Formalizada Servicios

L’objecte del contracte és la realització de l’acció denominada “Assessorament integral a les empreses del Baix Ebre. Programa 360. Projecte Treball a les Comarques. Període 2025-2026”. L’objectiu és proporcionar a12 microempreses i pimes que operen al Baix Ebre un suport amb una assistència professional i individualitzada, mitjançant assessors experts, que impulsi la consolidació del seu negoci, el seu creixement i com a conseqüència la creació d’ocupació, al mateix temps que orientar a 7 empresaris en la consecució de fons de finançament com els Fons de Transició Nuclear o d’altres, a través de projectes innovadors que es configurin amb una o vàries empreses del territori, i que tinguin garanties d’èxit.

Expediente: 4561/2025

Contrato de servicios formalizado por Consell Comarcal del Baix Ebre en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 10 meses. Categoría CPV 79400000. Adjudicado el 22 abr 2026 a Optimpeople s.l.. Se recibieron 10 ofertas.

41.132
Presupuesto base
82.265
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
79400000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
10 mar 2026, 04:12
Fecha límite
28 ene 2026, 00:59
Duración
10 meses

Adjudicación

Adjudicatario
Optimpeople s.l.
NIF
B67585539
Importe
34.551
Ofertas recibidas
10

Organismo contratante

Consell Comarcal del Baix Ebre

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 10 mar 2026
Anuncio de Pliegos 10 mar 2026
Fin Plazo Presentación 28 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 22 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 9 may 2026, 06:22

Mismo sector y zona (79 en Tarragona)

Abierta 467/2026-G626

Servicios de asistencia técnica para la colaboración y apoyo a la Intervención General del Ayuntamiento de Tarragona en el ejercicio de las funciones de control interno, mediante actuaciones de auditoria pública, control Financiero y otros Trabajos incluidos en los planes anuales de control Financiero, de acuerdo con la normativa vigente. Lote 1 Auditoría de cuentas. Lote 2 Auditoría operativa. Lote 3 Control financiero de subvenciones. Lote 4 Revisión de cuentas justificativas de subvenciones concedidas. Lote 5 Revisión de cuentas justificativas de subvenciones recibidas. Lote 6 Servicios de colaboración

370.309 €

Abierta 159/2026

L’objecte del contracte és la prestació d’un servei de consultoria especialitzada en Recursos Humans per a la definició, disseny i implantació del Model de Gestió de Persones del Consorci d’Aigües de Tarragona, amb la finalitat de dotar l’organització d’un marc coherent, integrat i operatiu que alineï els principals processos, models, polítiques i instruments de gestió de persones.

35.000 €

Abierta 33/2026-OS

L’objecte del present plec és l’establiment de les condicions que regiran la contractació dels serveis d’assessorament jurídic qualificat en matèria de: - Administratiu general i contractació pública (Lot 1) - Protecció de dades, DPD i transparència (Lot 2) - Fiscal i comptable (Lot 3)

49.800 €

Abierta 08/2026

El present contracte té per objecte la prestació dels serveis i subministraments per cobrir les necessitats de la instal·lació, muntatge, lloguer d’elements, desenvolupament i desmuntatge de la Primera Festa del Romesco de Tarragona 2026, organitzat per MERCATS DE TARRAGONA, SA, que se celebrarà els dies 16, 17 i 18 d’octubre de 2026 al tram final de la Rambla Nova i al Teatre Tarragona.

34.480 €

Abierta 1570/2026

Servei de Delegat de Protecció de Dades per l’Ajuntament de l’Ampolla

4.535 €

Abierta 1547/2026

Els serveis de vigilància, seguretat i control d'accessos pels esdeveniments de caràcter festiu, cultural i esportiu organitzats al municipi de l’Ampolla, consistent en la contractació de vigilants (sense arma) i auxiliars-controladors d’accessos, d’acord amb les especificitats de cada servei.

16.891 €

Abierta CSE/TM05/1101480950/27/PO

Servei de seguretat i auxiliars de servei

3.554.764 €

Abierta 1623

Contractació dels serveis per a l’organització dels esdeveniments agroalimentaris «Premis Nacionals a les Millors Mels de Catalunya», que consistirà en l’organització de l’edició dels «Premis Nacionals a les millors Mels de Catalunya».

80.400 €

Abierta CO 14/2026

Contractació, per lots, dels serveis de gestoria i assessorament laboral a Serveis Comarcals Mediambientals, SA

74.741 €

Abierta 501/2026 G626

Serveis de direcció artística, coordinació i gestió de la mediació cultural i accions educatives, coordinació d’execució i producció, i coordinació i gestió de la comunicació i desenvolupament de connexions amb la ciutadania del festival SCAN

98.271 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Baix Ebre

Adjudicada 4305/2025

El Consell Comarcal del Baix Ebre té la necessitat de contractar el subministrament de paper d’impressió i d’escriptura necessari per al funcionament ordinari dels procediments administratius propis de la Corporació, així com per a dotar al seu personal de materials essencials per a dur a terme les seves tasques.

1.094 €

Formalizada 776/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consell Comarcal del Baix Ebre per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

78.650 €

Adjudicada 4084/2025

El Consell Comarcal del Baix Ebre i La Fundació FCB han signat un conveni amb l’objectiu d’implementar el projecte BARÇA ACTIVA’T, un programa per tal de contribuir amb la millora de la igualtat d'oportunitats i la capacitació de les persones joves del nostre país, i des d'un enfocament holístic que té com a epicentre l'activitat física, que utilitza la metodologia de la Fundació FC Barcelona, com a eina per al desenvolupament de les persones joves. El programa està adreçat a nois/noies de 10 a 18 anys amb una previsió de 30 places. El Consell Comarcal es compromet a subscriure una pòlissa d'assegurança d’accidents i responsabilitat civil a les persones participants del programa. El programa s’iniciarà en data 1 d’octubre de 2025 i durarà fins el juny de 2026.

159 €

Formalizada 4449/2024

L’objecte del contracte és la realització de l’acció denominada “Assessorament integral a les empreses del Baix Ebre. Programa 360. Projecte Treball a les Comarques. Període 2024-2025”. L’objectiu és proporcionar a 12 microempreses i pimes que operen al Baix Ebre un suport amb una assistència professional i individualitzada, mitjançant assessors experts, que impulsi la consolidació del seu negoci, el seu creixement i com a conseqüència la creació d’ocupació, al mateix temps que orientar a 7 empresaris en la consecució de recursos provinents dels Fons Nuclears, per aprofitar aquests fons en benefici de les empreses del territori, segons les convocatòries vigents en aquell moment. El servei objecte del contracte consisteix en la posada a disposició d’aquestes empreses, d’una consultora externa i experta en aquelles temàtiques o àrees clau que afecten a l’operativitat d’una empresa, per tal que mitjançant una assistència tècnica continuada, aquest equip d’experts faci un acompanyament integral en aquelles actuacions concretes a millorar dintre de l’empresa amb la finalitat que aquestes siguin més competitives i puguin generar ocupació. Per a això, la consultora treballarà individualment amb cada empresa per millorar les necessitats i mancances d’aquestes, executant la planificació en base als objectius fixats i consensuats amb l’empresa, i si s’escau, oferint un recolzament i acompanyament en el disseny de projectes empresarials susceptibles de ser finançats pels Fons de Transició Nuclear, per tal de poder aconseguir que aquest finançament es quedi al territori i generi impuls econòmic i ocupació.

41.322 €

En evaluacion 1807/2026

Execució del Projecte Constructiu de reparació del túnel H de la Via Verda Val de Zafán

94.978 €