Formalizada Suministros

L'objecte del present contracte és el subministrament de comptadors electrònics i ultrasònics, d'aigua freda, de petit i gran diàmetre, juntament amb els mòduls de lectura i les caixes multifunció de doble connexió, així com tots els elements necessaris per a la seva lectura, per a la renovació parcial i successiva del parc de comptadors actual, fins a la renovació total, i la definició dels elements necessaris de comunicació i transmissió de dades per una gestió més productiva de la distribució de l'aigua potable a la població de Barberà del Vallès.

Expediente: SU-2025-04

Contrato de suministros formalizado por Ajuntament de Barberà del Vallès en Barcelona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 38421100. Adjudicado el 20 mar 2026 a CONTAZARA S.A.. Se recibieron 2 ofertas.

281.028
Presupuesto base
365.337
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
38421100
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:30
Fecha límite
29 ene 2026, 14:00
Duración
1 año
Lote
1

Adjudicación

Adjudicatario
CONTAZARA S.A.
NIF
A50096247
Importe
62.156
Ofertas recibidas
2

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 29 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 20 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 25 mar 2026, 05:23

Mismo sector y zona (38 en Barcelona)

Abierta ICFO-2026-054

ICFO-2026-054 Subministrament, instal·lació i posada en funcionament d’un ‘Microwave Plasma Asher’ per al Pilot Line PIXEurope de l’ICFO

150.000 €

Abierta CU-2026-1329

Adquisició i implantació d'un nou sistema de monitorització de les condicions ambientals (temperatura i humitat relativa) als dipòsits i espais de treball de l'Arxiu Nacional de Catalunya (ANC), tant de l'edifici actual com del nou edifici, mitjançant la incorporació de dispositius data loggers i d'un sistema associat de gestió i consulta de dades a executar durant el 2026

78.595 €

Abierta ICEC-2026-911

Subministrament, instal·lació, integració, configuració, ajust, posada en marxa, formació i garantia de les instal·lacions de cinema i sistemes audiovisuals de les sales de projecció de la Filmoteca de Catalunya

215.596 €

Abierta 2026-00306

Suministro, instalación y mantenimiento de una boya meteo-oceanográfica para la monitorización ambiental de las obras de la reordenación sur del puerto de Barcelona. Clave de expediente: OT-PP-P-0003/2026.

440.000 €

Abierta PO260101

Subministrament de comptadors d’aigua amb tecnologia de comunicació LoRaWAN per a Terrassa Cicle de l’Aigua, EPEL.

513.000 €

Abierta 4567/2026

Constitueix l'objecte del contracte les obres d’execució de la fase 2 del projecte ordinari anomenat “Implantació de comptadors de telelectura d’abonat al municipi d’Abrera”

166.275 €

Abierta 014_26000024

Subministrament i instal·lació, al Laboratori de l’Agència de Salut Pública de Barcelona, d’un equip de Cromatografia Líquida per Permeació en Gel (GPC, Gel Permeation Chromatography) necessari per la purificació de diferents extractes d’aliments, així com l’ordinador i el software necessari pel seu funcionament

29.299 €

Abierta CTN2600362

Si bé el laboratori disposa actualment d’uns equips amb codi E-1001 i E-1026, adquirits els anys 1993 i 1996 respectivament, aquests han quedat obsolets per antiguitat i cal renovar-los per tal de garantir la realització de l’analítica establerta, en compliment del programa de la Directiva Marc de l’Aigua 91/271/CEE del Consell, i de les mostres d’establiments industrials per a la determinació de la Declaració de l'Ús i la Contaminació de l'Aigua DUCA (Decret 103/2000, de 6 de març, pel qual s’aprova el Reglament dels tributs gestionats per l’Agència Catalana de l’Aigua.) La compra d’un equip d’anàlisi de toxicitat per bioluminescència, tipus AJBIO2010L BIOLIGHT TOXY i bloc addicional AJBIO2022, de Aqua Science, amb un total de 60 posicions, permetria la realització del doble d’analítiques en una mateixa càrrega, i d’aquesta forma, millorar en la mesura del possible el temps de finalització de les analítiques. D’altra banda, quedaria garantit el canvi de peces i possibles reparacions, que ara no és possible, com a conseqüència de l’obsolescència dels equips actuals.

46.000 €

Abierta AJT/148869/2025

Subministrament d’una estació total topogràfica, incloent-hi l’aparell principal, la resta d’instrumental, el programari (software) i la formació bàsica inicial necessàries per poder utilitzar-lo.

24.793 €

Abierta 2026-140

Suministro, puesta en servicio y mantenimiento post-garantía de un espectrómetro de masas Maldi‑Tof para el Servicio de Microbiología del Centro de Diagnóstico Biomédico (CDB) del Hospital Clínic de Barcelona (HCB)

349.680 €

Más licitaciones de Ajuntament de Barberà del Vallès

Abierta AM-2026-01

Homologació d’un màxim de quatre (4) empreses per a cadascun dels lots en què es divideix l'objecte de l'Acord Marc, per satisfer les necessitats de subministrament de màquines, aparells, equips i productes consumibles elèctrics i electrònics, incloent il·luminació general, i l'adquisició dels articles i equipaments per a l'enllumenat públic, que SABEMSA requereix per portar a terme el seu objecte social, especialment els serveis de manteniment de les dependències municipals i de l'enllumenat públic de Barberà del Vallès.

110.000 €

Abierta AM-2026-01

Acord Marc de subministrament de material elèctric i electrònic, incloent il·luminació general i equipament per a l’enllumenat públic de Barberà del Vallès

352.000 €

Abierta OB-2025-02

Contractació de les obres del projecte per a la millora del tractament a l'ETAP Nicolàs de Barberà del Vallès per a la reducció de PFAS

455.098 €

Abierta OB-2025-02

Execució d eles obres definides en el Capítol 06 (Instal·lacions) del "Projecte d'obres per a la millora del tractament a l'ETAP Nicolàs de Barberà del Vallès per a la reducció de PFAS", incloent totes les unitats, equips, elements, connexions, treballs d'integració, proves i posada en marxa necessaris per deixar plenament operativa la nova etapa de tractament, incloent en aquesta part del projecte la part proporcional del Capítol 08 (Seguretat i Salut) que resulti imputable a les actuacions relacionades. Queden expressament excloses de l'objecte del contracte les actuacions d'obra civil, adequacions auxiliars, demolicions, moviment de terres, lloses i paviments, gestió de residus i altres treballs complementaris corresponents als Capítols 01, 02, 03, 04, 05 i 07, que podran ser executats directament per SABEMSA amb mitjans propis o mitjançant altres contractacions independents.

350.075 €

Abierta N779260009

Obres de reforma dels sistemes de climatització dels gimnasos de l'escola Marta Mata i l'escola Miquel Martí Pol.

106.279 €