Formalizada Servicios

L'objecte del present contracte és la realització del servei de recollida i transport dels residus urbans del municipi de Roses que compren les prestacions següents: -- Recollida dels residus sòlids urbans d'origen domiciliari i comercial del municipi. -- Transport dels residus fins a plantes de tractaments. -- Neteja viària i de platges. -- Gestió de la deixalleria municipal. -- Gestió del dipòsit de vehicles fora d'ús.

Expediente: 2017/006631

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Roses en Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 4 años. Categoría CPV 90511100. Adjudicado el 24 feb 2020 a FCC Medio Ambiente, SA. Se recibió 1 oferta.

17.194.545
Presupuesto base
27.801.672
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
90511100
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
18 mar 2026, 08:00
Fecha límite
20 dic 2017, 15:00
Duración
4 años

Adjudicación

Adjudicatario
FCC Medio Ambiente, SA
NIF
A28541639
Importe
4.018.740
Ofertas recibidas
1

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Roses

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 18 mar 2026
Anuncio de Pliegos 18 mar 2026
Fin Plazo Presentación 20 dic 2017
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 24 feb 2020

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 19 mar 2026, 05:25

Mismo sector y zona (90 en Girona)

Abierta 2026047980

L'objecte del contracte és el servei de la gestió de restes vegetals procedents dels treballs de jardineria dels diferents parcs i zones verdes de la ciutat de Girona.

8.360 €

Abierta 2026/983

Servei de control de plagues al'edifici del c. Nou, 48, de Figueres, del Consell Comarcal

2.640 €

Abierta 6390/2026

Subministrament de cabines sanitàries portàtils en règim d’arrendament sense opció de compra, de cabines sanitàries portàtils, i del servei de neteja i manteniment de les cabines sanitàries de titularitat municipal.

49.244 €

Abierta 2026/2202

Servei de control de plagues (desratització, desinsectació i desinfecció) en edificis municipals i en la via pública de Llagostera

20.769 €

Abierta 2026046357

Contractació del servei de neteja dels mòduls i instal·lacions provisionals en diferents espais de la ciutat amb motiu de les Fires de Sant Narcís

13.022 €

Abierta 1246/2026

Contrato de servicios para la recogida de residuos, la limpieza viaria y de playas, y la gestión del punto limpio del municipio de Santa Cristina d'Aro (Lote 1) y contratación del servicio de inspección y control de la prestación de los servicios del primer lote (LOT 2)

7.478.317 €

Abierta SER-26-0250-AYS

Servicio de limpieza para dos centros de umivale Activa ubicados en la Provincia de Girona

56.500 €

Abierta 2026/26/1403

Servicio de recogida y reutilización de residuos voluminosos (muebles y otros residuos voluminosos) en varios municipios de la comarca del Gironès.

638.747 €

Formalizada X2025000017

Neteja de tres edificis municipals: Ajuntament, Escola i Cooperativa

29.744 €

Formalizada x2021006635

El propósito de este contrato es prestar el servicio de recogida de residuos, materia orgánica, papel, vidrio y envases para residuos domésticos y comerciales municipales del Consell comarcal de la Pla de l'Estany, que incluye los municipios de CAMÓS, CORNELLÀ DEL TERRI, CRESPIÀ, ESPONELLÀ, FONTCOBERTA, PALOL DE REVARDIT, PORQUERES, SANT MIQUEL DE CAMPMAJOR, SERINYÀ y VILADEMULS, e incorpora el suministro de camiones compactadores de recogida de residuos y contenedores equipados con la tecnología de identificación necesaria para la prestación del servicio

3.482.739 €

Más licitaciones de Ajuntament de Roses

Abierta 2026/003249

CONTRACTE MIXT DE SUBMINISTRAMENT I INSTAL·LACIÓ DE SENYALITZACIÓ TURÍSTICA INTEL·LIGENT AMB CODIS QR VINCULATS A LA WEB DE TURISME MUNICIPAL DE ROSES

62.275 €

En evaluacion 2023/007883

Contractació del servei de subministrament de dades de visitants mitjançant la tecnologia de telefonia mòbil,en concret en relació amb dades de mobilitat i d’interès turístic general a la destinació de Roses.

71.792 €

Formalizada 2026/000749

Servei de renovació de la certificació de Roses com a destinació Biosphere

16.000 €

Formalizada 2026/000749

La prestació consisteix en la contractació dels serveis vinculats a l’aplicació de la metodologia BIOSPHERE, per part de l’Instituto de Turismo Responsable, amb l’objectiu de renovar la Certificació Roses Biosphere. Les prestacions a realitzar pel contractista es desenvoluparan a partir de les fases següents, que es detallen en el PPT: • Fase 1. Continuïtat del projecte Biosphere Destination. • Fase 2. Realització del procés d’auditoria externa de tercera part. • Fase 3. Manteniment del certificat Biosphere Destination.

8.000 €

En evaluacion 2026/003249

L’objecte del contracte és el subministrament i instal·lació de senyalitzacions intel·ligents amb codis QR vinculats a la web de Turisme del municipi de Roses així com la retirada dels elements de senyalització obsolets o en mal estat. El contracte inclou l’actualització de l’inventari de la senyalització turística al software de l’Ajuntament de Roses. El subministrament representa un 85,20% de l’import del contracte i la instal·lació (obres) 14,80%.

62.275 €