Abierta 22 sep 2026 (16d 19h) Obras

L'objecte del present contracte és l'execució de les obres definides en el Projecte bàsic i d'execució per a la renovació de la xarxa d'aigua potable, clavegueram i paviment del carrer Portal, al municipi d'Alfés, redactat per l'enginyer industrial Jose Luis Plaza Garcia i aprovat definitivament el dia 16 de juliol de 2026.

Expediente: 136/2026

Contrato de obras publicado por Ajuntament d'Alfés en Lleida. Duración del contrato: 3 meses. Categoría CPV 45232400. Plazo de presentación de ofertas hasta el 21 sep 2026.

75.301
Presupuesto base
75.301
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45232400
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
4 sep 2026, 12:05
Fecha límite
22 sep 2026, 01:59 (16d 19h)
Duración
3 meses

Organismo contratante

Ajuntament d'Alfés

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 sep 2026
Anuncio de Pliegos 4 sep 2026
Fin Plazo Presentación 22 sep 2026
Finaliza en 17 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 5 sep 2026, 06:24

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 372/2025-2

L’Ajuntament de Térmens ha vist necessari iniciar les obres per la pacificació del trànsit i reducció de l’accidentalitat en la travessera de la C-13 amb el municipi de Térmens per poder subsanar les deficiències indicades a continuació: 1) Excés de velocitat a la carretera C-13 (titularitat de la Generalitat de Catalunya) que travessa el nucli de població de Térmens en el km. 21. És una carretera àmplia i molt transitada amb una IMD superior a 5.000 vehicles diaris. Aquests vehicles sovint hi circulen a una velocitat superior a la permesa als nuclis urbans. 2) Manca d’un recorregut accessible en gran part de la travessera de la C-13 amb el municipi de Térmens degut a la falta de voreres, semàfors i passos de vianants. 3) La carretera C-13 disposa d’un tub de sanejament que, en alguns trams no hi es present, a mes a mes, en moltes zones falten embornals per tal de drenar correctament les aigües pluvials de la carretera. 4) Les llumeneres actuals en el tram de la carretera C-13 en el municipi de Térmens son incandescents, les quals consumeixen molta energia i son poc eficients. Les actuacions del projecte són: • Realització de nova vorera en els trams que sigui necessari. • Corregir l’excés de velocitat a la carretera C-13 mitjançant la instal·lació de tres passos de vianants i tres parells de semàfors. • Millora de la xarxa de sanejament mitjançant nous embornals i connexió amb el tub de sanejament existent. • Millora de la xarxa d’enllumenat mitjançant el canvi de llumeneres a LED.

202.119 €

Abierta 131/2026

Actualment el nucli i disseminats de Valldan no disposen de cap xarxa d’abastament pel seu abastament. L’abastament de les cases i de les finques es fa de forma privada amb els diferents aprofitaments de titularitat privada de la zona.

276.907 €

Abierta 301/2026

Execució de les obres de reforma interior i condicionament del local municipal situat a la carretera de Tuixent núm. 13

122.133 €

Abierta ICGC-2026-54

L’objecte del contracte són les tasques de subministrament, disseny, fabricació, muntatge i adequació dels elements museogràfics del Centre d’Interpretació dels Sòls del Pirineu situat al Centre de Suport Territorial Pirineus que l’ICGC te a Tremp, per a convertir-lo en un espai divulgatiu, d’acord amb el què disposa el projecte executiu d’aquesta licitació.

82.553 €

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Más licitaciones de Ajuntament d'Alfés