteria, restaurant i cantina, identificats amb els codis CPV 55330000-2, 55300000-3 i 55510000-8. Ubicació: El servei es prestarà a les instal·lacions municipals situades a l’Avinguda de Catalunya, núm. 9, les quals compten amb una superfície de 371 m². Finalitat: La concessió té com a objectiu cobrir la demanda d'oferta de restauració al municipi i proporcionar un servei complementari als usuaris del Casal. Risc operacional: Atesa la seva naturalesa de concessió, el contractista assumirà el risc operacional de l'explotació del servei.

1.957 €

Desierta 2026/07

L’Avinguda de Pratdip és un camí municipal que dona accés a la Urbanització Les Planes del Rei, amb un nivell edificat alt. Actualment hi ha uns trams que per diferents motius, hi manquen elements de seguretat pel transit rodat, que ens podem trobar vorals sense protecció amb una caiguda que pot arribar als 7-8 metres, també presenta trams on la vegetació i part dels marges envaeixen el camí. La falta de prou mitjans econòmics per a garantir un manteniment regular dels camins fa que aquest camí presenti estretament de l’espai de circulació a causa de la vegetació que creix a banda i banda. La inversió en aquest camí preveu la neteja i desbrossada dels marges, estabilització dels talussos i la realització de tanques de seguretat que estiguin integrades en l’entorn de municipi en diferents punts i la instal·lació d’un mirall de trànsit que milloraran la seguretat dels vehicles i vianants que circulin pel mateix camí. Actuacions que permetran a tot aquell que hi circuli controlar l’entorn immediat del mateix, evitant sortides de la plataforma que podrien ser perilloses.

92.113 €

Formalizada 2025/06

El present projecte tècnic té per objecte definir les lluminàries i òptiques per a la substitució de les lluminàries existents en l’àrea d’actuació per tal d’obtenir un enllumenat respectuós ambientalment i energèticament eficient, que doni compliment a la reglamentació sectorial de seguretat industrial. Per altra banda se’n farà una valoració tècnica i econòmica així com la justificació de l’estalvi energètic que se’n derivi.

77.937 €

Formalizada 2025/10

- Rehabilitació energètica de l’envolupant amb la incorporació de sistemes passius mitjançant façana ventilada i renovació de coberta amb panell sandvitx i aïllament tèrmic i acústic a l’interior. - Instal·lació de plaques fotovoltaiques a la nova coberta de potència 40 kW (48,48 kWp) per autoconsum compartit connectada en xarxa interior, i situades al faldó orientat a sud. - Reordenació dels espais interiors, tant d’ús públic com privat, amb la recol·locació de les graderies existents a un nivell més elevat per tal de situar-ne a sota els vestidors, les sales tècniques i els magatzems, mantenint la franja de sales annexes a la banda oest de l’edificació. -Pista esportiva existent, situada a cota 0,00m, mantenint les dimensions actuals de 22,45x44,35m i superfície de 1.028 m², donant compliment a la fitxa PAV-1 del Consell Català de l’Esport amb marcatges per una pista de handbol, una pista de futbol sala, una pista de basquetbol, una pista de voleibol i dues pistes de bàdminton. La pista esportiva serà divisible amb cortina central per a crear-ne dues pistes.

942.688 €

En la misma provincia (Tarragona)

Abierta 10306/2026

Servei de formació d'anglès (presencial en dependències municipals) adreçat a la plantilla de l'Ajuntament de Vila-seca i els seus Organismes Autònoms

20.246 €

Abierta 7962/2025

Subministrament de material de construcció i obra civil per la Brigada Municipal de roda de Berà

35.000 €

Abierta 104/2026

L’objecte del present contracte és la prestació del servei de revisió, verificació, ajust, posada en servei i emissió dels certificats corresponents dels cabalímetres electromagnètics de la marca KROHNE, recentment instal·lats o que es puguin instal·lar durant la vigència del contracte a diverses ubicacions del Consorci d’Aigües de Tarragona, d’ara endavant CAT. Aquest servei té per finalitat garantir el correcte funcionament dels equips, la precisió de la mesura, la traçabilitat metrològica i l’adequació dels cabalímetres als requisits tècnics i normatius aplicables, especialment els derivats de l’Ordre TED/1191/2024, de 24 d’octubre, per la qual es regulen els sistemes electrònics de control dels volums d’aigua utilitzats pels aprofitaments d’aigua, els retorns i els abocaments al domini públic hidràulic.

30.000 €

Abierta 1420/2026

L’objecte del contracte és regular i definir l’abast i condicions de la prestació del servei de les actuacions necessàries per adequar a la normativa vigent diversos quadres i instal·lacions elèctriques municipals, segons els dos projectes tècnics següents: Lot 1: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques dependències de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026, per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473. Lot 2: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques quadres d'enllumenat de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026 per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473.

23.845 €

Abierta 40-2026

Servei d'operació d'una pala carregadora, que comprèn l'execució de les labors pròpies de maneig, càrrega, moviment i condicionament de materials mitjançant una pala carregadora aportada per l'adjudicatari, i operada sota la seva organització, direcció tècnica i control, amb el seu propi personal qualificat i mitjans necessaris.

98.000 €