MILLORA DE LA PAVIMENTACIÓ DEL CAMÍ DE L'HORTA, PEL PROCEDIMENT OBERT SIMPLIFICAT

Expediente: 01/2026

La necessitat que s'ha de satisfer amb el contracte té per objecte millorar la infraestructura viària corresponent al camí municipal de l’Horta de Rosselló, millorant el seu paviment i la seva seguretat viària. La necessitat d’aquesta actuació ve donada per la importància del camí, tant per la seva funció d’alternativa a la carretera N-230, sobretot per la maquinària agrícola, com per l’accés als diferents habitatges de la zona. També funciona com a descongestionant de la carretera N-230, sobretot pels veïns del municipi. Actualment l’estat del paviment d’aquest via, ja per sí força estreta, agreuja la inseguretat viària al transitar per la mateixa.

55.938
Presupuesto base
55.938
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Rosselló, Lleida (Cataluña)
Publicación
8 abr 2026, 15:02

Organismo contratante

Ajuntament de Rosselló

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 8 abr 2026
Anuncio de Pliegos 8 abr 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 10 jun 2026
Anuncio de Formalización 18 jun 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 20 jun 2026, 08:35

Más licitaciones de Ajuntament de Rosselló

Abierta 03/2026

OBRES DE REFORMA I ADEQUACIÓ DE LOCAL PER A ESCOLA DE MÚSICA MUNICIPAL. FASE 1

496.375 €

En evaluacion 03/2026

L'objecte del contracte és l'execució de les obres corresponents a la REFORMA I ADEQUACIÓ DE LOCAL PER A ESCOLA DE MUSICA MUNICIPAL. FASE 1 Les obres a executar consten descrites en el PROJECTE D’OBRES redactat per l’arquitecte Noemí Bañeres Porta, col·legiada número 43495/7 del COAC, que va ser aprovat definitivament per acord del Ple de l’Ajuntament en sessió de data 9 de febrer de 2026 (expedient número 977/2024) i publicat al BOP de Lleida número 50 del dia 13 de març de 2026. L’estudi de seguretat i salut referent a aquest projecte consta redactat per l’arquitecte tècnic Jordi Alba Teixidó. Consta efectuat el replanteig del projecte en acta subscrita en data 11 de juny de 2026.

496.375 €

Formalizada 01/2026

La necessitat que s'ha de satisfer amb el contracte té per objecte millorar la infraestructura viària corresponent al camí municipal de l’Horta de Rosselló, millorant el seu paviment i la seva seguretat viària. La necessitat d’aquesta actuació ve donada per la importància del camí, tant per la seva funció d’alternativa a la carretera N-230, sobretot per la maquinària agrícola, com per l’accés als diferents habitatges de la zona. També funciona com a descongestionant de la carretera N-230, sobretot pels veïns del municipi. Actualment l’estat del paviment d’aquest via, ja per sí força estreta, agreuja la inseguretat viària al transitar per la mateixa.

55.938 €

Formalizada 04/2025

CONTRACTE MIXT D’OBRES I SUBMNISTRAMENT DE REFORMA DE LA TERCERA PLANTA DE L’EDIFICI DE L’AJUNTAMENT I MILLORA DE L’EQUIPAMENT DE LA RÀDIO DE ROSSELLÓ, PEL PROCEDIMENT OBERT SIMPLIFICAT

90.904 €

Formalizada 2025/02

CONTRACTE D’OBRES D’AMPLIACIÓ DEL CEMENTIRI MUNICIPAL

194.833 €

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicio consistente en trabajos de elaboración, revisión y actualización del inventario general consolidado de la Diputació de Lleida y de sus organismos autónomos

384.368 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €