L'objecte del contracte es l'execució de les obres contemplades al "Projecte tècnic de rehabilitació energètica del refugi de la Quar”. Es tracta del projecte de rehabilitació energètica del refugi en tres àmbits: façana, rehabilitació i manteniment i mobiliari. Façana: es millorarà l’aïllament tèrmic d’aquesta amb un trasdossat interior amb plaques de cartró guix. També es canviaran les finestres actuals de fusta per unes de fusta laminades i vidres amb càmera d’aire. Obres de rehabilitació manteniment: Al sostre de la segona planta es col·locarà un cel ras de cartró guix amb una capa d’aïllament de llana de roca. A la segona planta es col·locarà un paviment ceràmic rectificat. La paret de pedra existent es referant les juntes de ciment. Es modificarà la instal·lació elèctrica i es col·locarà un escalfador elèctric. També es canviarà la canonada de la llar de foc. Finalment es preveu pintar tot l’interior. Mobiliari: Es preveu col·locar un moble baix de fusta a la zona de dormitoris com espai d’emmagatzematge. Classificació dels treballs: 45000000-7 Treballs de construcció

Expediente: 158/2023

Contrato de obras declarado desierto por Ajuntament de la Quar. Duración del contrato: 37 días. Categoría CPV 45000000.

68.850
Presupuesto base
68.850
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45000000
Publicación
4 mar 2026, 18:44
Fecha límite
22 oct 2023, 16:00
Duración
37 días

Organismo contratante

Ajuntament de la Quar

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 22 oct 2023
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 17:57

Más licitaciones de Ajuntament de la Quar

Abierta 73/2026

CONTRACTE D’OBRES DE MILLORA I ESTABILITZACIÓ DE TALUSSOS AL VIAL DE CONTINUACIÓ DE LA CARRETERA BV-4346 AL TM. DE LA QUAR

57.223 €

Abierta 73/2026

L'objecte del contracte es l'execució de les obres contemplades al "Projecte millora i estabilització de talussos al vial de continuació de la carretera BV-4346 al Tm. de La Quar, redactat a l’octubre de 2025, per l'enginyer de camins, canals i ports Oriol Dalmau i Roset, núm. col·legiat NE-340C. La carretera BV-4346, de titularitat de la Diputació de Barcelona, finalitza oficialment al PK 5+193, a la sortida nord del nucli de La Quar. A partir d’aquest punt, la via continua com a carretera de titularitat municipal sense denominació oficial, que dona accés a diverses masies i finques rurals, entre les quals destaca la finca de la Baumeta. És en aquest tram municipal immediatament posterior al PK 5+193 on s’han detectat diversos punts amb despreniments puntuals i degradació superficial dels talussos de desmunt, especialment després d’episodis de pluja intensa. Aquesta situació ha provocat l’acumulació de terres i blocs sobre la calçada, generant risc per a la seguretat del trànsit, motiu pel qual l’Ajuntament de La Quar, com a titular del vial, ha promogut la redacció del present projecte per definir les actuacions necessàries de sanejament i estabilització. Aquestes actuacions es consideren obres de manteniment de la infraestructura viària municipal

57.223 €

Formalizada 179/2025

Adequació d'aparcament i pas de vianants. Sant Maurici la Quar

109.102 €

Formalizada 179/2025

CONTRACTE OBRES ADEQUACIÓ APARCAMENT I PAS DE VIANANTS SANT MAURICI LA QUAR

109.102 €