Adjudicada Servicios

L’objecte del present procediment és la contractació, promoguda per la Xarxa Audiovisual Local, SL, d’un servei de prevenció aliè especialitzat en la disciplina preventiva de medicina del treball i en la realització dels reconeixements mèdics del personal de la Xarxa Audiovisual Local, SL.

Expediente: 45/2026 XAL/2026/0021497

Contrato de servicios adjudicado por Xarxa Audiovisual Local, SL en Barcelona. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 71317200. Adjudicado a QUIRON PREVENCION. Se recibieron 5 ofertas.

13.640
Presupuesto base
40.920
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
71317200
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
26 jun 2026, 14:05
Fecha límite
11 jul 2026, 01:59
Duración
1 año

Adjudicación

Adjudicatario
QUIRON PREVENCION
NIF
B64076482
Importe
9.135
Ofertas recibidas
5

Documentos

(2)

Organismo contratante

Xarxa Audiovisual Local, SL

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 26 jun 2026
Anuncio de Pliegos 26 jun 2026
Fin Plazo Presentación 11 jul 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 5 ago 2026, 06:23

Mismo sector y zona (71 en Barcelona)

Abierta CP-2026-50

Servei de direcció facultativa, executiva i la coordinació de seguretat i salut de tres espais a l’Hospital Duran i Reynals (LRT2, UIC i Àrea Contractació Administrativa)

9.735 €

Abierta 2026-1004SAM

Prestació d'un servei integral de suport tècnic i jurídic a MOGODA SERVEIS SAM, incloent-hi: • Suport en matèria de contractació pública. • Suport en l’ús de les eines AOC. • Auditoria de l’ús del gestor d’expedients ERES per l’avaluació del compliment del model e-SET. • Elaboració i revisió de protocols de gestió administrativa. • Assistència presencial a la seu de MOGODA SERVEIS SAM, una jornada al mes

17.424 €

Abierta 905477/26

Servei consistent en la direcció de les obres del projecte de descontaminació del passeig de la Riera i urbanització. Fase 1: Millora del clavegueram i asfaltat a Cerdanyola del Vallès.

21.251 €

Abierta OTU/2026/310

Servei de supervisió dels següents aspectes relacionats amb la seguretat dels parcs i jardins de Sabadell: LOT 1 SUPERVISIÓ DE LA SEGURETAT I SALUT EN LES TASQUES DE MANTENIMENT DELS ESPAIS VERDS. Supervisió del compliment de la normativa de seguretat i salut durant l?execució de les tasques de manteniment LOT 2 SUPERVISIÓ DE LA PREVENCIÓ DE LA LEGIONEL·LOSI EN ELS REGS AERIS DELS ESPAIS VERDS I EN LES FONTS ORNAMENTALS : Supervisió del compliment de la normativa de control i prevenció de la legionel·losi en els espais amb reg aeri i en les fonts ornamentals de la ciutat de Sabadell LOT 3 SUPERVISIÓ DEL CONTROL DEL RISC DE L'ARBRAT: Supervisió de compliment del Protocol d'avaluació i control del risc de l'arbrat LOT 4 SUPERVISIÓ DE LA GESTIÓ INTEGRAL DE PLAGUES DELS ESPAIS VERDS: Supervisió del compliment de la normativa en relació a la Gestió Integrada de Plagues i a l'ús dels productes fitosanitaris. Registre dels tractaments fitosanitaris

98.279 €

Abierta TNE/2026/24

L'objecte del contracte és la realització d'inspeccions als establiments industrials i l'anàlisi de la qualitat dels seus abocaments d'aigües residuals, el control de la qualitat de l'aigua d'entrada i de sortida de les depuradores de Sabadell i la de l'aigua dels rius per controlar l'impacte dels possibles abocaments al medi

100.111 €

Abierta 905811/26

Serveis de consultoria per a la redacció del projecte, el dimensionament de les solucions constructives basades a la natura i l’assistència a la direcció d’obra per a la prova pilot de renaturalització de la riera de Can Gavarrot, a Sant Boi de Llobregat.

14.106 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta 3565/2026

Contractació dels serveis d'assistència tècnica ambiental, logística i econòmica per a la realització de l'estudi de diagnosi i viabilitat del canvi de model cap a un sistema mixt d'alta eficiència, la redacció de tot el bloc documental dels nous plecs i l'assistència tècnica en la valoració d'ofertes per a la pròxima licitació dels Serveis de Neteja Viària, Recollida de Residus i Gestió de la Deixalleria de l'Ajuntament de Vallirana. Així mateix, es defineix que el present contracte té una naturalesa integral de consultoria. A efectes de garantir la continuïtat de l'expedient principal, s'aclareix de forma expressa que l’objecte del contracte inclou l’assessorament tècnic, logístic, jurídic i econòmic obligatori per a la redacció material i confecció de tot el bloc documental dels nous plecs de clàusules administratives i prescripcions tècniques que regiran la pròxima gran licitació dels esmentats serveis municipals.

35.000 €

Abierta 174/26

La present licitació té la finalitat de descriure els treballs a desenvolupar establint l’abast, els requisits i l’operativa perdur a terme els treballs de control tècnic per a l’assegurança de responsabilitat civil desenal a realitzar, definint les condicions, necessitats, directrius i criteris generals que han de servir de base per a la realització dels treballs encarregats, i concretant el procediment per a la redacció i presentació dels diferents documents en la realització dels quals ha d’intervenir l’adjudicatari de l’encàrrec, amb la finalitat que el contingut de l’encàrrec, un cop quedi garantida i assegurada la seva qualitat, coherència i homogeneïtat, pugui ésser rebut i acceptat per l’IMPSOL.

148.751 €

Abierta ECAS 01502/2026

El objeto del contrato es el servicio de prevención ajeno para la especialidad preventiva de medicina del trabajo y la especialidad de higiene industrial y soporte en la realización de las actividades de las especialidades preventivas de seguridad en el trabajo y ergonomía y psicosociología aplicada. Asimismo se harán aquellas pruebas analíticas o asistenciales vinculadas a riesgos específicos de algunas actividades profesionales (analítica de plomo, serología Hepatitis A, serología hepatitis B, vacunación tétanos, vacunación Hepatitis A y B, vacuna antirrábica, serología de la rabia, etc.)

345.000 €

Más licitaciones de Xarxa Audiovisual Local, SL

Abierta 22/2026

22/2026 CONTRACTACIÓ DE 5 CÀMERES PER A LA REDACCIÓ DE LA XARXA AUDIOVISUAL LOCAL, SL

40.761 €

Abierta 7/2026 XAL/2026/0002542

7/2026 CONTRACTACIÓ RELATIVA UNA EINA D’E-MAIL MARQUETING PER A LA XARXA AUDIOVISUAL LOCAL, SL

111.000 €

Formalizada 51/2026 XAL/2026/0031409

L’objecte del contracte é la cessió del plató llogat en els anteriors programes: l’espai Ailiac (AZULIUS and EFIMERO S.L. B65559981) situalt al Passatge Utset, 14 de Bacelona. Els motius pels quals s’aposta per mantenir l’espai són diversos. La decoració i elements d’atrezzo estan adaptats a les necessitats del programa. La localització permet que les gravacions siguin àgils. L’espai reuneix les característiques òptimes tècnicament i ens permet fer un ús dels elements de decoració i atrezzo adquirits en temporades anteriors.

17.400 €

Anulada XAL/2025/0047124 24/2025 BIS

L’objecte del present procediment és la de disposar d’un servei d’arrendament ocasional d’equips amb un canal de transmissió IP resultant de l’agregació d’un mínim de 6 línies mòbils de dades 3G/4G/5G. Els equips objecte del contracte, son referenciats en aquests informe com a «motxilla 5G» (o simplement «motxilla») i «servidor de recepció» (o simplement «receptor»).

70.300 €

Adjudicada 24/2026XAL/2026/0028056

L’objecte del present procediment és dur a terme l’ampliació, millora i manteniment de la infraestructura de xarxa (LAN i WiFi) de la XAL Tota la infraestructura actual de la xarxa de la XAL és del fabricant Extreme Networks. El present procediment promou el manteniment de la infraestructura existent i la seva millora i ampliació.

143.808 €