En evaluacion Suministros

L'objecte del contracte és el subministrament de consumibles, material fungible, peces i maquinària de jardineria, així com els serveis de reparació i manteniment de la maquinària necessaris per dur a terme las tasques de la brigada de jardineria i medi natural de les brigades de Paisatge i Biodiversitat de l'Ajuntament de Girona.

Expediente: 2025060750

Contrato de suministros en evaluación por Ajuntament de Girona en Girona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 16160000.

48.400
Presupuesto base
106.480
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
16160000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
29 mar 2026, 06:24
Fecha límite
13 abr 2026, 16:00
Duración
2 años
Lote
1

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 29 mar 2026
Anuncio de Pliegos 29 mar 2026
Fin Plazo Presentación 13 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 25 ago 2026, 06:23

Mismo sector y zona (16 en Girona)

Abierta X2026001780

Aquest contracte té per objecte l’adquisició de maquinària de combustió i elèctrica de jardineria i forestal de les Brigades Externes del Centre el Puig del Consell Comarcal del Pla de l’Estany.

54.870 €

En evaluacion 2026/8661

Contractació mixta servei de manteniment i reparació de maquinària de jardiners i paletes i subministrament de recanvis i eines.

34.712 €

En evaluacion X2026000858

Aquest contracte té per objecte el subministrament, en règim d’arrendament operatiu, d’un tractor agrícola amb braç desbrossadora per al tractor, amb destinació al servei de Brigades Externes de l’àrea del centre ocupacional i especial de treball “El Puig” (Centre El Puig) per a la realització de treballs de sega de camins rurals, a la comarca del Pla de l’Estany. El contracte comprendrà la posada a disposició dels vehicles, així com totes aquelles prestacions inherents a l’arrendament operatiu incloent-hi, amb caràcter enunciatiu i no limitatiu: • Dret d’utilització amb tots els accessoris incorporats, • Realització d’un màxim de 150 hores mensuals d’acord amb el repartiment anual contingut a l’apartat 10.2 del PPTP, • Assegurança a tot risc sense franquícia, • Manteniment integral preventiu i reparació d’avaries (mà d’obra i peces), sense cap tipus d’excepció (veure apartat 8 del PPTP), • Lliurament d’un tractor vehicle de substitució o braç desbrossadora de les mateixes característiques, en cas d’avaries que necessitin un temps de reparació superior a 72 hores. • 1 joc de ganivetes o martelles inclòs cada any. • Obligacions fiscals: ITV, matriculació i impostos. • Llibre o manual d’instruccions i funcionament del vehicle i dels seus equipaments de sèrie. • Els vehicles es lliuraran amb el material de recanvis i eines que resultin obligatòries per la legislació vigent. • Formació mínima als conductors i operaris, per conèixer el funcionament. • Altres obligacions que es detallen en el present document.

20.500 €

Formalizada 1495/2026

L’objecte del contracte és l’adquisició d’un tractor tipus vinyer i el carregador frontal per a tractor com a complement per a les brigades del Centre Especial de Treball Tramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà. Ha de satisfer les necessitats i complir amb els requisits mínims i que el rendiment del bé sigui l’adequat pel tipus de treballs que es realitzaran. S’inclouen les despeses de posada a punt del tractor i el complement, el carregador frontal per a tractor, així com els impostos, preparada per treballar des del moment de la seva adquisició i per desenvolupar les tasques pròpies de les brigades. Aquest contracte no inclou el manteniment, les revisions periòdiques anuals ni el manteniment preventiu del tractor i complement, el carregador frontal per a tractor. L’objecte d'aquesta contractació es pel procediment obert simplificat abreujat. Les característiques tècniques i normatives del tractor i el complement, el carregador frontal per a tractor, són les que es troben al plec de prescripcions tècniques.

40.000 €

Formalizada CCS12026000022

L’objecte del contracte és el subministrament d’un tractor tallagespa ISEKI SXG-327-122HD amb tendal de confort desmuntable per a les Instal·lacions Esportives Municipals d’Olot. Degut al deteriorament d’una de les dues màquines actuals, fet que provoca no poder atendre la necessitat dels espais enjardinats de les instal·lacions esportives municipals, en concret les instal·lacions Parc Atlètic Tossols-Basil i Piscina Municipal és necessària la compra d’un nou tractor tallagespa

26.055 €

Formalizada 654/2026

L’objecte d’aquesta contractació és el subministrament de maquinària elèctrica i motoritzada de jardineria per al personal de les brigades de treball del Centre Ocupacional i Especial de Treball Tramuntana dependent del Consell Comarcal del Baix Empordà. També és objecte d’aquesta contractació reduir les emissions de CO2 i altres gasos contaminants amb la inclusió del LOT 1: Maquinària de bateria elèctrica. Com també reduir el soroll i les vibracions produït per l’ús de maquinària motoritzada amb maquinària més moderna que trobarem a les especificacions del LOT 2: Maquinària motoritzada o tèrmica. A l’Annex 1. Preus unitaris eines de jardineria del PPT i del PCAP, hi ha detallat la descripció dels articles a subministrar amb l’import màxim per a cada LOT. El Centre Tramuntana es reserva el dret d’inspeccionar en qualsevol moment la maquinària i que aquesta s’ajusti als requisits establerts en l’Annex 2. Característiques tècniques de les eines de jardineria del PPT.

17.990 €

En evaluacion 2026/96

L’objecte del contracte de subministrament de materials de jardineria per a la brigada municipal de l’Escala. La seva codificació CPV és: 03110000-5 Cultius, productes comercials de jardineria i horticultura i 16160000-4 Equips diversos de jardineria.

73.264 €

Más licitaciones de Ajuntament de Girona