Adjudicada Servicios

L’objecte del contracte és la prestació del servei de formació en informàtica bàsica i tecnologies de la informació i la comunicació (TIC), mitjançant la realització de 160 cursos anuals, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen al plec de prescripcions tècniques (PPT). Cada curs té una durada de 3 hores, fet que suposa un total de 480 hores de formació anuals. Els cursos s’adrecen als usuaris de les biblioteques públiques municipals de les comarques gironines, així com als usuaris dels Punts d’Informació i Lectura de la Xarxa XPIL de la Diputació. La finalitat del contracte és facilitar l’accés i el contacte de la ciutadania amb les noves tecnologies, promoure l’ús bàsic de les eines digitals i fomentar la inclusió digital, contribuint així a reduir la bretxa digital i a millorar les competències digitals de la població.

Expediente: 2025/11686

Contrato de servicios adjudicado por Diputació de Girona en Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 80000000. Adjudicado a Pitagora Advanced slu. Se recibieron 5 ofertas.

34.720
Presupuesto base
138.880
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
80000000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
22 abr 2026, 16:04
Fecha límite
8 may 2026, 16:00
Duración
1 año

Adjudicación

Adjudicatario
Pitagora Advanced slu
NIF
B63351068
Importe
23.760
Ofertas recibidas
5

Documentos

(2)

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 22 abr 2026
Anuncio de Pliegos 22 abr 2026
Fin Plazo Presentación 8 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 29 ago 2026, 06:22

Mismo sector y zona (80 en Girona)

Abierta X2026000237

Contractació de la concessió del servei públic llar d'infants municipal El Tractoret, mitjançant procediment obert amb una pluralitat de criteris d'adjudicació

141.210 €

Abierta 2026F035000031-1

És objecte del present plec la contractació promoguda per l’Ajuntament de Salt del servei consistent en realitzar el servei d’ensenyament de talla de pedra i escultura de l’Escola Municipal de Belles Arts de l’Ajuntament de Salt. Al llarg del curs es realitzaran diferents càpsules de coneixement i en cadascuna de les quals s’aprofundirà en una tècnica concreta a partir de la realització pràctica de diferents peces. Els usuaris participaran activament en cadascuna de les fases del curs, aproximació a les diferents tècniques i materials, pràctiques artístiques, etc.

18.000 €

Abierta COBS2026/047

Servei de tallers de suport i acompanyament educatiu, i els tallers d’immersió lingüística, a l’alumnat d’educació primària i secundària, del Pla Educatiu d’Entorn de Sant Feliu de Guíxols, d'acord amb el descrit en el Plec de prescripcions tècniques.

19.050 €

En evaluacion 229484D

Concessió del servei de l'escola de música i dansa de Torroella de Montgrí

234.307 €

En evaluacion COBS2026/059

L’objecte del contracte és la prestació del servei de gestió de la Unitat d'Escolarització Compartida (UEC) pel curs escolar 2026-2027, adreçat a l'alumnat del segon cicle de l'educació secundària obligatòria (ESO) en risc d'abandonament escolar prematur i/o d'altres situacions que dificulten la seva adaptació al medi escolar.

45.406 €

En evaluacion 2026F035000028-1

Servei de monitoratge per a l'acollida matinal a les Escoles d'Educació Infantil i Primària de titularitat pública de Salt

41.967 €

Adjudicada 2026/ETSAE0327/00004737E

Servicio de impartición del curso de "conducción de vehículos clase C+E profesionalizado" en el acuartelamiento General Álvarez de Castro

26.500 €

Anulada 17/2026

Talleres robotica, programación y STEAM, de acuerdo con el PPT, configurado en tres tipos de talleres

63.142 €

En evaluacion 2026/7817

Servei per a la realització d'activitats complementàries específiques de l'Educació Secundària Obligatòria, adreçades a l'alumnat amb necessitats educatives específiques derivades de la inadaptació al medi escolar, en unitats d'escolarització compartida (UEC).

99.300 €

En evaluacion X2026000213

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de gestió integral de la Llar d'Infants Municipal «Les Bombolles» de Verges, situada al carrer Padró núm. 1, incloent el servei educatiu d'escolarització dels infants de 0 a 3 anys, el servei de menjador, el servei d'acollida matinal, la conservació ordinària de les instal·lacions, la recaptació de les tarifes dels serveis complementaris i la resta de prestacions descrites al Plec de Prescripcions Tècniques Particulars.

91.020 €

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €

Abierta 2026/7731

2026/7731 Contracte del subministrament d’ordinadors portàtils, dockstations, motxilles, ratolins, teclats, auriculars i pantalles per a la Diputació de Girona

58.866 €

Abierta 2026/8297

2026/8297 Servei de neteja de les seus de les brigades de Xarxa Viària i Monuments (2 lots)

110.603 €