L’objecte del projecte d’obres a executar és la definició i valoració de les obres a executar en el segon tram de la carretera T-310 que voreja el barranc de la Dòvia, que permetrà completar i unir els dos primers accessos al nucli urbà de Pratdip, així com l’eliminació d’un punt de recollida de residus i la reordenació del trànsit rodat. Les obres d’adequació tenen com a objectiu crear una vorera per la qual puguin circular amb garanties de seguretat els vianants, així com, amb comoditat, les persones amb mobilitat reduïda.

Expediente: 2026/02

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Pratdip en Tarragona. Categoría CPV 45112710. Adjudicado el 24 abr 2026 a Clement gutierrez. Se recibió 1 oferta.

128.984
Presupuesto base
128.984
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45112710
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:36
Fecha límite
12 mar 2026, 16:00

Adjudicación

Adjudicatario
Clement gutierrez
NIF
39911109Z
Importe
123.813
Ofertas recibidas
1

Organismo contratante

Ajuntament de Pratdip

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 12 mar 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 24 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 5 jun 2026, 06:23

Mismo sector y zona (45 en Tarragona)

Abierta 4303630008-2026-0000751-1

L’objecte del contracte és l’execució de les obres corresponents al «Projecte de remodelació del carrer de l’Alt Camp», al terme municipal de Cabra del Camp, d’acord amb el projecte tècnic aprovat. Les actuacions comprenen principalment la demolició dels elements i paviments existents que resulten incompatibles amb la nova ordenació, els moviments de terres necessaris, la remodelació i pavimentació del carrer, l’execució dels nous ferms i paviments, la renovació parcial de la xarxa de sanejament d’aigües residuals, incloses les escomeses domiciliàries i els pous de registre, així com la resta de treballs, instal·lacions i actuacions complementàries definides en el projecte tècnic. L’execució del contracte s’haurà d’ajustar al projecte tècnic, als plecs que regeixen la contractació, a l’oferta presentada per l’empresa adjudicatària i a la normativa que sigui aplicable.

170.232 €

Abierta AT26158_O

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’execució de les obres de reparació de la solera i parets del dipòsit IPM de la divisió AIGÜES DE REUS de la societat REUS SERVEIS MUNICIPALS SA.

244.724 €

Abierta 4304450006-2026-0003041

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de millora, adequació i modernització de la Casa de Cultura, que inclou intervencions a l’espai escènic a l’interior de l’edifici i al seu entorn exterior. El detall i condicions de l’obra es defineixen i fixen en el Projecte que juntament amb aquest Plec de clàusules administratives particulars regirà el contracte.

202.300 €

Abierta 89/2026

L’objecte de la present licitació es la construcció d’un heliport en la modalitat “operating site” a la ETAP del CAT a L’Ampolla per a usos propis del CAT i també per atendre possibles emergències tant pròpies com dels nostres contractistes, esdevé necessari disposar d’una superfície apta per poder aterrar un helicòpter apte per a transport sanitari i de vigilància aèria.

72.604 €

Abierta 4309950006-2026-0000311

L’objecte d’aquest projecte és la pavimentació i la renovació dels serveis de clavegueram, tub municipal, aigua potable i soterrament de l’enllumenat públic de part dels carrers Porxos i Racó, situats al municipi de Palma d’Ebre.

141.018 €

Abierta 4309950006-2026-0000322

L’Ajuntament de la Palma d’Ebre vol rehabilitat el carrer Raval de la Torre, perquè està en molt mal estat de conservació. Tots els serveis com el clavegueram i l’aigua potable està en mal estat degut a la seva antiguitat. El mateix passa amb la pavimentació. Amb la rehabilitació vol dignificar el carrer i regenerar les seves infraestructures de serveis.

134.233 €

Abierta Exp.1263/2026

Realització de les obres de millora de la deixalleria comarcal situada al terme municipal de Falset.

119.538 €

Abierta 4304450006-2026-0003034

Les actuacions inclouen, entre d'altres, la renovació de paviments i itineraris per a vianants, la millora de la seguretat viària, la implantació d'infraestructures de mobilitat sostenible, la renovació de xarxes de serveis urbans, la instal·lació d'enllumenat públic i la urbanització d'espais lliures amb incorporació d'arbrat, jardineria i mobiliari urbà. El detall i condicions de les obres es defineixen i fixen en els Projectes corresponents a cada lot que juntament amb el Plec de clàusules administratives particulars regiran el contracte.

651.720 €

Abierta 1671/2026

Obres definides en el Projecte bàsic i executiu per a la consolidació estructural i restauració interior de la Torre de la Vila de Torredembarra

186.851 €

Abierta 8004330008-2026-0012561

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el "Projecte d'actuacions puntuals de seguretat i drenatge a diverses carreteres de la xarxa local. Any 2026". Les actuacions tenen per finalitat millorar la seguretat viària, el drenatge, la funcionalitat i la conservació de la xarxa local de carreteres de la Diputació de Tarragona, mitjançant l'execució d'actuacions puntuals en diferents carreteres de la xarxa.

2.412.831 €

Más licitaciones de Ajuntament de Pratdip

Abierta 2026/09

Concessió de serveis per l'explotació del Bar Municipal del Casal de Pratdip

297.600 €

En evaluacion 2026/09

L’objecte del contracte (Exp. 266/2026) consisteix en la gestió indirecta de l’explotació del Bar del Casal Municipal de Pratdip, sota la modalitat de concessió de serveis. Els punts clau d'aquest objecte són: Activitat: Inclou els serveis de cafeteria, restaurant i cantina, identificats amb els codis CPV 55330000-2, 55300000-3 i 55510000-8. Ubicació: El servei es prestarà a les instal·lacions municipals situades a l’Avinguda de Catalunya, núm. 9, les quals compten amb una superfície de 371 m². Finalitat: La concessió té com a objectiu cobrir la demanda d'oferta de restauració al municipi i proporcionar un servei complementari als usuaris del Casal. Risc operacional: Atesa la seva naturalesa de concessió, el contractista assumirà el risc operacional de l'explotació del servei.

1.957 €

Desierta 2026/07

L’Avinguda de Pratdip és un camí municipal que dona accés a la Urbanització Les Planes del Rei, amb un nivell edificat alt. Actualment hi ha uns trams que per diferents motius, hi manquen elements de seguretat pel transit rodat, que ens podem trobar vorals sense protecció amb una caiguda que pot arribar als 7-8 metres, també presenta trams on la vegetació i part dels marges envaeixen el camí. La falta de prou mitjans econòmics per a garantir un manteniment regular dels camins fa que aquest camí presenti estretament de l’espai de circulació a causa de la vegetació que creix a banda i banda. La inversió en aquest camí preveu la neteja i desbrossada dels marges, estabilització dels talussos i la realització de tanques de seguretat que estiguin integrades en l’entorn de municipi en diferents punts i la instal·lació d’un mirall de trànsit que milloraran la seguretat dels vehicles i vianants que circulin pel mateix camí. Actuacions que permetran a tot aquell que hi circuli controlar l’entorn immediat del mateix, evitant sortides de la plataforma que podrien ser perilloses.

92.113 €

Formalizada 2025/06

El present projecte tècnic té per objecte definir les lluminàries i òptiques per a la substitució de les lluminàries existents en l’àrea d’actuació per tal d’obtenir un enllumenat respectuós ambientalment i energèticament eficient, que doni compliment a la reglamentació sectorial de seguretat industrial. Per altra banda se’n farà una valoració tècnica i econòmica així com la justificació de l’estalvi energètic que se’n derivi.

77.937 €

Formalizada 2025/10

- Rehabilitació energètica de l’envolupant amb la incorporació de sistemes passius mitjançant façana ventilada i renovació de coberta amb panell sandvitx i aïllament tèrmic i acústic a l’interior. - Instal·lació de plaques fotovoltaiques a la nova coberta de potència 40 kW (48,48 kWp) per autoconsum compartit connectada en xarxa interior, i situades al faldó orientat a sud. - Reordenació dels espais interiors, tant d’ús públic com privat, amb la recol·locació de les graderies existents a un nivell més elevat per tal de situar-ne a sota els vestidors, les sales tècniques i els magatzems, mantenint la franja de sales annexes a la banda oest de l’edificació. -Pista esportiva existent, situada a cota 0,00m, mantenint les dimensions actuals de 22,45x44,35m i superfície de 1.028 m², donant compliment a la fitxa PAV-1 del Consell Català de l’Esport amb marcatges per una pista de handbol, una pista de futbol sala, una pista de basquetbol, una pista de voleibol i dues pistes de bàdminton. La pista esportiva serà divisible amb cortina central per a crear-ne dues pistes.

942.688 €