OBRA “ART LUMINESCENT: MILLORA DE LA IL·LUMINACIÓ NOCTURNA I L'ATRACTIVITAT TURÍSTICA EN ELS TÚNELS DE LA VIA VERDA DE LA TERRA ALTA”

Expediente: 139/2025

La finalitat principal del contracte és crear, a través de la il·luminació indirecta de tipus banyador, un nou atractiu turístic dins d’alguns dels túnels que té la Via Verda al tram de la Terra Alta. Amb aquesta il·luminació, s’aconsegueix que el visitant pugui gaudir i conèixer part de l’arquitectura d’aquests túnels, que actualment passa desapercebuda perquè la il·luminació existent, únicament és limita a guiar al ciclista dins la foscor del túnel. En canvi, amb aquesta actuació, es posa en valor el que va representar la construcció d’aquesta via i d’aquests túnels durant la dècada del 1930, mostrant la part geològica d’aquestes excavacions que van propiciar l’obertura de la Via fèrria que el 1941 va aconseguir connectar la Puebla de Híjar amb Tortosa.\nEl recorregut de la Via Verda pel seu pas per la Terra Alta és un actiu turístic important, en bona part això és conseqüència de la diversitat d’elements arquitectònics que es troben al llarg del seu recorregut, construïts amb la finalitat de salvar les característiques orogràfiques del terreny. Tenen un gran potencial turístic els ponts, així com també la gran quantitat de túnels que fan que el recorregut sigui singular i ple de contrastos. Aquesta actuació impulsa encara més aquest atractiu turístics dels túnels, els posa en valor a través de la llum en un format més artístic, i a la vegada, afavoreix una millora en la seva il·luminació i per tant, una major seguretat en el moment de circular pel seu interior.

49.562
Presupuesto base
49.562
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Terra Alta, Tarragona (Cataluña)
Publicación
6 ago 2025, 16:06

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 6 ago 2025
Anuncio de Pliegos 6 ago 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 6 ago 2025
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:08

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)