Formalizada Servicios

L’objecte del contracte és impartir seminaris de suport al teixit productiu local de manera presencial i/o online per capacitar a les empreses del territori per tal que facin us de les solucions d’intel·ligència artificial per tal que siguin més productives i per tant, més competitives. En l’actualitat, la revolució digital està transformant profundament tots els sectors econòmics i empresarials. La intel·ligència artificial (IA) s’ha convertit en una de les tecnologies més disruptives, amb un potencial immens per millorar l’eficiència, augmentar la productivitat i impulsar la innovació. No obstant això, moltes empreses encara no han incorporat aquesta tecnologia als seus processos, ja sigui per falta de coneixement, recursos o una comprensió clara dels beneficis que pot aportar. Ambaquests seminaris es pretén aconseguir que les empreses del territori comencin a fer servir ara, de manera efectiva i productiva, la Intel·ligència Artificial per tal que siguin més productives i per tant, més competitives.

Expediente: 4478/2024

Contrato de servicios formalizado por Consell Comarcal del Baix Ebre en Tarragona. Procedimiento abierto. Categoría CPV 80522000. Adjudicado el 2 may 2025 a OPTIMPEOPLE S.L.. Se recibieron 4 ofertas.

19.200
Presupuesto base
19.200
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
80522000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
5 jun 2026, 14:05
Fecha límite
28 ene 2025, 00:59

Adjudicación

Adjudicatario
OPTIMPEOPLE S.L.
NIF
B67585539
Importe
17.184
Ofertas recibidas
4

Documentos

(2)

Organismo contratante

Consell Comarcal del Baix Ebre

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 5 jun 2026
Anuncio de Pliegos 5 jun 2026
Fin Plazo Presentación 28 ene 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 2 may 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 jun 2026, 06:23

Mismo sector y zona (80 en Tarragona)

Abierta 8004330008-2026-0007927

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei d’un/a terapeuta ocupacional per a l’alumnat dels centres d’educació especial de la Diputació de Tarragona, per als cursos 2026-2027 i 2027-2028. El detall i condicions del contracte es defineixen i fixen en el Plec de prescripcions tècniques.

14.840 €

Abierta 1438/2025/3

Concessió administrativa d'ús privatiu de l'edifici Universitari-Auditori d'Amposta per a la seva ampliació i gestió

En evaluacion 706/2026

És objecte d’aquest plec la contractació de serveis de suport educatiu de tallers d’arts plàstiques i teatrals a l’escola de Sant Sebastià del municipi dels Pallaresos, d’acord amb els plecs tècnics. Aquests tallers es plantegen d’una manera diversificada atenent a necessitats i interessos de l’alumnat per avançar en el seu procés educatiu.

9.975 €

En evaluacion 8100170005-2026-0001103

La implantació i posada en marxa d’un sistema de videoassistència domiciliària adreçat a gent gran, amb l’objectiu de millorar la seva autonomia personal, seguretat i qualitat de vida. El contracte inclou: - Subministrament de 40 dispositius tipus tauleta, degudament configurats i preparats per al seu ús. - La implantació d’una solució tecnològica integral que permeti la gestió, el seguiment i l’operativitat del servei, assegurant la interoperabilitat amb altres sistemes i a diversos recursos del territori, així com la seguretat de la informació i la continuïtat del servei durant tot el període d’execució. - La configuració, parametrització i posada en marxa del sistema tecnològic necessari per garantir el correcte funcionament de la plataforma. - La formació del personal tècnic del Consell Comarcal i de les persones usuàries, amb l’objectiu de garantir un ús adequat, eficient i autònom de la plataforma, així com l’adquisició de les competències necessàries per al seu correcte funcionament i aprofitament. - La prestació de suport tècnic i el manteniment operatiu del sistema durant tot el període d’execució del contracte, amb la finalitat de garantir la seva disponibilitat, estabilitat i correcte funcionament continuat.

56.121 €

Adjudicada 8100170005-2026-0002362

El servei consisteix a donar el suport necessari i l’atenció adequada a l’alumnat de segon i tercer curs de primer cicle d’educació infantil que és usuari del servei de menjador, durant la franja horària del migdia, des de l’acabament de les classes del matí fins al començament de les classes de la tarda. Les escoles rurals que tenen implantat primer cicle d’educació infantil i han de disposar d’un/a (1) monitor/a complementari/ària al menjador escolar durant l’horari de prestació del servei són les següents: Escola Municipi/ Horari de servei La Barquera Alió de 13.00 a 15.00 h Sant Jaume Bràfim de 13.00 a 15.00 h Cabra del Camp Cabra del Camp de 12.30 a 15.00 h Mare de Déu de l’Esperança Figuerola del Camp de 12.30 a 15.00 h Les Moreres Les Pobles de 12.30 a 15.00 h Santa Magdalena El Pont d’Armentera de 12.30 a 15.00 h Les Comes Rodonyà de 12.30 a 15.00 h Manuel de Castellví i Feliu Vilabella de 13.00 a 15.00 h Rocabruna Picamoixons de 13.00 a 15.00 h

34.348 €

Adjudicada 2026/15826

Prestació dels serveis necessaris per al desenvolupament, coordinació, organització, execució, seguiment i justificació del projecte "La classe dels PEIXETS: de la mar a l'aula", subvencionat pel Fons Europeu Marítim, de Pesca i d'Aqüicultura (FEMPA) mitjançant el GALP Terres de l'Ebre. El contracte inclou, entre d'altres: • Planificació i coordinació de les activitats; • Elaboració dels materials pedagògics i divulgatius; • Execució de les activitats educatives; • Aportació dels recursos humans, tècnics i materials; • Coordinació amb els centres educatius; • Seguiment i avaluació del projecte; • Elaboració dels informes i lliurables; • Compliment de totes les obligacions derivades del finançament FEMPA.

40.000 €

En evaluacion 2026-0004167

Servei de suport als professionals en supervisió d’equips: Les emocions del professional.

8.200 €

En evaluacion 4317850006-2026-0001110

Contracte de concessió de servei públic de la Llar d'infants de titularitat municipal "Cu-cut" de Vinyols i els Arcs

308.932 €

Formalizada 460/2021

servei de gestió de la llar d'infants municipal de Cornudella de Montsant

216.240 €

Desierta 2026/2344-G626_1

Adjudicació del servei de docència de la formació " NETEJA DE SUPERFÍCIES I MOBILIARI EN EDIFICIS I LOCALS- SSCM0108 (230h)", en el marc de la convocatòria FOAP 2025, Subvencioant pel Servei d'Ocupació de Catalunya

13.000 €

Más licitaciones de Consell Comarcal del Baix Ebre

Adjudicada 4305/2025

El Consell Comarcal del Baix Ebre té la necessitat de contractar el subministrament de paper d’impressió i d’escriptura necessari per al funcionament ordinari dels procediments administratius propis de la Corporació, així com per a dotar al seu personal de materials essencials per a dur a terme les seves tasques.

1.094 €

Formalizada 776/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consell Comarcal del Baix Ebre per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

78.650 €

Adjudicada 4084/2025

El Consell Comarcal del Baix Ebre i La Fundació FCB han signat un conveni amb l’objectiu d’implementar el projecte BARÇA ACTIVA’T, un programa per tal de contribuir amb la millora de la igualtat d'oportunitats i la capacitació de les persones joves del nostre país, i des d'un enfocament holístic que té com a epicentre l'activitat física, que utilitza la metodologia de la Fundació FC Barcelona, com a eina per al desenvolupament de les persones joves. El programa està adreçat a nois/noies de 10 a 18 anys amb una previsió de 30 places. El Consell Comarcal es compromet a subscriure una pòlissa d'assegurança d’accidents i responsabilitat civil a les persones participants del programa. El programa s’iniciarà en data 1 d’octubre de 2025 i durarà fins el juny de 2026.

159 €

Formalizada 4449/2024

L’objecte del contracte és la realització de l’acció denominada “Assessorament integral a les empreses del Baix Ebre. Programa 360. Projecte Treball a les Comarques. Període 2024-2025”. L’objectiu és proporcionar a 12 microempreses i pimes que operen al Baix Ebre un suport amb una assistència professional i individualitzada, mitjançant assessors experts, que impulsi la consolidació del seu negoci, el seu creixement i com a conseqüència la creació d’ocupació, al mateix temps que orientar a 7 empresaris en la consecució de recursos provinents dels Fons Nuclears, per aprofitar aquests fons en benefici de les empreses del territori, segons les convocatòries vigents en aquell moment. El servei objecte del contracte consisteix en la posada a disposició d’aquestes empreses, d’una consultora externa i experta en aquelles temàtiques o àrees clau que afecten a l’operativitat d’una empresa, per tal que mitjançant una assistència tècnica continuada, aquest equip d’experts faci un acompanyament integral en aquelles actuacions concretes a millorar dintre de l’empresa amb la finalitat que aquestes siguin més competitives i puguin generar ocupació. Per a això, la consultora treballarà individualment amb cada empresa per millorar les necessitats i mancances d’aquestes, executant la planificació en base als objectius fixats i consensuats amb l’empresa, i si s’escau, oferint un recolzament i acompanyament en el disseny de projectes empresarials susceptibles de ser finançats pels Fons de Transició Nuclear, per tal de poder aconseguir que aquest finançament es quedi al territori i generi impuls econòmic i ocupació.

41.322 €

En evaluacion 1807/2026

Execució del Projecte Constructiu de reparació del túnel H de la Via Verda Val de Zafán

94.978 €