Desierta Servicios

L’objecte del contracte és la prestació del servei de supervisió a les persones professionals del CDIAP de l’IMSD de Mollet del Vallès, d’acord amb l’article 17 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de Contractes del Sector Públic (LCSP). La supervisió s’entén com aquella tasca d’acompanyament pràctic teòric a professionals que ja tenen la formació específica necessària per a poder treballar en un CDIAP. El servei de supervisió d'un CDIAP té com a objectiu oferir un acompanyament als professionals que treballen amb infants de fins a 6 anys que presenten alteracions en el seu desenvolupament. Aquest servei busca garantir una atenció de qualitat, amb la finalitat de millorar la qualitat de vida dels infants i les seves famílies, i promoure el seu benestar emocional, social i cognitiu. Els aspectes clau d'aquest servei inclou el suport als professionals; proporciona assessorament i formació als professionals implicats en l'atenció i intervenció dels infants, per tal de millorar la qualitat dels serveis que es prestin. En definitiva, el servei de supervisió d'un CDIAP busca una intervenció precoç i eficaç, amb un enfocament integral, per ajudar els infants a superar les dificultats del seu desenvolupament i proporcionar suport als seus entorns més propers.

Expediente: 134342M

Contrato de servicios declarado desierto por Institut Municipal de Serveis als Discapacitats de Mollet del Vallès en Barcelona. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 85312300.

11.194
Presupuesto base
24.626
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
85312300
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:53
Fecha límite
1 dic 2025, 13:00
Duración
2 años

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 1 dic 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:17

Mismo sector y zona (85 en Barcelona)

Abierta 2026/2402

L’objecte del contracte és la prestació del Servei Municipal de Canguratge i Cures Puntuals a Domicili per a infants i adolescents de 0 a 16 anys residents a Martorelles, ampliable excepcionalment fins als 21 anys en situacions de discapacitat o diversitat funcional degudament acreditades. El servei s’emmarca en les actuacions finançades pel Pla Corresponsables impulsat pel Ministeri d’Igualtat i el Departament d’Igualtat i Feminisme de la Generalitat de Catalunya i té per finalitat facilitar la conciliació de la vida familiar, laboral, educativa i personal de les famílies, afavorir la corresponsabilitat en les cures, reduir les desigualtats de gènere derivades de la sobrecàrrega de les tasques de cura i garantir una atenció professional, segura i de qualitat als infants i adolescents. El contracte inclou:  Prestació directa de serveis de cura puntual a domicili.  Coordinació tècnica del servei.  Valoració i gestió de les demandes derivades pels Serveis Socials.  Cobertura ordinària i urgent.  Registre, seguiment i control d’activitat.  Elaboració d’informes i memòries.  Coordinació amb els Serveis Socials Bàsics.  Implementació dels protocols de protecció a la infància.  Accions de sensibilització en corresponsabilitat.

9.351 €

Abierta 01040604/2026/21

Contractació de la prestació del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana de l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes, d’acord amb aquest plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques. Els objectius del servei de mediació comunitària i convivència ciutadana seran els següents: • Oferir un recurs gratuït per a la ciutadania del municipi que vulguin trobar una solució alternativa als conflictes al sistema judicial. • Promoure i facilitar el dret de la ciutadania de resoldre els seus propis conflictes. • Activar dins la xarxa sociocomunitària un projecte que fomenti i afavoreixi la convivència i la cultura de la pau i el diàleg entre tota la ciutadania. • Vetllar per la implementació adequada del servei a nivell de suport tècnic i logístic. • Fomentar la convivència i la comunicació dels ciutadans i ciutadanes del municipi per tal de millorar les relacions interpersonals. • Potenciar la corresponsabilitat i la participació activa de la ciutadania en la gestió i resolució dels conflictes que els afecten. • Millorar el diàleg entre les persones i els diferents col·lectius deSant Pere de Ribes acceptant que el conflicte comporta canvi i és constructiu. • Instal·lar el diàleg com a forma alternativa de resolució de conflictes basada en el respecte i la igualtat. • Gestió de la reeducació a través, entre d’altres, de programes de mesures comunitàries alternatives a la sanció. • Oferir unes infrastructures mínimes de confidencialitat i atenció personalitzada que garanteixin el procés de mediació (professional adequat, despatx equipat, normativa de funcionament clara, codi deontològic...). • Formar els agents derivadors i els col·lectius interessats sobre el procés de mediació. • Fer pedagogia de la mediació. • Afavorir la reflexió sobre els conflictes i la posterior recerca d’acords negociats i satisfactoris per les dues parts. • Millorar les circumstàncies conflictives que porten al detriment de la convivència • Evitar i prevenir

117.174 €

Abierta 906675/26

Servei consistent en la realització de les revisions oftalmològiques al personal de l’AMB, IMET i IMPSOL

27.120 €

Abierta 2025/6818

Servicio de recogida de animales de compañía y gestión de las colonias de gatos ferales

109.050 €

Abierta SGT/2026/1887

L'objecte de la contractació és la prestació dels serveis d'assistència veterinària integral i de perruqueria canina necessaris per garantir la salut, el benestar animal i la plena operativitat dels 5 gossos adscrits a l'Equip Caní de la Policia Municipal de Sabadell.

13.372 €

Abierta 2026/11354F

L’objecte del contracte és el servei d’orientació i acompanyament a famílies de Santa Perpètua de Mogoda (d’ara endavant SOAF) és un servei de suport integral a les famílies per a la millora del seu benestar emocional i relacional, amb un ventall d’intervencions que van des de la prevenció fins al tractament més especialitzat. Aquest és un servei d’accés universal, de caràcter preventiu, i que s’integra en el Sistema català de Serveis socials com a servei complementari als equips de serveis socials.

214.550 €

Abierta SEC 2025 135

Contractació del servei d’orientació per a joves (Enllaç)

81.959 €

Abierta 2026/0006896

Serveis relatiu a l’execució d’accions de sensibilització adreçades a la ciutadania en l’àmbit de la convivència i la diversitat, dividit en 2 lots

57.825 €

Abierta 001_26003126

La gestió integral del Sistema Integral Municipal d’Informació, Orientació, Dinamització i Assessorament per a Joves (SIMIODA)

2.800.947 €

Abierta SEC/2026/849

Servei de psicopedagogia i logopèdia període 2026-2028.

25.920 €

Más licitaciones de Institut Municipal de Serveis als Discapacitats de Mollet del Vallès

Abierta 209407T

Acord marc per al subministrament de productes tèxtils, de serigrafia, retolació, impremta, pintures i altres materials

348.914 €

Abierta 209407T

El presente Acuerdo Marco tiene por objeto el suministro de productos de serigrafía, rotulación, imprenta, pinturas y otros materiales destinados a cubrir las necesidades del IMSD, así como la prestación de servicios de impresión, de conformidad con lo dispuesto en el PPT. El suministro de los productos referidos deberá realizarse de conformidad con lo que se establece en las normativas vigentes, en este PCAP, en el PPT y en el resto de documentación contractual que rige la presente licitación.

159.322 €

En evaluacion 206461C

Contracte de serveis de Prevenció de Riscos Laborals aliè, àmbit tècnic, de vigilància i promoció de la salut del personal al servei de l'Institut Municipal de Serveis a les Persones amb Discapacitat de Mollet del Vallès

81.620 €

En evaluacion 206461C

La prestació del servei de prevenció de riscos laborals aliè, en l’àmbit tècnic (especialitats: seguretat, higiene, ergonomia i psicosociologia aplicada), vigilància de la salut (medicina del treball), així com la promoció de la salut del personal al servei de l’Institut Municipal de Serveis a les Persones amb Discapacitat de Mollet del Vallès.

37.100 €

Formalizada 118668R

Subministrament d'una furgoneta Especial de Treball, Taller Alborada, de l'Institut Municipal de Serveis als Discapacitats (IMSD), en la modalitat de compra.

41.200 €