En evaluacion Obras

L’objecte del present contracte consisteix en dotar, uns espais de taller (coworking) per a ús comunitari per part dels habitants del municipi i crear una reserva d' habitatges d'ús turístic per promoure la Figuera com a àrea d' interès turístic. Les actuacions principals a l'edifici són les següents: - Rehabilitació energètica de l' envolupant, amb la incorporació d' aïllament tèrmic del gruix òptim per afavorir un bon comportament tèrmic, així com finestres amb les prestacions necessàries per col·laborar en l'eficiència global de l'edifici. - Renovació de la coberta amb cambra ventilada i inclusió d' aïllament tèrmic. - Instal·lació de plaques fotovoltaiques a la nova coberta de potència 10 kW (10.1kWp) per autoconsum connectada en xarxa interior, i situades al faldó de coberta orientat a sud. - Distribució interior del programa funcional que garanteixi un itinerari accessible interior, tan per a la comunicació dins d' un mateix nivell com entre nivells diferents. - Dotació dels sistemes d' instal·lacions actualitzades i eficients, d'acord amb la normativa vigent. Tot això d’acord amb el “Projecte bàsic i executiu de les obres de rehabilitació integral d'edifici destinat a tallers i residencial turístic a la Figuera” redactat per l’arquitecte Koldo Crespo. L’actuació emmarcada en el present contracte està finançada per les subvencions concedides a entitats locals adscrites al Fons general amb l’afectació parcial dels ingressos relacionats amb activitats de producció, emmagatzematge i transformació d’energia elèctrica nuclear, derivats de l’impost sobre les instal·lacions que incideixen en el medi ambient. En concret, segons la resolució mitjançant la qual s’aprova la distribució dels fons del Fons de Transició Nuclear als municipis de la zona PENTA I i II de les centrals nuclears de Vandellòs i Ascó. El present contracte també es troba amb el cofinançament de la Diputació de Tarragona mitjançant el seu programa d’inversions del Pla ImpulsDipta 2026

Expediente: 4305800000-2026-0000067

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament de la Figuera en Tarragona. Duración del contrato: 9 meses. Categoría CPV 45213252.

645.055
Presupuesto base
645.055
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45213252
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
17 jul 2026, 14:16
Fecha límite
18 ago 2026, 01:59
Duración
9 meses

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de la Figuera

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 jul 2026
Anuncio de Pliegos 17 jul 2026
Fin Plazo Presentación 18 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 sep 2026, 06:23

Mismo sector y zona (45 en Tarragona)

Abierta 4303630008-2026-0000751-1

L’objecte del contracte és l’execució de les obres corresponents al «Projecte de remodelació del carrer de l’Alt Camp», al terme municipal de Cabra del Camp, d’acord amb el projecte tècnic aprovat. Les actuacions comprenen principalment la demolició dels elements i paviments existents que resulten incompatibles amb la nova ordenació, els moviments de terres necessaris, la remodelació i pavimentació del carrer, l’execució dels nous ferms i paviments, la renovació parcial de la xarxa de sanejament d’aigües residuals, incloses les escomeses domiciliàries i els pous de registre, així com la resta de treballs, instal·lacions i actuacions complementàries definides en el projecte tècnic. L’execució del contracte s’haurà d’ajustar al projecte tècnic, als plecs que regeixen la contractació, a l’oferta presentada per l’empresa adjudicatària i a la normativa que sigui aplicable.

170.232 €

Abierta AT26158_O

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’execució de les obres de reparació de la solera i parets del dipòsit IPM de la divisió AIGÜES DE REUS de la societat REUS SERVEIS MUNICIPALS SA.

244.724 €

Abierta 4304450006-2026-0003041

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de millora, adequació i modernització de la Casa de Cultura, que inclou intervencions a l’espai escènic a l’interior de l’edifici i al seu entorn exterior. El detall i condicions de l’obra es defineixen i fixen en el Projecte que juntament amb aquest Plec de clàusules administratives particulars regirà el contracte.

202.300 €

Abierta 89/2026

L’objecte de la present licitació es la construcció d’un heliport en la modalitat “operating site” a la ETAP del CAT a L’Ampolla per a usos propis del CAT i també per atendre possibles emergències tant pròpies com dels nostres contractistes, esdevé necessari disposar d’una superfície apta per poder aterrar un helicòpter apte per a transport sanitari i de vigilància aèria.

72.604 €

Abierta 4309950006-2026-0000311

L’objecte d’aquest projecte és la pavimentació i la renovació dels serveis de clavegueram, tub municipal, aigua potable i soterrament de l’enllumenat públic de part dels carrers Porxos i Racó, situats al municipi de Palma d’Ebre.

141.018 €

Abierta 4309950006-2026-0000322

L’Ajuntament de la Palma d’Ebre vol rehabilitat el carrer Raval de la Torre, perquè està en molt mal estat de conservació. Tots els serveis com el clavegueram i l’aigua potable està en mal estat degut a la seva antiguitat. El mateix passa amb la pavimentació. Amb la rehabilitació vol dignificar el carrer i regenerar les seves infraestructures de serveis.

134.233 €

Abierta Exp.1263/2026

Realització de les obres de millora de la deixalleria comarcal situada al terme municipal de Falset.

119.538 €

Abierta 4304450006-2026-0003034

Les actuacions inclouen, entre d'altres, la renovació de paviments i itineraris per a vianants, la millora de la seguretat viària, la implantació d'infraestructures de mobilitat sostenible, la renovació de xarxes de serveis urbans, la instal·lació d'enllumenat públic i la urbanització d'espais lliures amb incorporació d'arbrat, jardineria i mobiliari urbà. El detall i condicions de les obres es defineixen i fixen en els Projectes corresponents a cada lot que juntament amb el Plec de clàusules administratives particulars regiran el contracte.

651.720 €

Abierta 1671/2026

Obres definides en el Projecte bàsic i executiu per a la consolidació estructural i restauració interior de la Torre de la Vila de Torredembarra

186.851 €

Abierta 8004330008-2026-0012561

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el "Projecte d'actuacions puntuals de seguretat i drenatge a diverses carreteres de la xarxa local. Any 2026". Les actuacions tenen per finalitat millorar la seguretat viària, el drenatge, la funcionalitat i la conservació de la xarxa local de carreteres de la Diputació de Tarragona, mitjançant l'execució d'actuacions puntuals en diferents carreteres de la xarxa.

2.412.831 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Figuera

En evaluacion 4305800000-2026-0000067

CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT DE LES OBRES DE REHABILITACIÓ INTEGRAL D'EDIFICI DESTINAT A TALLERS I RESIDENCIAL TURÍSTIC A LA FIGUERA

645.055 €

En evaluacion 4305800000-2026-0000106

CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT D'OBRES DE PAVIMENTACIÓ I SERVEIS DEL CARRER CAMÍ DE LES HORTES DE LA FIGUERA

84.619 €

En evaluacion 4305800000-2026-0000106

execució de les actuacions necessàries per a la millora de la urbanització i dels serveis bàsics del carrer Camí de les Hortes de la Figuera, mitjançant la renovació i adequació de la pavimentació, la xarxa d’abastament d’aigua potable, la xarxa de sanejament i l’enllumenat públic.

84.619 €

Formalizada 4305800000-2025-0000230

L’objecte del present contracte son les obres de construcció d’una coberta de la pista esportiva existent per tal donar recer de la pluja a les diferents activitats que s’hi realitzen durant l’any, la infraestructura també està dissenyada per a una posterior instal·lació de panells solars amb la finalitat de dotar el municipi d’una major eficiència energètica. Tot això d’acord amb el “Projecte bàsic i executiu de les obres de la nova coberta de la pista esportiva existent de la Figuera” redactat per l’arquitecte Koldo Crespo. L’actuació emmarcada en el present contracte està finançada per les subvencions concedides a entitats locals adscrites al Fons general amb l’afectació parcial dels ingressos relacionats amb activitats de producció, emmagatzematge i transformació d’energia elèctrica nuclear, derivats de l’impost sobre les instal·lacions que incideixen en el medi ambient. En concret, segons la resolució mitjançant la qual s’aprova la distribució dels fons del Fons de Transició Nuclear als municipis de la zona PENTA I i II de les centrals nuclears de Vandellòs i Ascó. El present contracte també es troba finançat pel PUOSC 2025-2029, d’acord amb el Decret 1/2020, de 7 de gener, pel qual s’aproven les bases reguladores i d’execució del Pla únic d’obres i serveis de Catalunya per al període 2025-2029.

475.874 €

Formalizada 4305800000-2025-0000230

CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT PER A LA CONSTRUCCIÓ D'UNA NOVA COBERTA EN PISTA POLIESPORTIVA EXISTENT A LA FIGUERA

475.874 €