Abierta 14 sep 2026 (13d 14h) Servicios

El objeto del contrato es la gestión del Servicio Residencial de Estancia Limitada del centro Social Roser, de acuerdo con el detalle que consta en el pliego de prescripciones técnicas particulares. Se trata de un servicio de alojamiento con la intención de cubrir parte de la demanda asistencial en el ámbito de la exclusión residencial.Este servicio se ofrecerá en el Centro Social el Roser, situado en la calle Josep Caixés 1, de Reus.Es un servicio incluido en el Anexo IV de la Ley 9/2017, de 8 de noviembre, de Contratos del Sector Público.

Expediente: CONSER-0104/2026

Contrato de servicios publicado por Ajuntament de Reus en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 85311000. Plazo de presentación de ofertas hasta el 14 sep 2026.

273.638
Presupuesto base
1.149.280
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
85311000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
10 abr 2026, 08:03
Fecha límite
14 sep 2026, 23:59 (13d 14h)
Duración
1 año

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Reus

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 10 abr 2026
Anuncio de Pliegos 10 abr 2026
Fin Plazo Presentación 14 sep 2026
Finaliza en 14 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 11 ago 2026, 04:23

Mismo sector y zona (85 en Tarragona)

Abierta 029-2026-0198

Contratación del servicio de especialidad de Psiquiatría y Psicología en la ciudad de El Vendrell.

79.800 €

Prevista 2026/721

L’objecte del contracte és la prestació del servei de dinamització dels espais per a les persones grans del municipi de la Bisbal del Penedès, en concret: a. Activitat física i esportiva als espais del parc de salut Pavelló municipal ( Nucli ) Parc de salut de la Miralba Parc de salut de Priorat Parc de salut de Can Gordei Parc de salut de l’Esplai b. Servei de dinamització dels espais per a gent gran als locals : Local social del Priorat, Can Gordei, Miralba, l’Esplai i al Racó de la gent gran del nucli de la Bisbal del Penedès

En evaluacion Exp 4595/2026

El contracte té per objecte la contractació del servei per a la realtizació de les activitats cognitives i emocionals dirigides a la gent gran del municipi d'Altafulla

22.128 €

En evaluacion GCON2026000055

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del Servei de Teleassistència Domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell, amb atenció permanent les 24 hores del dia, tots els dies de l’any, adreçat a persones usuàries del municipi que es trobin en situació de fragilitat, dependència, vulnerabilitat o risc social. El servei té com a finalitat promoure la permanència de les persones usuàries en el seu entorn habitual, garantir una atenció personalitzada, continuada i integral, millorar la seva qualitat de vida, fomentar l’autonomia personal, proporcionar seguretat i prevenir situacions d’aïllament social, soledat no desitjada o risc domiciliari. El servei s’adreça principalment a persones grans, persones amb dependència i/o persones amb discapacitat residents al municipi del Vendrell, d’acord amb la valoració prèvia efectuada pels serveis socials municipals. El Servei de Teleassistència Domiciliària garanteix una atenció continuada, preventiva i immediata mitjançant l’ús de tecnologies de la informació i la comunicació, assegurant la comunicació permanent de la persona usuària amb un centre d’atenció especialitzat i la mobilització dels recursos necessaris en cas d’emergència, necessitat social o incidència. El contracte es configura mitjançant un sistema de preus unitaris i inclou les modalitats següents: • teleassistència domiciliària bàsica, • teleassistència domiciliària avançada.

112.621 €

En evaluacion HCA 007/2026

Servei d'anestèsia i reanimació per a l'Hospital Comarcal d'Amposta, SAM.

2.479.197 €

En evaluacion 1775/2026

Servei de cura per infants de 3 a 12 anys i conciliació familiar, a diferents municipis de la comarca del Baix Penedès

93.516 €

En evaluacion 2026-0001384

Contractació de les activitats de l’Acollida Matinal i l’Espai Temps del 8 de setembre al 21 de desembre, l’Espai Estiu del 31 d’agost al 4 de setembre, i l’Espai Hivern el 22, 23,28,29 i 30 de desembre.

62.000 €

Adjudicada 2026/145

El present contracte té per objecte la contractació dels serveis d’ambulàncies de Suport Vital Bàsic (SVB) i Suport Vital Avançat (SVA) per cobrir preventivament els diferents actes culturals, festius i castellers que tindran lloc a la Bisbal del Penedès durant l’any 2026

15.590 €

Formalizada SER-24-0314-OSA

Contrato de servicios de psiquiatría en centro ambulatorio a la población protegida de umivale Activa, Mutua Colaboradora con la Seguridad Social nº 3 y a los trabajadores autónomos adheridos en la localidad de Tarragona (Tarragona)

58.977 €

Formalizada SER-24-0195-OSA

Transporte en Ambulancia, a la población protegida de umivale Activa, Mutua Colaboradora con la Seguridad Social nº. 3 y a los trabajadores autónomos adheridos en el ámbito territorial de las comarcas Baix Camp y Tarragonés (Tarragona)

317.660 €

Más licitaciones de Ajuntament de Reus

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta CONSER-0236/2026

Servei de control de l’execució de la implantació del «projecte Reus Smart Mobility and Security» de sistemes de lectors de matrícula pel control i millora de mobilitat sostenible i la seguretat viària.

10.500 €

Abierta CONOBR-0215/2026

Obres de reforma de la casa dels mestres

95.961 €

Abierta CONOBR-0215/2026

El present contracte d'obres públiques té per objecte l’execució de les obres descrites en els projectes següents: - «Projecte de millora del bany, paviment i acabat de parets d’habitatge en planta baixa. Passeig Mata, 3, escala A, baixos 2a – 43202 Reus» i «Projecte de reforma del bany, cuina i instal·lació elèctrica en planta primera. Passeig Mata, 3, escala A, 1r 2a-43202 Reus», aprovats inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 9 d’abril de 2026 i esdevinguts aprovats amb caràcter definitiu en data 11 de maig de 2026. - «Projecte de reparacions puntuals de coberta i fusteries exteriors en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social (Passeig Mata nº 3 – 43202 Reus)», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 10 d’abril de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 12 de maig de 2026. - «Projecte d’arranjament d’instal·lació general de sanejament en edifici plurifamiliar d’habitatge per a lloguer social al Passeig Mata núm. 3 de Reus», aprovat inicialment per Decret de la Regidora delegada de l’Àrea d’Urbanisme i Habitatge, de data 26 de febrer de 2026 i esdevingut aprovat amb caràcter definitiu en data 27 d’abril de 2026.

87.237 €

Abierta M-318

Oferta pública per la transmissió de l’autorització núm. 60448, per la venda no sedentària al voltant del Mercat Central, els dilluns

8.264 €