L'objecte del contracte és l’execució de les obres incloses en el projecte constructiu:“Renovació del col·lector al passatge Espanya entre els carrers Verdaguer i Font del Cargol”, al terme municipal de La Roca del Vallès.

Expediente: 2026/40

Contrato de obras formalizado por Consorci Besòs Tordera en Barcelona. Duración del contrato: 67 días. Categoría CPV 45232440. Adjudicado el 30 jun 2026 a PAVIMENTACIONES REBAJES Y CONSTRUCCIONES, SA. Se recibieron 3 ofertas.

61.083
Presupuesto base
61.083
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45232440
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
18 mar 2026, 14:03
Fecha límite
17 abr 2026, 12:00
Duración
67 días

Adjudicación

Adjudicatario
PAVIMENTACIONES REBAJES Y CONSTRUCCIONES, SA
NIF
A08782393
Importe
59.895
Ofertas recibidas
3

Documentos

(2)

Organismo contratante

Consorci Besòs Tordera

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 18 mar 2026
Anuncio de Pliegos 18 mar 2026
Fin Plazo Presentación 17 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 30 jun 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:30

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta C41-26

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de reparació dels túnels de compostatge del CCTRVO.

1.991.925 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Abierta OBR02-07/2026

Constituye el objeto del presente contrato la ejecución de las obras de urbanización y electrificación (Fase 3), previstas en el Proyecto de Modificación del Proyecto de Urbanización del PMU-01d Ronda Barceló-Illa Fàbregas y de Caralt. Polígono 1. El ámbito físico del contrato comprende los espacios público situados dentro del Polígono 1 del PMU-01d (PU2-Ronda Barceló): Ronda Barceló (Tramo de la Calle Méndez Nuñez y Avenida Maresme), Calle Méndez Nuñez (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), Calle Thos y Codina (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), dos zonas verdes entre Calles Mendez Nuñez y Hermanos Thos y Codina y una zona verde entorno a Torre Barceló.Concretamente, se refiere a las obras del ámbito del PU2 "Ronda Barceló", Polígono 1, con una superficie de actuación de 12.932 m².

5.459.164 €

Abierta 151/2026/0006

Obres millora, legalització i eficiència energètica de l’enllumenat públic de l’Av Catalunya i entorn, de Cerdanyola del Vallès

407.151 €

Abierta OBM/2026/37

Aquestes obres recullen les actuacions necessàries a la Biblioteca Vapor Badia, emplaçada al carrer de les Tres Creus, 127-129, per habilitar els espais de l?antiga cafeteria i oficines com a sala d?estudi i lectura en autoservei.

486.368 €

Abierta URB/2026/24

L'objecte del projecte consisteix en les obres de reforma de la vorera nord del carrer de l'Alcalde Ribé de Sabadell, entre la plaça d'Espanya i l'avinguda de Matadepera.

693.246 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Más licitaciones de Consorci Besòs Tordera

Abierta 2026/1684

2026/1684 CONTRACTE DE SERVEIS DE CONSULTORIA I ASSISTÈNCIA TÈCNICA PER A LA DIRECCIÓ DE LES OBRES I COORDINACIÓ EN MATÈRIA DE SEGURETAT I SALUT DE L’EXECUCIÓ DE LES OBRES D’“AMPLIACIÓ DE LA DIGESTIÓ ANAERÒBIA DE L’EDAR MONTORNÈS DEL VALLÈS. MODIFICAT NÚM.01”, AL TERME MUNICIPAL DE MONTORNÈS DEL VALLÈS.

381.585 €

Abierta 2026/1684

Contracte pels serveis de consultoria i assistència tècnica per a la direcció de les obres i coordinació en matèria de seguretat i salut de l’execució de les obres d'“AMPLIACIÓ DE LA DIGESTIÓ ANAERÒBIA DE L’EDAR MONTORNÈS DEL VALLÈS. MODIFICAT NÚM.01”, al terme municipal de Montornès del Vallès, amb la finalitat de doblar la capacitat actual de tractament de fangs, incrementar la producció de biogàs i millorar l'aprofitament energètic de la planta.

381.585 €

Abierta 2026/1539

2026/1539 CONTRACTE D’EXECUCIÓ DE LES OBRES D’“AMPLIACIÓ DE LA DIGESTIÓ ANAERÒBIA DE L’EDAR MONTORNÈS DEL VALLÈS. MODIFICAT NÚM.01”, AL TERME MUNICIPAL DE MONTORNÈS DEL VALLÈS

7.946.434 €

Abierta 2026/1539

Es objeto del presente contrato la ejecución de las obras de ampliación de la digestión anaerobia de la EDAR de Montornès del Vallès, con el fin de doblar la capacidad actual de tratamiento de fangos, incrementar la producción de biogás y mejorar el aprovechamiento energético de la planta.

6.622.028 €

Abierta 2026/1318

2026/1318 CONTRACTACIÓ DEL SERVEI D’OPERACIÓ I EXECUCIÓ DE REPOSICIONS I MILLORES DELS SISTEMES DE SANEJAMENT DE CÀNOVES I SAMALÚS, SANT ANTONI DE VILAMAJOR, LA ROCA DEL VALLÈS, VILANOVA DEL VALLÈS, CONGOST, LA GARRIGA, CORRÓ D’AMUNT, GRANOLLERS, SANT QUIRZE SAFAJA, SANT FELIU DE CODINES, BIGUES I RIELLS, STA. EULÀLIA DE RONÇANA, MONTORNÈS DEL VALLÈS, CALDES DE MONTBUI, LA LLAGOSTA, CAN CANYAMERES, CASTELLAR DEL VALLÈS, SANT LLORENÇ SAVALL, SANT CELONI, STA. Mª DE PALAUTORDERA, VILALBA SASSERRA, VALLGORGUINA, GUALBA, CAMPINS, PERTEGÀS, CAN RAM , MONTSENY, COSTA DE MONTSENY I COMES DURANT EL PERÍODE 2027-2031

61.226.074 €