Formalizada Servicios

L’objecte del contracte és la prestació del servei de prevenció aliè en totes les disciplines (Seguretat en el treball, Higiene industrial, Ergonomia i Psicosociologia aplicada, i Medicina del treball), d’acord amb el que es preveu al RD 39/97 de 17 de gener, pel qual s’aprova el Reglament dels Serveis de Prevenció, l’avaluació dels riscos i la planificació de l’activitat preventiva de conformitat amb el que estableix l’article 16 de la Llei 31/1995, de 8 de novembre, de Prevenció de riscos laborals, i les funcions previstes a l’article 31.3 del mateix text normatiu, així com les revisions mèdiques segons l’article 22 del mateix text normatiu i el punt b) de l’article 37 del RD 39/97 esmentat. El SPA, en compliment de tot allò que preveu la normativa vigent, ha d’estar en condicions de proporcionar a l’empresa l’assessorament i suport que requereixi l’Ajuntament en funció dels tipus de risc existent i en relació amb: (a) el disseny, implantació i aplicació d’un pla de prevenció de riscos laborals que permeti la integració de la prevenció a l’empresa; (b) l’avaluació dels factors de risc que puguin afectar la seguretat i la salut dels treballadors; (c) la planificació de l’activitat preventiva i la determinació de les prioritats en l’adopció de les mesures preventives i (d) la vigilància de la seva eficàcia; (e) la informació i formació dels treballadors, en els termes previstos en els articles 18 i 19 de la Llei 31/95 de Prevenció de riscos laborals; (f) els plans d’emergència i la vigilància de la salut dels treballadors en relació amb els riscos derivats del treball. D’altra banda, l’SPA també s’encarregarà de: (a) la gestió de les situacions d’assetjament; (b) la formació periòdica, en les modalitats presencial i/o a distància, dels riscos del personal de l’Ajuntament i les mesures d’emergència de cada centre; (c) la formació inicial del personal que s’incorpora a l’Ajuntament, en la modalitat presencial i/o a distància; (d) la revisió i elaboració dels plans de

Expediente: CCS12025000084

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament d'Olot en Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 71317000. Adjudicado el 5 feb 2026 a ASPY PREVENCION, S.L.U.. Se recibieron 3 ofertas.

52.228
Presupuesto base
94.011
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71317000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:37
Fecha límite
20 nov 2025, 15:00
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
ASPY PREVENCION, S.L.U.
NIF
B98844574
Importe
42.528
Ofertas recibidas
3

Organismo contratante

Ajuntament d'Olot

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 20 nov 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 5 feb 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 22:34

Mismo sector y zona (71 en Girona)

Abierta ICSOL-2026-93

MAG/IVR Serveis gestió de projectes i obres (project management) de les obres de construcció d'habitatges de l'institut català del sòl a 3 promocions situades a Blanes, Girona i Figueres

61.249 €

Abierta X2026003264

Aquest contracte té per objecte la prestació dels serveis de prevenció de riscos laborals i vigilància de la salut del personal i de tots els Centres de treball del Consell Comarcal del Pla de l’Estany.

53.273 €

Abierta 202607

Contractació del servei d’enginyeria per a la redacció del projecte bàsic i executiu d’obra per a la consolidació de la seu de l’IDIBGI, situada a Salt. Aquest contracte està cofinançat pel Departament de recerca i universitats de la Generalitat de Catalunya i cofinançat per la Unió Europea a través del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027, per a la realització de projecte "AMPLIACIÓ D’ESPAIS I TECNOLOGIES PER IMPULSAR L'ACCÉS DELS PACIENTS GIRONINS A TERÀPIES DE FRONTERA". NÚMERO D’EXPEDIENT: 2024 SINGU 00023 (Codi operació: UR68-001921).

111.969 €

Abierta CONC2026000055

Concurso de proyectos con intervención de Jurado, anónimo y restringido a dos fases, para seleccionar la propuesta arquitectónica más idónea que sirva de base para la adjudicación posterior de los contratos de los servicios de arquitectura relacionados con la construcción de la Nueva sede del Archivo Comarcal del Alt Empordà y la Biblioteca Comarcal en Figueres.

565.658 €

Abierta 2026/219

Redacció del Pla Integral de Gestió dels sistemes de sanejament (PIGSS) de Blanes, Lloret de Mar i Palamós

1.016.655 €

Abierta CSE/AH04/1101480047/26/PO

Servei de la direcció facultativa d’obra de la fase 1 de la reforma de la unitat de cures intensives pediàtriques de l’Hospital Universitari de Girona Josep Trueta

34.552 €

Abierta CSE/AH04/1101480045/26/PO

Servei de la direcció executiva (obra i instal·lacions), coordinació de seguretat i salut i assistència tècnica de l’obra de la fase 1 de la reforma de la unitat de cures intensives pediàtriques de l’Hospital Universitari de Girona Josep Trueta

34.033 €

Abierta CSE/AH04/1101480038/26/PO

Servei per la direcció d’instal·lacions de la fase 1 de la reforma de la unitat de cures intensives pediàtriques a l'Hospital Universitari De Girona Dr. Josep Trueta

32.772 €

Abierta CSE/AH04/1101480015/26/PO

Servei per la coordinació d’obra i planificació de l’obra de la fase 1 de la reforma de la unitat de cures intensives pediàtriques a l'Hospital Universitari De Girona Dr. Josep Trueta

27.000 €

Abierta CTN2600220

Coordinació de la seguretat i salut de les obres d'ampliació de l'estació regeneradora d'aigües de l'estació depuradora d'aigües residuals de l'Escala al TMd'Albons - cofinançat pel fons europeu de desenvolupament regional (FEDER) de la unió europea, en el marc del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027

15.470 €

Más licitaciones de Ajuntament d'Olot