Adjudicada Servicios

L'objecte del contracte és la prestació del servei integral de manteniment dels equips i instal·lacions contra incendis dels edificis i dependències municipals del municipi de Vallirana. Aquests equips i instal·lacions a mantenir inclouen les tipologies següents: •Extintors d’incendis •Boques d’incendi equipades (BIE’s) •Instal·lacions de protecció contra incendis (detectors de fums/temperatura/flama, centrals detecció d’incendis, polsadors d’alarma, sirenes etc.) •Instal·lacions de detecció de CO (detectors de CO, centrals de detecció de CO, sirenes, etc.) •Instal·lacions d’extinció automàtica (bombones de gas extintor, detectors de fums i temperatura, central de detecció i extinció, polsadors, rètols lluminosos) •Enllumenat d’emergència (senyalització i evacuació) •Senyalètica El contracte preveu els cost del manteniment preventiu/normatiu, el manteniment correctiu derivat de l’ús i el deteriorament propi de les instal·lacions. Així mateix, el contracte també preveu fer-se càrrec del manteniment de noves instal·lacions que l’Ajuntament realitzi o rebi de tercers dintre dels propers anys de vigència del contracte, en cas d’ampliació d’instal·lacions en relació a l’inventari actual.

Expediente: 655/2026

Contrato de servicios adjudicado por Ajuntament de Vallirana en Barcelona. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 50413200. Adjudicado a INSTAFOC BARCELONA, S.L.. Se recibieron 5 ofertas.

26.797
Presupuesto base
59.859
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
50413200
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
27 mar 2026, 14:02
Fecha límite
15 abr 2026, 01:59
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
INSTAFOC BARCELONA, S.L.
NIF
B63960744
Importe
17.086
Ofertas recibidas
5

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Vallirana

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 mar 2026
Anuncio de Pliegos 27 mar 2026
Fin Plazo Presentación 15 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 27 may 2026, 06:22

Mismo sector y zona (50 en Barcelona)

Abierta 16132284

Servei d’auscultació de carril mitjançant corrents induïdes i ultrasons

905.981 €

Abierta SS-/001-26

L'objecte de la licitació és la de contractar el servei de manteniment d'un total de 136 aparells elevadors, distribuïts en tres lots, en edificis gestionats per Pla de Besòs, SAU-OLH, al barri de La Mina de Sant Adrià de Besòs.

255.439 €

Abierta X2026000305

Servei de neteja i desinfecció del sistema de ventilació i climatització, així com la realització de la inspecció i avaluació de les condicions ambientals (CAI), de les oficines centrals de la societat i del Centre d'activitats de La Farga, GEM,S.A.

35.950 €

Abierta CSE/AH02/1101481806/27/PS

Servei de revisió i reparació d'endoscopis rígids de l'Hospital Universitari de Bellvitge

46.750 €

Abierta 904985/26

Adquisició i manteniment del digestor i destil·lador automàtic amb valorador integrat per la determinació del nitrogen Kjeldahl i amoni.

106.000 €

Abierta 26/053

Servicios de mantenimiento integral, gestión y aprovisionamiento energético de las instalaciones de producción térmica de los edificios de vivienda del IMHAB, con medidas de contratación pública sostenible

2.904.000 €

Abierta 5/2026/CSOH

Señalización

300.000 €

Abierta 2026/9781L

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació promoguda pel Servei de Seguretat Ciutadana, Convivència i Protecció Civil de l’Ajuntament de Santa Perpètua de Mogoda, consistent en la prestació del servei de retirada de vehicles de la via pública, i el seu posterior trasllat al dipòsit municipal o al lloc indicat per la Policia Local, quan l’Ajuntament ho determini

179.081 €

Abierta CTON2026000033.

Servei de neteja de vehicles de propietat, renting, lloguer o altre ús municipal de l’Ajuntament de de Sant Vicenç dels Horts, Lot 1

36.600 €

Abierta 5933/2025

Servei de manteniment de les instal·lacions de protecció, passiva i activa, contra incendis dels diferents equipaments municipals de l'Ajuntament de Caldes de Montbui

112.657 €

Más licitaciones de Ajuntament de Vallirana

Abierta 3565/2026

Contracte del servei d’estudi de diagnosi i viabilitat del nou model de recollida de residus, neteja viària i deixalleria de Vallirana, redacció de plecs i assistència en la valoració d'ofertes.

35.000 €

Abierta 3565/2026

Contractació dels serveis d'assistència tècnica ambiental, logística i econòmica per a la realització de l'estudi de diagnosi i viabilitat del canvi de model cap a un sistema mixt d'alta eficiència, la redacció de tot el bloc documental dels nous plecs i l'assistència tècnica en la valoració d'ofertes per a la pròxima licitació dels Serveis de Neteja Viària, Recollida de Residus i Gestió de la Deixalleria de l'Ajuntament de Vallirana. Així mateix, es defineix que el present contracte té una naturalesa integral de consultoria. A efectes de garantir la continuïtat de l'expedient principal, s'aclareix de forma expressa que l’objecte del contracte inclou l’assessorament tècnic, logístic, jurídic i econòmic obligatori per a la redacció material i confecció de tot el bloc documental dels nous plecs de clàusules administratives i prescripcions tècniques que regiran la pròxima gran licitació dels esmentats serveis municipals.

35.000 €

Abierta 2913/2026

CONTRACTE DE SUBMINISTRAMENT DE GARRAFES D’AIGUA I FONTS DISPENSADORES PER LES DEPENDÈNCIES DE L´AJUNTAMENT DE VALLIRANA

47.331 €

Abierta 2913/2026

L'objecte del contracte és el subministrament d’aigua embotellada, mitjançant fonts refrigerades, garrafes d'aigua reutilitzables, gots biodegradables, servei de manteniment i higienització anual de les fonts dispensadores d'aigua instal·lades a les dependències municipals de l'Ajuntament.

19.721 €

Abierta 3463/2026

CONTRACTE PER AL SERVEI DE DINAMITZACIÓ MUSICAL DELS BALLS SÈNIOR ELS CAPS DE SETMANA DURANT TOT L’ANY A VALLIRANA

49.200 €