L’objecte del contracte és la reforma interior de la llar d’infants la Pau per permetre l’ampliació de la capacitat de 115 a 146 alumnes, en el marc del Pla de recuperació, transformació i resiliència- Finançant per la Unió Europea mitjançant el programa Next Generation EU. És del tot necessari que l’empresa adjudicatària treballi tots els mesos de duració del contracte, inclòs l’agost, tenint en compte que els terminis són molt justos.

Expediente: 001/2025/3881/I261

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Tàrrega en Lleida. Categoría CPV 45000000. Adjudicado el 26 jun 2025 a TALLERS VIDAL AMILL SLU. Se recibieron 3 ofertas.

321.000
Presupuesto base
321.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45000000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
1 jul 2026, 14:08
Fecha límite
29 may 2025, 14:00

Adjudicación

Adjudicatario
TALLERS VIDAL AMILL SLU
NIF
B25601816
Importe
304.597
Ofertas recibidas
3

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Tàrrega

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 1 jul 2026
Anuncio de Pliegos 1 jul 2026
Fin Plazo Presentación 29 may 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 26 jun 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 jul 2026, 06:22

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Abierta 94/2026 (b)

És objecte d’aquest contracte l’execució de les obres de millora, condicionament i pavimentació de l’accés al Refugi de l’Arp, situat al Pla de l’Arp, entre la torre de telecomunicacions i el refugi de l’Arp, dins del terme municipal de La Vansa i Fórnols (comarca de l’Alt Urgell, Lleida). L’actuació abasta una superfície total de pavimentació de 1.840 m², corresponents a 1.640 m² de camí d’accés (4,00 m d’amplada) i 200 m² d’aparcament del refugi, amb una llargada total de 410 m. Les referències cadastrals de les parcel·les afectades són: Pol. 8, Parc. 9011 (25302A008090110000QU) i Pol. 8, Parc. 382 (25302A008003820000QP).

85.000 €

Más licitaciones de Ajuntament de Tàrrega

Abierta 001/2026/7202/I266

CONTRACTE ADMINISTRATIU MIXT DE SUBMINISTRAMENT I INSTAL·LACIÓ DE LA CLIMATITZACIÓ A LA BIBLIOTECA DE TÀRREGA - Germanes GÜELL

209.081 €

Abierta 001/2026/7202/I266

L’objecte del present contracte és el subministrament i instal·lació de la climatització de la Biblioteca Pública de Tàrrega, mitjançant la substitució dels equips existents per nous sistemes d’alta eficiència energètica, concretament el subministrament de 6 equips independents segons les disposicions previstes a la pàg. 20 i ss del projecte

209.081 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 001/2026/7506/I261

Contractació de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega.

257.617 €

Abierta 001/2026/7381/I264

És objecte del present plec la contractació del servei consistent en la redacció del Pla Local d’Habitatge del municipi de Tàrrega, de conformitat amb l’abast definit a la clàusula 4 delPPTP. Amb aquest Pla es pretén recollir la radiografia actual en matèria d’habitatge a Tàrrega i el full de ruta a seguir en els propers 6 anys on es valorin les accions i serveis que s’estan portant a terme actualment i a la vegada ha de permetre planificar i coordinar noves accions per a donar resposta a les necessitats que es detectin en la diagnosi.

30.964 €