Desierta Suministros

L’objecte del contracte és el subministrament de discos NVMe Enterprise per a l’ampliació de la infraestructura VMware vSAN dels servidors Dell PowerEdge XC750 del clúster de l’organització, amb l’objectiu de: - Incrementar la capacitat bruta total de la vSAN. - Millorar el rendiment i l’eficiència de l’entorn existent. - Garantir la compatibilitat amb l’arquitectura actual vSAN. Els discos a subministrar seran NVMe Enterprise Mixed Use, U.2 PCIe Gen4, certificats per Dell i VMware, i inclouran els elements necessaris per a la seva correcta instal•lació en els nodes existents.

Expediente: 1-2026/10-GEC

Contrato de suministros declarado desierto por BASE-Gestió d'Ingressos en Tarragona. Duración del contrato: 2 meses. Categoría CPV 30233132.

36.399
Presupuesto base
36.399
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
30233132
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
10 abr 2026, 12:04
Fecha límite
25 abr 2026, 01:59
Duración
2 meses

Documentos

(2)

Organismo contratante

BASE-Gestió d'Ingressos

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 10 abr 2026
Anuncio de Pliegos 10 abr 2026
Fin Plazo Presentación 25 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 5 may 2026, 06:24

Mismo sector y zona (30 en Tarragona)

Abierta 8004330008-2026-0009721

Adquisició de 16 tauletes gràfiques per a l'Escola d'Art i Disseny de Tarragona a Tarragona

12.160 €

Abierta 160/2026

Servei i subministrament d’una solució integral de gestió de recursos humans en modalitat SaaS, incloent llicenciament, suport, manteniment i, si escau, implantació i migració.

35.000 €

Adjudicada 2026-CBSU0003

Adhesió a la primera pròrroga de l'Acord Marc de subministrament d'equips d'impressió i de multifunció en les modalitats de compra i arrendament, amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2023.05)

52.511 €

Adjudicada 430252002-2026-0000643

Aprovar l’adhesió de l'Ajuntament de Benifallet a la primera pròrroga de l’Acord marc de subministrament d’equips d’impressió i de multifunció en les modalitats de compra i arrendament, amb destinació a les entitats locals de Catalunya (exp. núm. 2023.05).

3.388 €

En evaluacion HCA-FUSSMONT 003/2026

Subministrament de diferent equipament informàtic per a l’Hospital Comarcal d’Amposta, SAM (en endavant HCA) i la Fundació Privada Serveis Socials del Montsià (en endavant FUSSMONT). En concret, el subministrament consta de 90 ordinadors de sobretaula i5, 90 monitors de mínim 23,8”, 5 ordinadors portàtils i5 i 4 impressores làser blanc i negre.

93.670 €

Adjudicada SUM-26-0276-SIST

Suministro de dispositivos de copia de seguridad LTO-9 ULTRIUM 45000 RW

20.136 €

Formalizada SE 42/26

Servei de suport tècnic i actualitzacions dels sistemes d’Emissió Instantània, SALTO-AppCrue, Middleware AppCRUE i Targetes PLA bioplàstic 100% compatible amb el sistema d’impressió presents a la Universitat Rovira i Virgili (SE 42/26)

65.150 €

En evaluacion EXP 27-2026

Subministrament de materials d’oficina per a cobrir les necessitats de l’Institut Català d’Investigació Química distribuït en el següents lots: Lot núm. 1: Materials fungibles d’oficina. Lot núm. 2: Altre material de l’entorn de treball administratiu.

60.000 €

En evaluacion 32/2026-OS

L’objecte del present contracte és el subministrament d’equips informàtics, material informàtic i llicències de programes. S’inclou dins d’aquest objecte, el subministrament de tots aquells elements com ara ordinadors portàtils o de sobretaula, mòbils, tauletes, pantalles, auriculars, cables i tot tipus d’accessoris i recanvis que siguin necessaris pel funcionament dels equips informàtics.

80.000 €

Adjudicada 2574/2026

Adhesió a la segona pròrroga de l'Acord marc de subministrament de paper amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp 2023.06) i contractació basada de subministrament de paper

576 €

Más licitaciones de BASE-Gestió d'Ingressos

Abierta 1-2026/58-GEC

L’objecte del contracte és el manteniment dels productes Palo Alto Networks, concretament: - Renovació dels crèdits d’ús de les màquines virtuals, les subscripcions de suport de la seguretat perimetral del CPD extern al cloud privat. - Renovació de les subscripcions i suport dels firewalls físics del CPD que té BASE-Gestió d’Ingressos a l’Edifici Síntesi. - L’actualització de l’eina de gestió i anàlisis de dades Panorama, utilitzada per els tècnics de Serveis Informàtics de BASE-Gestió d’Ingressos per a la visualització, tractament i explotació de dades. Aquesta eina és essencial per garantir la continuïtat, seguretat i estabilitat de la infraestructura de xarxa corporativa, especialment en entorns amb múltiples tallafocs Palo Alto distribuïts de conformitat amb les especificacions tècniques que consten en els plecs.

49.721 €

Abierta 1-2026/58-GEC

Manteniment dels productes Palo Alto Networks (Exp. 1-2026/58-GEC)

49.721 €

Abierta 1-2026/57-GEC

Suport a la base de dades Informix (1-2026/57-GEC)

49.330 €

Abierta 1-2026/57-GEC

Servei de suport 24x7 destinat a garantir el correcte funcionament, la disponibilitat i la consistència de la base de dades Informix instal·lat al Centre de Processament de Dades de BASE-Gestió d’Ingressos. La contractació d’aquest servei suport inclou tant el manteniment correctiu, com el preventiu i l’evolutiu. El servei de suport a contractar ha de donar resposta a les següents necessitats: • Vetllar per la disponibilitat i el rendiment del sistema gestor de bases de dades Informix. • Gestionar l’operativa bàsica dels diferents entorns de bases de dades de BASE (incloent entorns de DESenvolupament, PREproducció, PROducció i PROduccióDR): - Gestió de les bases de dades - Aturada / Parada de serveis de les base de dades - Gestió i control de la capa d’emmagatzematge (espai, nivell de creixement, comportament, etc.) • Disposar d’informació sobre actualitzacions, certificacions i suport de versions. • Gestionar els pegats de sistema i programari. • Realitzar revisions periòdiques dels sistemes més crítics. • Seguir l’evolució dels procediments d’operació. • Disposar de suport especial, davant de problemes de producte, en determinats sistemes crítics. Cal disposar d’un pla de suport que serveixi com a base per a la planificació i gestió d’aquestes activitats. Aquest pla serà revisat conjuntament amb els responsables tècnics de BASE de forma periòdica i s’ha d’entregar en format electrònic. Aquesta contractació es realitza de manera alineada amb els objectius de desenvolupament sostenible, com pot ser, el consum responsable de conformitat amb l’ODS 7 d’Energia neta i assequible, així com l’objectiu de desenvolupament sostenible 8 que fa referència al treball digne i creixement econòmicd’aquesta manera l’execució del conctracte exigeix el compliment estricte de les condicions laborals i salarials del conveni col·lectiu sectorial aplicable, fomentant l'estabilitat de l'equip tècnic adscrit per garantir la qualitat i continuïtat del servei.

49.330 €

Abierta 1-2026/56-GEC

Servei d'adaptació dels programes desenvolupats en 4GL per un futur canvi tecnològic (Exp. 1-2026/56-GEC)

118.438 €