Abierta 1 oct 2026 (29d 17h) Servicios

L’objecte del present contracte és la prestació del manteniment de les fonts lúdiques i ornamentals clorades, fonts de boca, i de les instal·lacions de reg automàtic de l’arbrat viari i espais verds municipals de Sant Pere de Ribes. Els seus principals objectius són: - Mantenir en perfecte estat de funcionament i conservació les instal·lacions. - Actualitzar i mantenir l’inventari existent i la documentació tècnica de les instal·lacions. - Efectuar les revisions de les instal·lacions segons la vigent normativa d’aplicació. - Efectuar totes les actuacions de manteniment, prevenció i correcció per donar compliment a les normatives d’aplicació en matèria de control i prevenció de la legionel·la, així com la redacció dels nous protocols reglamentaris (PPCL) per aquelles fonts que no disposin i pels sistemes de reg. - Planificar i executar les actuacions d’acord amb el Pla Director municipal del verd urbà. - Solucionar les incidències i avaries que puguin sorgir, amb el mínim temps possible. - Adequar les instal·lacions a la vigent normativa d’aplicació. Amb la finalitat de garantir una correcta execució del servei d’acord amb l’objecte del contracte, s’inclouran les següents prestacions: - Prestació P1, manteniment preventiu i normatiu de les instal·lacions. - Prestació P2, manteniment correctiu, avaries i incidències de les instal·lacions. La prestació principal del contracte serà la corresponent als serveis (manteniment preventiu i part del correctiu) davant els subministraments (part del manteniment correctiu), ja que el valor estimat de les prestacions de manteniment preventiu és major, pel que la seva preparació i adjudicació es determinarà conforme l’establert per als contractes de serveis, amb les condicions assenyalades en la LCSP.

Expediente: 01040604/2026/18

Contrato de servicios publicado por Ajuntament de Sant Pere de Ribes en Barcelona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 45259000. Plazo de presentación de ofertas hasta el 1 oct 2026.

399.971
Presupuesto base
1.039.924
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
45259000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
1 sep 2026, 08:03
Fecha límite
1 oct 2026, 23:59 (29d 17h)
Duración
2 años

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 1 sep 2026
Anuncio de Pliegos 1 sep 2026
Fin Plazo Presentación 1 oct 2026
Finaliza en 30 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 sep 2026, 04:23

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 17079/2026

L’objecte del contracte consisteix en l’execució de les obres necessàries per a la instal·lació d’una infraestructura de recàrrega de vehicles elèctrics (IRVE) al pàrquing municipal de l’edifici de l’Ajuntament de Sant Cugat del Vallès, situat a la Plaça de la Vila, 1. Les obres inclouen la instal·lació de 30 estacions de recàrrega amb un total de 54 preses en corrent altern, l’execució de les canalitzacions, cablejats, sistemes de protecció, connexió al quadre elèctric existent, així com totes les actuacions auxiliars necessàries per al correcte funcionament de la instal·lació

207.681 €

Abierta 001_26003336

obres per l'arranjament de guals de vianants a l'entorn de la Plaça de la Pau al Districte de Sant Martí Barcelona amb mesures de contractació pública sostenible

165.261 €

Abierta 2026/093 (92/2026/CONT)

Obres per executar la Instal·lació de sistemes de videovigilància als polígons Congost, Jordi Camp, Cal Gordi, Coll de la Manya, Font del Radium i Palou Nord segons el Projecte executiu per a la instal·lació de sistemes de videovigilància als set polígons industrials de Granollers, (obra 8/2026/PROBR).

391.031 €

Abierta 17304/2026

Contractació de les obres corresponents a la memòria tècnica "Creació d’un nou espai verd a la plaça de Sant Pere". Aquestes obres per a l’adequació de la plaça consisteixen en: - Demolició del paviment existent, per a l’execució de parterres i rases, i reposició del paviment quan sigui necessari. - Excavació en els àmbits d’escocells i parterres. - Execució de les rases de la xarxa de reg (excavació, canonades, vàlvules...), incloent una nova escomesa. - Execució de les rases de desviament dels serveis existents (enllumenat i telecomunicacions) i desplaçament dels elements fixos existents. - Plantacions - Mobiliari

41.378 €

Abierta 52724/2025

L’objecte del projecte és l‘execució de diferents actuacions d’arranjament dels paviments i millora de l’accessibilitat del sector Pla de la Pagesa.

1.263.663 €

Abierta 2026/4122

Obres de reparació de la coberta plana de l’escola dels Germans Corbella

39.962 €

Abierta 5576/2026

Obres de restauració de la coberta de la Capella de Sant Benet per tal de justificar la situació de salubritat a l’emplaçament de referència, així com restaurar els paraments de façanes, per tal d’evitar la degradació del monument, declarat Bé Catalogat d’Interès Nacional (BCIN). Concretament s’intervé als paraments exteriors, coberta i trobada de les façanes amb el terreny.

82.610 €

Abierta 610.2026.115

Obras de la fase 1 de la reforma y ampliación del equipamiento municipal Can Felipa, situado en la plaza Josep María Huertas Claveria 1, en el distrito de Sant Martí, en Barcelona.

12.697.926 €

Abierta 218/2026

Obres d'arranjament de 32 quadres d'enllumenat públic d'Arenys de Munt, segons projecte redactat per l’enginyer industrial Josep Ibañez Gassiot, que especifica els documents de diagnosis i valoració econòmica del arranjament dels defectes de baixa tensió de tots els quadres d’enllumenat.

225.973 €

Abierta B3102026000018

Instal·lació fotovoltaïca a les cobertes de la Caserna de la Policia Local i de l'Arxiu Municipal

71.959 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Pere de Ribes

Abierta 01040604/2026/15

Contractació de la prestació del manteniment i reposició de les àrees de jocs municipals de Sant Pere de Ribes. Els seus principals objectius són: - Mantenir en perfecte estat de funcionament i conservació les instal·lacions. - Efectuar les inspeccions de les àrees de joc segons la vigent normativa d’aplicació. - Solucionar les incidències i avaries que puguin sorgir, amb el mínim temps possible. - Subministrar nous jocs, en substitució dels existents o per millorar la qualitat de les àrees. - Actualitzar i mantenir l’inventari existent i la documentació tècnica de les instal·lacions. I amb la finalitat de garantir el correcte funcionament i la reposició de les àrees de jocs municipals d’acord amb l’objecte del contracte, s’inclouran les següents prestacions: - Prestació P1, manteniment preventiu i correctiu de les instal·lacions. - Prestació P2, manteniment modificatiu, nous elements i adequació a la normativa.

169.521 €

Abierta 01040601/2026/6

L’objecte de la present contractació és la realització per part de l’empresa adjudicatària d’un conjunt de tasques i actuacions per al manteniment i conservació de la via pública del municipi de Sant Pere de Ribes, i altres tasques complementàries que es considerin necessàries també en l’àmbit dels edificis municipals o dels parcs infantils municipals, d’acord amb les prescripcions del plec de condicions tècniques i del que s’estableixi en el plec de clàusules administratives particulars. Es tracta, majoritàriament, de disposar d’una empresa externa per realitzar obres i altres prestacions de tasques de manteniment correctiu durant tot l’any i fora de l’horari laboral, tot i que també s’inclouen accions de manteniment preventiu destinades a garantir el bon estat dels espais públics municipals. Específicament, es realitzaran les següents actuacions: - Realització d’obres, manteniments i conservació de la via pública. - Tenir disponibilitat les 24 hores del dia, 365 dies l’any, per a la realització de tasques urgents i extraordinàries (caps de setmana, festius i horaris nocturns). - Subministrament de materials d’obra civil i consumibles necessaris per a l’execució dels treballs que els hi siguin encomanats, amb manteniment d’un estoc mínim. -Prestació del servei de col•locació i retirada de tanques i senyalització provisional en actes culturals, esportius i ocupacions temporals de la via pública, sota la supervisió de la Policia Local.

330.579 €

Abierta 01040604/2026/14

Contractació de la Prestació del Servei per a impartir la formació dels mòduls de formació professional del Programa de Formació i Inserció (PFI) en la modalitat de Pla de Transició al Treball (PTT) de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes

345.600 €

Abierta 01020103/2026/4a

PLECS DE CLÀUSULES REGULADORES DE LA CONCESSIÓ D’ESPAIS DISPONIBLES I DE LA GESTIÓ DEL MERCAT MUNICIPAL LA SÍNIA LES ROQUETES - SANT PERE DE RIBES L1M16: ALIMENTACIÓ I NO ALIMENTACIÓ L19M19: SECTOR ALIMENTACIÓ

Abierta 01020103a/2025/19

PERÍODE EXTRAORDINARI DE LA CONCESSIÓ D’ESPAIS DISPONIBLES I DE LA GESTIÓ DEL MERCAT MUNICIPAL LA SÍNIA

3.290 €