En evaluacion Servicios

Los principales objetivos del contrato son: - Mejorar la conservación y el mantenimiento de las calles, plazas y espacios públicos del municipio, así como el estado de los edificios y equipamientos municipales. - Ejecutar reparaciones, instalaciones y pequeñas obras de mejora que complementen los trabajos habituales que ya realiza la brigada municipal, realizando sobre todo trabajos que requieran de medios de los que no dispone la brigada. - Realizar una gestión eficiente de los servicios de conservación y mantenimiento correctivo de la vía pública y edificios municipales, complementaria a las obras planificadas a partir de los proyectos ejecutivos de nuevas construcciones. - Garantizar que el tiempo de respuesta es el mínimo posible en actuaciones de reparación frente a incidencias y afectaciones puntuales ocasionadas por causas naturales o accidentales, que puedan comportar un riesgo. - Alcanzar un entorno urbano en buen estado, seguro, funcional y agradable para las personas. – Adaptar el servicio a las necesidades municipales.

Expediente: 1736/2025

Contrato de servicios en evaluación por Ajuntament de Banyeres del Penedès en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 50850000.

100.000
Presupuesto base
480.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
50850000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
11 may 2026, 06:01
Fecha límite
6 ago 2026, 12:00
Duración
1 año

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 11 may 2026
Anuncio de Pliegos 11 may 2026
Fin Plazo Presentación 6 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 7 ago 2026, 06:22

Mismo sector y zona (50 en Tarragona)

Abierta 01_2026

Servicio de mantenimiento de los simuladores de vuelo gestionados por la Fundación Rego

80.580 €

Abierta 8450/2026

Contratación del servicio de intervención rápida en el mantenimiento y conservación de pavimentos de la vía pública en el término municipal de Salou.

826.446 €

Abierta HCA 006/2026

Servei integral de reprocessament d'endoscopis per al Bloc Quirúrgic de l'Hospital Comarcal d'Amposta, SAM.

126.500 €

Abierta 20260713

mantenimiento preventivo, normativo y correctivo de las instalaciones de baja tensión y de los sistemas de protección contra rayos en los edificios de Reus Mobilitat i Serveis, SA y en los centros educativos de Reus.

122.436 €

Abierta CO-CV-26-005

Servicio mantenimiento de los equipos de elevación para la instalación nuclear Vandellós I

136.599 €

Adjudicada 46/26

Manteniment del maquinari i programari de servidors del fabricant Sun/Oracle a la Universitat Rovira i Virgili (CE-SDA SE 46/26)(Contracte específic de l'SDA del CSUC 23/40, categoria: 1)

60.200 €

En evaluacion EXP 28-2026

L'objecte del present contracte és el lloguer, transport, instal·lació, posada en servei, manteniment i retirada d'un grup electrogen destinat a garantir el subministrament elèctric de suport a les instal·lacions de la Fase II de l'Institut Català d'Investigació Química (ICIQ).

29.500 €

En evaluacion 5869/2026

Servei de grua, retirada de vehicles de la via pública i dipòsit de vehicles al municipi de Cunit

91.883 €

En evaluacion 1344/2026

Servei d’immobilització,arrossegament, transport i retirada, mitjançant una grua de pales, dels vehicles de les vies i espais públics de competència de l’Ajuntament de l’Ampolla, que interfereixin o obstaculitzin greument, directa o indirectament, la circulació d’altres usuaris de la via o aquells que suposin un risc per a la seguretat de les persones o dels béns i dels vehicles abandonats, i si procedeix el seu trasllat al dipòsit municipal de vehicles o al lloc que designi la Policia Local de l’Ampolla, d’acord amb la forma, condicions i l’abast determinats en el plec de prescripcions tècniques.

7.942 €

Formalizada SE 04/27

Servei de manteniment preventiu i correctiu de l’equip XPS PROVENX-NAP (SPECS) ubicat al Servei de Recursos Científics i Tècnics (SRCiT) de la Universitat Rovira i Virgili (SE 04/27)

130.000 €

Más licitaciones de Ajuntament de Banyeres del Penedès

En evaluacion 1491/2025

Contracte del servei del Delegat de Protecció de dades (DPD) per l'Ajuntament de Banyeres del Penedès i el seu organisme autònom Fundació Josep Cañas

4.900 €

En evaluacion 1491/2025

L'objecte del contracte consisteix en la prestació del servei de Delegat de Protecció de Dades (DPD) de l'Ajuntament de Banyeres del Penedès i del seu organisme autònom Fundació Josep Cañas. L'adjudicatari assumirà les funcions pròpies del Delegat de Protecció de Dades previstes als articles 37, 38 i 39 del RGPD i desenvoluparà, com a mínim, les actuacions descrites en la clàusula 2a del PCAP.

2.500 €

Adjudicada 1123/2026

El contracte té per objecte la prestació del servei de càtering al menjador de l’escola bressol municipal Marta Mata de Banyeres del Penedès. L’escola bressol escolaritza alumnes d’educació infantil de primer cicle de 0 a 3 anys. El període de prestació del servei per cada curs escolar serà de setembre a juliol, coincidint amb el calendari escolar. En aquest sentit, queden exclosos dels serveis els dies de lliure disposició, els dies d’adaptació a l’inici del curs, els dies de vacances, festius, festes locals, així com qualsevol altre dia que no hi hagi activitat en les escoles bressol, circumstància que es comunicarà a l’adjudicatari del servei amb antelació suficient.

21.060 €

En evaluacion 850/2026

Pavimentació de la zona intermèdia situada entre el supermercat i la cooperativa de Banyeres del Penedès.

65.566 €

Adjudicada 1123/2026

Contracte de servei de menjador per l'escola bressol municipal Marta Mata de Banyeres del Penedès

35.802 €