L’objecte del contracte és l’execució de les obres contemplades al “Projecte executiu per la construcció d’una deixalleria petita” en el nucli de la Font del Bosc, al terme municipal de Mediona, redactat el novembre de 2024 i signat per Gerard Talens Barbero, enginyer de camins, canals i ports.

Expediente: X2025000395

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Mediona en Barcelona. Procedimiento negociado con publicidad. Categoría CPV 45222110. Adjudicado el 23 oct 2025 a Excavaciones Miguel Casado SL. Se recibieron 4 ofertas.

142.235
Presupuesto base
170.682
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado con publicidad
CPV principal
45222110
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:49
Fecha límite
21 sep 2025, 01:59

Adjudicación

Adjudicatario
Excavaciones Miguel Casado SL
NIF
B66987686
Importe
134.900
Ofertas recibidas
4

Organismo contratante

Ajuntament de Mediona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 21 sep 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 23 oct 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 18:06

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta C41-26

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de reparació dels túnels de compostatge del CCTRVO.

1.991.925 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Abierta OBR02-07/2026

Constituye el objeto del presente contrato la ejecución de las obras de urbanización y electrificación (Fase 3), previstas en el Proyecto de Modificación del Proyecto de Urbanización del PMU-01d Ronda Barceló-Illa Fàbregas y de Caralt. Polígono 1. El ámbito físico del contrato comprende los espacios público situados dentro del Polígono 1 del PMU-01d (PU2-Ronda Barceló): Ronda Barceló (Tramo de la Calle Méndez Nuñez y Avenida Maresme), Calle Méndez Nuñez (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), Calle Thos y Codina (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), dos zonas verdes entre Calles Mendez Nuñez y Hermanos Thos y Codina y una zona verde entorno a Torre Barceló.Concretamente, se refiere a las obras del ámbito del PU2 "Ronda Barceló", Polígono 1, con una superficie de actuación de 12.932 m².

5.459.164 €

Abierta 151/2026/0006

Obres millora, legalització i eficiència energètica de l’enllumenat públic de l’Av Catalunya i entorn, de Cerdanyola del Vallès

407.151 €

Abierta OBM/2026/37

Aquestes obres recullen les actuacions necessàries a la Biblioteca Vapor Badia, emplaçada al carrer de les Tres Creus, 127-129, per habilitar els espais de l?antiga cafeteria i oficines com a sala d?estudi i lectura en autoservei.

486.368 €

Abierta URB/2026/24

L'objecte del projecte consisteix en les obres de reforma de la vorera nord del carrer de l'Alcalde Ribé de Sabadell, entre la plaça d'Espanya i l'avinguda de Matadepera.

693.246 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Más licitaciones de Ajuntament de Mediona

Abierta X2026000184

LICITACIÓ DE LA CONTRACTACIÓ DEL SERVEI DE NETEJA VIÀRIA AL TERME DE MEDIONA, RESERVAT A CENTRES ESPECIALS DE TREBALL D'INICIATIVA SOCIAL I A EMPRESES D'INSERCIÓ

484.417 €

En evaluacion X2026000184

La prestación del servicio de limpieza viaria en el municipio de Mediona con la promoción de la integración laboral y la inserción de personas con discapacidad intelectual y/o otros, desarrollando actividades mediante un proyecto específico de inserción.

181.346 €

En evaluacion X2026000253

L’objecte del contracte és l’execució de les obres contemplades en el projecte executiu per a la substitució de canonades a la xarxa d’aigua potable de la urbanització “Font del Bosc”, en el municipi de Mediona (3ª fase), redactat el setembre de 2025 per l’arquitecte tècnic Roger Boada i Juan, i signat el 14 d’octubre de 2025.

216.156 €

En evaluacion X2026000253

LICITACIO OBRES PROJECTE EXECUTIU SUBSTITUCIÓ DE CANONADES XARXA AIGUA POTABLE DE LA URBANITZACIÓ FONT DEL BOSC (3A FASE)

259.387 €

En evaluacion X2026000199

L’objecte del present contracte és el subministrament mitjançant compra d’un braç desbrossador avançat per al tractor de la brigada municipal de l’Ajuntament de Mediona. Els seus principals objectius són: - Garantir que la brigada municipal disposi dels mitjans adequats per realitzar les seves tasques - Millorar el manteniment de camins municipals, cunetes, talussos i zones verdes - Dotar el tractor municipal d’un equip compatible i que faciliti les tasques a realitzar - Garantir el servei postvenda de l’equip i el seu manteniment adequat

36.000 €