L'objecte del present contracte és l’execució de les obres de rehabilitació de l’edifici ubicat al carrer de la Fruita numero 7 i carrer Graupera 12 del municipi de Vilafranca del Penedès per a ubicar-hi la nova seu social d’EMAVSA. Les necessitats principals de les noves oficines són les següents: − La millora i ampliació de l'espai d'atenció al client, amb instal·lacions més modernes, funcionals i adaptades. − Compliment del Codi d’Accessibilitat de Catalunya, garantint l’accessibilitat universal per a totes les persones. − Ampliació de l’espai disponible per les persones treballadores que ha de permetre donar resposta al creixement de serveis, tasques i nous llocs de treball. − Espais eficients, sostenibles i preparats tecnològicament, pensats per a una gestió pública més àgil i moderna. És necessari doncs, atès que Aigües de Vilafranca no disposa de mitjans humans i materials suficients, l’externalització de l’execució de l’esmentada obra integral de rehabilitació, a fi i efecte de complir l’objectiu en benefici del servei públic d’abastament i sanejament d’aigua.

Expediente: AV25-019

Contrato de obras formalizado por Empresa Municipal d'Aigües de Vilafranca, SA en Barcelona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 16 meses. Categoría CPV 45213150. Adjudicado el 9 jul 2026 a AIGÜES VILAFRANCA MUNNÉ-CBP. Se recibieron 4 ofertas.

2.449.030
Presupuesto base
2.938.836
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
45213150
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
21 mar 2026, 04:24
Fecha límite
19 abr 2026, 23:59
Duración
16 meses

Adjudicación

Adjudicatario
AIGÜES VILAFRANCA MUNNÉ-CBP
NIF
U88941026
Importe
2.273.925
Ofertas recibidas
4

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 21 mar 2026
Anuncio de Pliegos 21 mar 2026
Fin Plazo Presentación 19 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 9 jul 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 04:28

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 218/2026

Obres d'arranjament de 32 quadres d'enllumenat públic d'Arenys de Munt, segons projecte redactat per l’enginyer industrial Josep Ibañez Gassiot, que especifica els documents de diagnosis i valoració econòmica del arranjament dels defectes de baixa tensió de tots els quadres d’enllumenat.

225.973 €

Abierta B3102026000018

Instal·lació fotovoltaïca a les cobertes de la Caserna de la Policia Local i de l'Arxiu Municipal

71.959 €

Abierta OBM/2026/67

Les actuacions necessàries al Poliesportiu Nostra Llar al municipi de Sabadell per a millorar la pista poliesportiva i adequar-la per la pràctica d'hoquei i patinatge artístic, renovant el paviment i adequant la tanca a la normativa.

81.083 €

Abierta 2025_2511

És objecte del contracte les obres contingudes en el Projecte drenatge al camí d’accés a la muntanya rodona al terme municipal de Subirats

70.670 €

Abierta 900625/26

Obres de naturalització de la coberta ubicada en l’edifici Ecoparc 3, al municipi de Sant Adrià del Besòs.

157.475 €

Abierta 2026/000031316

l’execució de les obres que afecten la façana de l’edifici de Plaça Espanya, 1, a fi i efecte de poder posar en servei l’equipament destinat a joves que ocuparà aquest edifici. Els treballs corresponen a suplementar les zones exteriors de façana que actualment no disposen de l’acabat d’aïllament exterior («sate») degut al pas del cablejat aeri de diverses companyies subministradores així com de la canal de canalització d’instal·lacions.

39.945 €

Abierta OBM/2026/77

L'objecte d'aquesta contractació és dur a terme el conjunt dels treballs inclosos en cadascuna de les memòries valorades d'obres, les quals recullen les actuacions necessàries per dur a terme la millora de l'eficiència energètica de l'enllumenat exterior de diferents camps de futbol al municipi de Sabadell, concretament: al camp de futbol de Ca n'Oriac, ubicat a la ronda de Collsalarca, 6, al camp de futbol de La Creu, ubicat al carrer de Pardo Bazán, 31 i al camp de futbol de Can Rull, ubicat al carrer de Lucreci,1.

313.660 €

Abierta COOB/26009

Executar actuacions de manteniment, seguretat i adequació normativa en equipaments educatius municipals de Mollet del Vallès, consistents en: 1. Substitució del paviment i sòcol de linòleum per un flexible de cautxú, seguint les recomanacions del Departament d’Ensenyament de la Generalitat de Catalunya. 2. Construcció d’un sistema de drenatge al pati per evitar l’entrada de l’aigua de pluja a l’interior de les aules.

102.586 €

Abierta COOB/26010

Actuació a diverses cambres higièniques de l'Escola Montseny de Mollet del Vallès. En aquesta escola s’ha proposat actuar als lavabos de les aules: planta primera i segona. S’eliminen els urinaris existents per donar cabuda a una cambra higiènica d’ús practicable, i planta primera s’adapta les piques a doble alçada per adequar-lo als més petits. Es modificarà la distribució actual, creant una cabina practicable d’ús públic i instal·lant finestres corredisses per permetre un sistema de ventilació natural.

80.841 €

Abierta X2026001354

El present contracte té per objecte l’execució de les obres d’una bassa de laminació a la parcel·la situada a l’Avinguda de la Pedra Blanca, del terme municipal de Premià de Dalt, la formació d’un aparcament de cotxes amb una capacitat de 80 places al costat sud de la bassa i la naturalització dels espais oberts.

1.047.300 €

Más licitaciones de Empresa Municipal d'Aigües de Vilafranca, SA