Formalizada Servicios

L’objecte del contracte és la venda com a ferralla dels vehicles, estris i maquinària retirats de la via pública que hagin estat declarats residu sòlid urbà (RSU), per al seu tractament i eliminació per un Centre Autoritzat de Tractament de Vehicles al final de la seva vida útil (CAT), perquè procedeixi a la seva destrucció, descontaminació i tramitació de la baixa davant la Prefectura Provincial de Trànsit, per tal d’evitar l’acumulació de RSU al dipòsit municipal. Els vehicles s'alienaran per al seu exclusiu aprofitament com a ferralla, prohibint-se la seva posterior utilització i circulació, assumint l'adjudicatari la responsabilitat per l'incompliment d'aquesta condició. També serà objecte del contracte el dipòsit i custòdia durant la tramitació de l’expedient de declaració de RSU de com a mínim 25 vehicles en els supòsits prevists a l’article 4 del plec de prescripcions tècniques. Igualment seran objecte del contracte els vehicles que, a sol·licitud prèvia dels bombers de la Generalitat de Catalunya, al ser declarats residu sòlid urbà (RSU), l’Ajuntament, mitjançant Decret d’Alcaldia, acordi amb ells la seva col·laboració per la realització de pràctiques; aquests vehicles queden completament destruïts i és pràcticament impossible l’aprofitament de cap peça per part del Centre Autoritzat de Tractament (C.A.T.), per la qual cosa la venda d’aquests vehicles serà pel concepte “altres estris i maquinària”.

Expediente: PRI_OBE_2026_0002

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de Lleida en Lleida. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 50190000. Adjudicado el 6 ago 2026 a DESGUACE ONLINE, S.L.. Se recibieron 3 ofertas.

105.284
Presupuesto base
210.568
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
50190000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
7 abr 2026, 16:04
Fecha límite
23 abr 2026, 12:00
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
DESGUACE ONLINE, S.L.
NIF
B70619838
Importe
947
Ofertas recibidas
3

Organismo contratante

Ajuntament de Lleida

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 abr 2026
Anuncio de Pliegos 7 abr 2026
Fin Plazo Presentación 23 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 6 ago 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 11 ago 2026, 06:23

Mismo sector y zona (50 en Lleida)

Abierta CONTR/2026/0000000372

Servei de Manteniment Integral Preventiu i Correctiu de les instal·lacions del taller del Pla de Vilanoveta de Lleida de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref: POS129/26)

59.350 €

Abierta 2026 LEDA CPUB SER 06

Servei de manteniment de les instal·lacions elèctriques d'alta tensió i sistema de gestió d'instal·lacions de l'aeroport de Lleida-Alguaire

44.840 €

Abierta 2026-0229-OSE

Servicio de explotación de las obras de regulación y transporte del canal Segarra-Garrigues

5.122.725 €

Adjudicada CONTR/2026/0000000271

Servei de revisió de tasques cícliques per allargar la vida útil dels remuntadors "POMA" i "Leitner" instal·lats a les estacions de muntanya d’FGC Turisme.(Ref. NS56/26)

285.000 €

Formalizada CONTR/2026/0000000056

Servei de revisió mecànica de les tasques cícliques per allargar la vida útil dels remuntadors i pilones instal·lats a les estacions de muntanya d'AMSA (ref. PO29/26)

139.800 €

En evaluacion SER_OBEA_2026_0008

L’objecte del contracte inclou totes les tasques de reparacions d’urgències i incidències que puguin ocórrer dintre de la xarxa de semàfors de Lleida. S’inclouen tot tipus d’incidències (accidents, vandalisme, per causes meteorològiques, etc...) L’ adjudicatari hauran de tenir disponibilitat de realitzar les actuacions en un termini màxim de 24 hores, excepte en casos urgents que es realitzaran de forma immediata (2 hores màxim) des de la seva notificació.

14.960 €

En evaluacion 001/2026/4484/I264

L’objecte del contracte es basa en la prestació del servei de manteniment i conservació dels sistemes de protecció contra incendis (extintors, boques d’incendis, sistema de detecció d’incendis, polsadors, alarma i la senyalística corresponent) i de centrals d’intrusió dels edificis municipals de l’Ajuntament de Tàrrega, especificats a l’annex 1.

33.615 €

Adjudicada ICSOL-2026-16

MRU/LCA - Serveis de manteniment de les estacions de bombament dels sistemes de reg, hidrants i aigües pluvials del sector Vinyes del Mig del municipi de Bell-lloc d'Urgell

11.433 €

En evaluacion CONTR/2026/0000000255

Servei de manteniment dels llacs d’innivació de les explotacions d’FGC Turisme (Ref. POS103/26)

89.552 €

Adjudicada CONTR/2026/0000000056

Servei de revisió mecànica de les tasques cícliques per allargar la vida útil dels remuntadors i pilones instal·lats a les estacions de muntanya d'AMSA (ref. PO29/26)

139.800 €

Más licitaciones de Ajuntament de Lleida

Abierta SER_OBEA_2026_0014

SERVEI DE MANTENIMENT I CONSERVACIÓ DE LES BASSES NATURALITZADES DE SANTA CECILIA, LES GRANOTES, SEU VELLA I PARC DE L’AIGUA (EXP. SER_OBEA_2026_0014)

46.974 €

Abierta SER_OBEA_2026_0014

La prestació del servei de manteniment i conservació de les basses de: - Santa Cecilia: En el Parc de Santa Cecilia, al nord del Turó de la Seu Vella, per sobre del C/ Camp de Mart. - Seu Vella: En el costat oest del turó de la Seu Vella, per sobre del carrer Darrera Sant Martí. - Les Granotes: Bassa ubicada als Caps Elisis, entre la Font de la Sirena i els Xalet dels Camps Elisis. - Parc de l’Aigua, al costat del C/ Enginyer Santi Companys num 46 i al costat de les instal·lacions de la Brigada de Jardineria. Les actuacions a realitzar consisteixen en: - Control de les algues filamentoses - Manteniment de la vegetació - Reposició de plantació - Manteniment anual de llots i matèria orgànica de fons. - Control de l’aigua

14.038 €

Abierta SER_OBEA_2026_0012_

SERVEIS D'EMBALATGE I DESEMBALATGE, TRANSPORT DE CONCENTRACIÓ I DE DISPERSIÓ, I GESTIÓ DE CORREUS DE L'EXPOSICIÓ CLUB49.LA MODERNITAT VIGILADA (1949-1970) DEL MORERA (SER_OBEA_2026_0012)

43.697 €

Abierta SER_OBE_2026_0015

SERVEIS PER A LA REALITZACIÓ DE MENTORIES PERSONALITZADES I L’EXECUCIÓ D’UN SERVEI DE “CONSULTORI DIGITAL” PER A LA TRANSFORMACIÓ DIGITAL A EMPRESES DEL MUNICIPI DE LLEIDA (Exp. SER_OBE_2026_0015)

28.710 €

Abierta SUB_OBE_2026_0019

CONTRACTE MIXT DEL SUBMINISTRAMENT DE SISTEMES I EQUIPS DE SO I IL.LUMINACIÓ I SERVEIS AUDIOVISUALS I SERVEIS DE PERSONAL TÈCNIC, PER A LA PROGRAMACIO D’ARTS ESCÈNIQUES DEL TEATRE MUNICIPAL DE L’ESCORXADOR DE L’AJUNTAMENT DE LLEIDA. (SUB_OBE_2026_0019)

119.008 €