En evaluacion Servicios

L'objecte del contracte és el servei per realitzar una investigació prèvia a la construcció d’un pou, amb l’objecte de detectar els nivells d’aqüífers del subsòl, mitjançant un sondeig a testimoni continu de 97 metres, als terrenys del PAU “Torre del Botafoc” destinats a la construcció del futur Parc del Botafoc, així com l’elaboració posterior d’un informe geològic de resultats per presentar a l’ACA. Aquests treballs serviran de base i proporcionaran la informació necessària per la construcció del pou d’extracció d’aigua del nivell freàtic per abastar, en la mesura que sigui possible, les necessitats de reg del futur Parc. Sense aquest treball previ no es pot assegurar que es pugui construir el nou pou a l’emplaçament escollit.

Expediente: GCON2026000052

Contrato de servicios en evaluación por Ajuntament del Vendrell en Tarragona. Duración del contrato: 2 meses. Categoría CPV 71332000.

16.008
Presupuesto base
16.008
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
71332000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
27 jul 2026, 18:41
Fecha límite
11 ago 2026, 01:59
Duración
2 meses

Organismo contratante

Ajuntament del Vendrell

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 jul 2026
Anuncio de Pliegos 27 jul 2026
Fin Plazo Presentación 11 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 12 ago 2026, 06:22

Mismo sector y zona (71 en Tarragona)

Abierta 504/2026/G626

L’objecte d’aquest contracte és la contractació dels serveis tècnics per la redacció i direcció facultativa dels projectes executius següents: • Consolidació i restauració de les estructures arqueològiques de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona. • Adequació de la Reserva Arqueològica Xavier Dupré-Camí de la Fonteta, Tarragona

79.100 €

Abierta CSS. MT-15024-C2

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica de coordinació de seguretat i salut de les obres corresponents al projecte constructiu. Semaforització i millora de la senyalització de passos de vianants a la C-31. Cunit. Clau: MT-15024-C2

2.335 €

Abierta CONSER-0236/2026

L’objecte de la present licitació és la contractació dels serveis corresponents a l’establert a l’apartat 2.1.1 del projecte i plec tècnic del ‘’PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY’’, que són les facultats, serveis i responsabilitats del control de l'execució durant la fase d’implantació del projecte estimat en 4 mesos següents: - Desenvolupar les tasques de control de l’execució i correcta realització del «PROJECTE REUS SMART MOBILITY AND SECURITY», i sobre la forma i condicions en què s’haurà d’executar la implantació de cada unitat del projecte. Serà responsabilitat seva la direcció i supervisió de tots els treballs executats, ja sigui directament o mitjançant els seus representants, exercint una autoritat tècnica completa i indiscutible, fins i tot en aquells aspectes no contemplats explícitament, i en relació tant amb les persones com amb els mitjans materials implicats. - Totes les instal·lacions compreses en la implantació del projecte s’executaran conforme als terminis aprovats i a les instruccions emeses pel control de l’execució, que resoldrà les qüestions relatives a la interpretació de terminis i condicions d’execució, proporcionant al contractista tota la informació necessària per garantir el correcte desenvolupament de la implantació del projecte. - Abans de l’inici d’implantació del projecte, es durà a terme el seu replanteig en tots els aspectes, amb la presència del control d’execució i del contractista o les persones en qui deleguin, aixecant-se l’acta corresponent que en deixarà constància formal. - Haurà de realitzar totes les actes i certificacions necessàries: acta de replanteig inicial, actes d’execució, certificacions mensuals o documents acreditatius de la prestació realitzada, etc. Addicionalment també haurà de realitzar les tasques previstes en el Plec de Clàusules Administratives Particulars.

10.500 €

Abierta 8004330008-2026-0006892

Servicio asistencia técnica para redacció de catorce proyectos constructivos en las carreteras

528.829 €

Abierta PC. PC-CGT-26018

Contracte de serveis per a l'assistència tècnica per a la redacció del Projecte Constructiu "Estabilització de talussos a les carreteres del Servei Territorial de Carreteres de Tarragona". Clau: PC-CGT-26018

114.286 €

Abierta CTN2600164

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres de remodelació corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi C1.187 “Remodelació EBAR Sardana, Remodelació EBAR Catalunya i reposició emissari Catalunya”. Atès que tant les dos EBARs com l’emissari es van posar en servei l’any 1995, i malgrat durant tot aquest període s’han anat duent a terme tasques de manteniment i renovació perassegurar-ne l’operativitat, el seu estat actual fa necessària la remodelació d’ambduesEBARs i la reposició de l’emissari Catalunya. Cal tenir present que les EBARs de Catalunya i de la Sardana son dos dels bombaments principals de sistema de sanejament de Salou que permeten, donada l’orografia de l’àmbit, l’evacuació de l’aigua residual generada cap a l’EDAR de Vila-seca. La primera recull gran part del cabal generat al municipi i l’envia cap a la segona que, al seu torn, envia l’aigua per a què, previ pas per la EBAR Autopista, arribi a la depuradora. A més, la EBAR Catalunya disposa d’un emissari d’emergència que, tenint en compte la configuració de bombaments en sèrie de la xarxa, permet enviar a mar tot el cabal residual recollit en els tres bombaments, en cas de necessitats del servei.

96.550 €

Abierta CTN2600122

L’objecte del contracte és la redacció d’un projecte constructiu que han de definir les obres corresponents a una actuació prevista a la planificació hidrològica vigent. L’actuació objecte d’aquest informe està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi A2.067 “Actuacions de millora ambiental de la conca de la riera de la Bisbal”. Atès el mal estat de l’aigua a la desembocadura de la riera de la Bisbal, al Vendrell, i derivat de la resolució 797/XII del Parlament de Catalunya de l’any 2021, l’ACA va planificar una mesura de recuperació de la conca al Programa de mesures del tercer cicle de la planificació hidrològica (2022-2027). Així doncs, aquesta actuació té per objecte la recuperació morfològica i millora ecològica del Torrent del Lluc en el seu tram entre Santa Oliva i el Vendrell, en una longitud d’aproximadament 4 km amb les següents coordenades: inici (X: 3778231,3; Y: 4567869,7) i final (X: 377743.15, Y:4564696.91).

80.708 €

Abierta CTN2600141

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la coordinació de seguretat i salut de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

30.003 €

Abierta CTN2600140

La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la direcció d’obra de les obres que s’han de licitar per a l’execució del PROJECTE CONSTRUCTIU DE L’ESTACIÓ REGENERADORA D’AIGUA A LA DEPURADORA DE VALLS, clau: LAB.00729/01.P. L’actuació està inclosa al Programa de mesures del Pla de gestió del districte de conca fluvial de Catalunya per al període 2022-2027, aprovat per Acord GOV/108/2023, de 16 de maig, amb el codi B4.033 “ERA a Valls per a usos agrícoles i xarxa de distribució”.

181.361 €

Abierta CSE/AH05/1101477011/27/PO

Servei de fusteria

276.413 €

Más licitaciones de Ajuntament del Vendrell

Abierta GCON2026000055

Servei de teleassistència domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell

225.242 €

Abierta GCON2026000051

Serveis logístics de l'Ajuntament i esdeveniments diversos i serveis de manteniment de sistemes urbans. Contracte reservat per centres especials de treball d'iniciativa social. Segons la disposició addicional IV de la llei 9/2017 de 8 de novembre de contractes del sector públic.

3.044.000 €

Abierta GCON2026000030

Servei d'ajuda a domicili (SAD) de l'Ajuntament del Vendrell

1.349.477 €

Adjudicada GCON2026000035

L’objecte de l’encàrrec es prestar el servei de tramitació i aprovació del pla especial urbanístic dels espais blaus. Els treballs inclouen: - Tramitació urbanística fins a l’aprovació definitiva: incorporació normativa segons continguts del DAE i informe de la OTAA, redacció de l’informe de resposta de les al·legacions i informes sectorials, i actualització del document per aprovació provisional i definitiva. - Tramitació ambiental: redacció del document ambiental estratègic amb la valoració d’alternatives d’ordenació, incorporació de les determinacions segons informe de la OTAA, elaboració del document resum. Aquest actuació compta amb el suport econòmic de la Diputació de Tarragona, a través del Programa de transició ecològica, anualitat 2026, en el marc del Pla ImpulsDipta.

24.144 €

En evaluacion GCON2026000055

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del Servei de Teleassistència Domiciliària de l’Ajuntament del Vendrell, amb atenció permanent les 24 hores del dia, tots els dies de l’any, adreçat a persones usuàries del municipi que es trobin en situació de fragilitat, dependència, vulnerabilitat o risc social. El servei té com a finalitat promoure la permanència de les persones usuàries en el seu entorn habitual, garantir una atenció personalitzada, continuada i integral, millorar la seva qualitat de vida, fomentar l’autonomia personal, proporcionar seguretat i prevenir situacions d’aïllament social, soledat no desitjada o risc domiciliari. El servei s’adreça principalment a persones grans, persones amb dependència i/o persones amb discapacitat residents al municipi del Vendrell, d’acord amb la valoració prèvia efectuada pels serveis socials municipals. El Servei de Teleassistència Domiciliària garanteix una atenció continuada, preventiva i immediata mitjançant l’ús de tecnologies de la informació i la comunicació, assegurant la comunicació permanent de la persona usuària amb un centre d’atenció especialitzat i la mobilització dels recursos necessaris en cas d’emergència, necessitat social o incidència. El contracte es configura mitjançant un sistema de preus unitaris i inclou les modalitats següents: • teleassistència domiciliària bàsica, • teleassistència domiciliària avançada.

112.621 €