Millora del paviment i dels serveis del nucli de Borgonyà

Expediente: X2025000760

L’objecte del present projecte és la millora del paviment i dels serveis del nucli de Borgonyà del Terri. En concret es projecta el soterrament de les línies elèctriques de baixa tensió i de les línies de telecomunicacions existents. Es projecten les noves línies especificant les seves característiques i traçat, els punts de conversió, les seccions de les rases i les reposicions dels paviments afectats. L’objectiu és millorar el servei realitzat en el poble, minimitzar les afectacions en episodis de vent o neu, ordenar els traçats de les línies i millorar la imatge dels carrers amb l’eliminació de pals i cablejat aeri. Així mateix es preveu la millora de la xarxa de subministrament d’aigua potable, amb la substitució de les canonades de PVC PN6 per canonades de polietilè PAD PN10, amb l’objecte de minimitzar les averies que pateix actualment. El projecte inclou la solució que s’ha considerat més adient desprès de contactar amb les companyies subministradores d’aquests serveis. Finalment, i com a conseqüència de l’afectació al paviment per l’execució de les rases dels serveis, que quedarà molt malmès, es proposa una nova pavimentació de tots els vials del nucli.

263.585
Presupuesto base
263.585
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Cornellà del Terri, Girona (Cataluña)
Publicación
2 oct 2025, 16:02

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 oct 2025
Anuncio de Pliegos 2 oct 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 23 abr 2026
Anuncio de Formalización 23 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 24 abr 2026, 12:10

Más licitaciones de Ajuntament de Cornellà del Terri

Abierta X2026000632

Adequació de l'enllaç sud: accés a Cornellà del Terri des de l'autovia

65.365 €

En evaluacion X2026000632

El present contracte té per objecte l’execució de les actuacions necessàries per a l’adequació paisatgística de l’enllaç sud d’accés a Cornellà del Terri, amb la finalitat de convertir aquest espai en una entrada representativa i de benvinguda al municipi, reforçant-ne la identitat i la integració amb el paisatge de la Vall del Terri.

65.365 €

Formalizada X2025000760

L’objecte del present projecte és la millora del paviment i dels serveis del nucli de Borgonyà del Terri. En concret es projecta el soterrament de les línies elèctriques de baixa tensió i de les línies de telecomunicacions existents. Es projecten les noves línies especificant les seves característiques i traçat, els punts de conversió, les seccions de les rases i les reposicions dels paviments afectats. L’objectiu és millorar el servei realitzat en el poble, minimitzar les afectacions en episodis de vent o neu, ordenar els traçats de les línies i millorar la imatge dels carrers amb l’eliminació de pals i cablejat aeri. Així mateix es preveu la millora de la xarxa de subministrament d’aigua potable, amb la substitució de les canonades de PVC PN6 per canonades de polietilè PAD PN10, amb l’objecte de minimitzar les averies que pateix actualment. El projecte inclou la solució que s’ha considerat més adient desprès de contactar amb les companyies subministradores d’aquests serveis. Finalment, i com a conseqüència de l’afectació al paviment per l’execució de les rases dels serveis, que quedarà molt malmès, es proposa una nova pavimentació de tots els vials del nucli.

263.585 €

Adjudicada X2026000202

Substitució de la coberta de fibrociment de l’edifici d’educació infantil de l’escola

33.081 €

Adjudicada X2026000202

Substitució de la coberta de fibrociment de l’edifici d’educació infantil de l’escola

33.081 €

En la misma provincia (Girona)