En evaluacion Obras

L’objecte del contracte és l’execució de les obres contingudes en el modificat del Projecte de millora de la climatització i de les obertures del sector dels dipòsits de l’Arxiu Comarcal del Pla de l’Estany, redactat per l’arquitecte comarcal, Eduard Fusté Bosch, en data del mes de maig del 2025, aprovat pel Consell Comarcal del Pla de l’Estany per Decret de Presidència núm. 2025PRES000765 del 21 d’agost de 2025 (i rectificat per Decret de Presidència núm. 2025PRES000785 del 25 d’agost de 2025). El Projecte de millora de la climatització i de les obertures del sector dels dipòsits de l’Arxiu Comarcal del Pla de l’Estanyfou aprovat definitivament pel Consell Comarcal del Pla de l’Estany per Decret de Presidència núm. 2024PRES000804 del 23 de setembre de 2024 (DOGC núm. 9259, de 02/10/2024). Són objecte del contracte totes les actuacions incloses en l'esmentat projecte, que a títol enunciatiu no exhaustiu consta de les següents actuacions:  Instal·lació d'una màquina climatitzadora a la coberta i instal·lació de climatització de la zona dels dipòsits.  Instal·lació de porticons interiors d'alumini lacat a les obertures dels dipòsits i làmina de protecció solar als vidres.  Reparació de la canal de la coberta del claustre amb instal·lació de quatre baixants exteriors i gàrgoles de zenc.  Desmuntatge del porxo amb estructura lleugera i coberta de fibrociment, amb contingut d'amiant, del pati posterior.  Reparació del mur exterior de mamposteria del pati posterior.  Desmuntatge, per ebenista especialitzat, del moble històric de la biblioteca.  Reparació dels murs de pedra de darrera del moble llibreria i instal·lació d'extradossats de guix laminat.  Restauració i muntatge del moble llibreria, per ebenista especialitzat.  Instal·lació d'una línia de vida a la coberta del claustre.

Expediente: X2025004838

Contrato de obras en evaluación por Consell Comarcal del Pla de l'Estany en Girona. Duración del contrato: 5 meses. Categoría CPV 45200000.

133.100
Presupuesto base
133.100
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45200000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
5 mar 2026, 20:03
Fecha límite
26 mar 2026, 15:00
Duración
5 meses

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 5 mar 2026
Anuncio de Pliegos 5 mar 2026
Fin Plazo Presentación 26 mar 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 14 abr 2026, 06:22

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Pla de l'Estany

Abierta X2026003768

Subministrament de material d'oficina i de paper per a escriptura i impressió del Consell Comarcal del Pla de l'Estany

34.975 €

Abierta X2026003768

L’objecte del contracte és el subministrament de material d’oficina i paper per a escriptura i impressió necessari per al funcionament ordinari de les diferents àrees, serveis i dependències del Consell Comarcal del Pla de l’Estany. El contracte comprèn la preparació, manipulació, transport, lliurament i, si escau, retirada i substitució dels productes objecte del contracte, d’acord amb les necessitats que es presentin duran la seva vigència. Les característiques tècniques dels productes, les quantitats estimades i la resta de prescripcions tècniques aplicables es defineixen en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars i els seus annexos. Les quantitats que consten als annexos tenen caràcter estimatiu i no comporten cap compromís del Consell Comarcal d’adquirir-ne la totalitat. Els subministraments es realitzaran en funció de les necessitats reals de la corporació durant la vigència del contracte.

15.207 €

Abierta X2026001780

Contracte de subministrament de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal per al personal de les brigades externes del Centre El Puig del Consell Comarcal del Pla de l'Estany

95.844 €

Abierta X2026001780

Aquest contracte té per objecte l’adquisició de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal de les Brigades Externes del Centre el Puig del Consell Comarcal del Pla de l’Estany.

54.870 €

Abierta X2026003264

Serveis de prevenció de riscos laborals i vigilància de la salut del Consell Comarcal del Pla de l’Estany

90.565 €