Formalizada Servicios

L’objecte del contracte és l’assistència tècnica que doni suport als treballs que tenen com a objectiu identificar i caracteritzar els trams de riu amb flux lliure a les Conques Internes de Catalunya (CIC), establir una priorització de trams per orientar actuacions de restauració i millora de la connectivitat fluvial, i desenvolupar una eina de suport a la presa de decisions que permeti visualitzar, analitzar i simular escenaris de restauració, incloent el càlcul de la longitud de riu connectada associada a cada actuació potencial.Els motius que fan necessària aquesta contractació són els que s’exposen a l’informe justificatiu que consta a l’expedient. Aquests treballs s’emmarquen en l’Estratègia de la UE sobre Biodiversitat 2030, aprovada el 2020, la qual estableix com a objectiu que 25.000 km de rius de la Unió Europea siguin lliures de barreres abans del 2030. El principal instrument per assolir-ho és el nou Reglament de Restauració de la Natura, aprovat el juny de 2024. D’acord amb aquest reglament, els estats membres han de presentar, en un termini de dos anys, Plans Nacionals de Restauració. Entre els indicadors a reportar hi ha la longitud dels anomenats “rius de flux lliure” (free flowing rivers).

Expediente: CTN2600203

Contrato de servicios formalizado por Agència Catalana de l'Aigua (ACA). Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 71621000. Adjudicado el 31 ago 2026 a Arda Gestió i Estudis Ambientals, SL. Se recibió 1 oferta.

127.238
Presupuesto base
127.238
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
71621000
Publicación
27 may 2026, 14:05
Fecha límite
29 jun 2026, 14:00
Duración
1 año

Adjudicación

Adjudicatario
Arda Gestió i Estudis Ambientals, SL
NIF
B61739470
Importe
113.878
Ofertas recibidas
1

Documentos

(3)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 may 2026
Anuncio de Pliegos 27 may 2026
Fin Plazo Presentación 29 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 31 ago 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 1 sep 2026, 06:22

Más licitaciones de Agència Catalana de l'Aigua (ACA)