En evaluacion Servicios

L'objecte és la prestació integral del Servei d'Informació i Atenció a les Dones (SIAD) de Martorelles. El SIAD és un servei municipal especialitzat integrat en la xarxa pública que té per objectiu oferir una atenció integral de segon nivell. Martorelles, com a municipi de dimensió reduïda, presenta una casuística caracteritzada per un volum moderat d'expedients però d’alta complexitat psicosocial. Això exigeix una forta coordinació transversal amb els Serveis Socials Bàsics (SSB) i requereix el manteniment de la continuïtat relacional i l'estabilitat del vincle terapèutic per evitar processos de re-victimització

Expediente: 2026/461

Contrato de servicios en evaluación por Ajuntament de Martorelles en Barcelona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 85000000.

13.930
Presupuesto base
33.433
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
85000000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
27 jul 2026, 13:53
Fecha límite
23 jul 2026, 17:00
Duración
2 años

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Martorelles

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 jul 2026
Anuncio de Pliegos 27 jul 2026
Fin Plazo Presentación 23 jul 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:31

Mismo sector y zona (85 en Barcelona)

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 906675/26

Servei consistent en la realització de les revisions oftalmològiques al personal de l’AMB, IMET i IMPSOL

27.120 €

Abierta 2025/6818

Servicio de recogida de animales de compañía y gestión de las colonias de gatos ferales

109.050 €

Abierta SGT/2026/1887

L'objecte de la contractació és la prestació dels serveis d'assistència veterinària integral i de perruqueria canina necessaris per garantir la salut, el benestar animal i la plena operativitat dels 5 gossos adscrits a l'Equip Caní de la Policia Municipal de Sabadell.

13.372 €

Abierta 2026/11354F

L’objecte del contracte és el servei d’orientació i acompanyament a famílies de Santa Perpètua de Mogoda (d’ara endavant SOAF) és un servei de suport integral a les famílies per a la millora del seu benestar emocional i relacional, amb un ventall d’intervencions que van des de la prevenció fins al tractament més especialitzat. Aquest és un servei d’accés universal, de caràcter preventiu, i que s’integra en el Sistema català de Serveis socials com a servei complementari als equips de serveis socials.

214.550 €

Abierta SEC 2025 135

Contractació del servei d’orientació per a joves (Enllaç)

81.959 €

Abierta 2026/0006896

Serveis relatiu a l’execució d’accions de sensibilització adreçades a la ciutadania en l’àmbit de la convivència i la diversitat, dividit en 2 lots

57.825 €

Abierta 001_26003126

La gestió integral del Sistema Integral Municipal d’Informació, Orientació, Dinamització i Assessorament per a Joves (SIMIODA)

2.800.947 €

Abierta SEC/2026/849

Servei de psicopedagogia i logopèdia període 2026-2028.

25.920 €

Abierta 2026000042

L'objecte del contracte és la prestació del servei de prevenció aliè de riscos laborals, en les especialitats de seguretat en el treball, vigilància de la salut i la Coordinació de l'Activitat Empresarial (CAE), així com, la col·laboració en formació de PRL i l'assistència en riscos psicosocials, higiene industrial i ergonomia sota la direcció, control i avaluació del Servei de Prevenció Propi (SPP) de l'Ajuntament de Castelldefels.

185.898 €

Más licitaciones de Ajuntament de Martorelles

Abierta 2026/2402

L’objecte del contracte és la prestació del Servei Municipal de Canguratge i Cures Puntuals a Domicili per a infants i adolescents de 0 a 16 anys residents a Martorelles, ampliable excepcionalment fins als 21 anys en situacions de discapacitat o diversitat funcional degudament acreditades. El servei s’emmarca en les actuacions finançades pel Pla Corresponsables impulsat pel Ministeri d’Igualtat i el Departament d’Igualtat i Feminisme de la Generalitat de Catalunya i té per finalitat facilitar la conciliació de la vida familiar, laboral, educativa i personal de les famílies, afavorir la corresponsabilitat en les cures, reduir les desigualtats de gènere derivades de la sobrecàrrega de les tasques de cura i garantir una atenció professional, segura i de qualitat als infants i adolescents. El contracte inclou:  Prestació directa de serveis de cura puntual a domicili.  Coordinació tècnica del servei.  Valoració i gestió de les demandes derivades pels Serveis Socials.  Cobertura ordinària i urgent.  Registre, seguiment i control d’activitat.  Elaboració d’informes i memòries.  Coordinació amb els Serveis Socials Bàsics.  Implementació dels protocols de protecció a la infància.  Accions de sensibilització en corresponsabilitat.

9.351 €

Abierta 2026/980

L’objecte del contracte és el subministrament i instal·lació d’un sistema de càmeres de control d’accés amb lectura de matrícules a diverses vies d’entrada del polígon industrial de Martorelles, connectades amb el servidors del propi Ajuntament. Les càmeres a instal·lar hauran d’incloure els següents elements: Càmeres d’ambient. Càmeres i sistema d’identificació de matrícules. Sistemes de monitoratge de les imatges i de les matrícules detectades. Sistema de comunicacions entre els sistemes de gestió i monitoratge, i les càmeres Així mateix, hauran de poder-se integrar amb l’actual sistema de càmeres de videovigilància existent a la població i permetre disposar d’un sistema que resulti ampliable en cas de noves instal·lacions.

57.851 €

Abierta 2026/3003

El contracte present té com a objecte la prestació del servei de control periòdic de plagues, d’acord amb els principis del control integrat de plagues.

25.980 €

Abierta 2026/1290

L’objecte del contracte són les obres de renovació del ferm del polígon industrial de Martorelles (Fase 1), per tal d’actualitzar l’estat de paviments esgotats, millorar la mobilitat i seguretat per vianants i vehicles i renovar la senyalització dels vials.

2.261.679 €

Abierta 2026/1290

Licitació del contracte de les obres de renovació del ferm del polígon industrial, Fase 1

2.261.679 €