Formalizada Servicios

L’objecte del contracte és el servei de control i prevenció de la legionel·la en les instal·lacions de titularitat municipal, d’acord amb els criteris que estableixen les normatives aplicables. En concret el RD 487/2022, de 21 de juny, per el que s’estableixen els requisits sanitaris per la prevenció i control de la legionel·losis i el RD 614/2024, de 2 de juliol, que modifica el RD 487/2022.

Expediente: 2026/111

Contrato de servicios formalizado por Ajuntament de la Bisbal del Penedès en Tarragona. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 90920000. Adjudicado el 20 jul 2026 a AMBIENT SERVEI SANITAT AMBIENTAL. Se recibieron 6 ofertas.

57.989
Presupuesto base
126.302
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
90920000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:37
Fecha límite
8 abr 2026, 16:00
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
AMBIENT SERVEI SANITAT AMBIENTAL
NIF
B43120534
Importe
47.145
Ofertas recibidas
6

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 8 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 20 jul 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:32

Mismo sector y zona (90 en Tarragona)

Abierta 43008857/2027/01

La contractació té per objecte prestar el servei de neteja dels espais del Centre de Formació de Persones Adultes (CFA) de Reus.

11.037 €

Abierta 43990106/2027/01

La contractació té per objecte prestar el servei de neteja dels espais del Centre de Recursos Pedagògics de la Conca de Barberà, de Montblanc.

4.530 €

Abierta 43990102/2027/01

La contractació té per objecte prestar el servei de neteja dels espais del Centre de Recursos Pedagògics del Baix Camp de Reus.

16.471 €

Abierta CO 17/2026

Contracte privat de serveis per a la retirada, transport i tractament de rebuig de la planta mecànic biològica i de compostatge del Centre Comarcal de tractament de residus de Botarell

15.795.625 €

Abierta 9503/2026

Servicio de limpieza de los edificios y dependencias municipal del Ayuntamiento de Vila-seca.

1.290.403 €

Abierta CTN2600345

L’objecte d’aquesta licitació és contractar els serveis necessaris per a efectuar una correcta explotació, conservació i manteniment dels sistemes de sanejament de Torredembarra, La Nou de Gaià i St. Miguel i Vespella de Gaià, segons les instruccions recollides en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars (PPTP) que garanteixi l’assoliment dels objectius de qualitat fixats en el mateix i que compleixen els requeriments de la Directiva 91/271/CEE del Consell, de 21 de maig de 1991, sobre el tractament d’aigües residuals urbanes i del Reial Decret 509/1996, de 15 de març, de desenvolupament del Reial Decret-llei 11/1995, de 28 de desembre, per el que s’estableixen les normes aplicables al tractament de les aigües residuals urbanes.

9.952.977 €

Abierta 43002594/2027/01

Servicio de limpieza del Instituto Baix Camp

129.571 €

Abierta C029_26

L'objecte del present contracte és el subministrament de carbó actiu granular (CAG) per l'ETAP de Sant Salvador i dels serveis associats, d’acord amb les característiques i condicions fixades al plec de prescripcions tècniques regulador d’aquest contracte.

290.400 €

Abierta 43002582/2027/01

Servicio de limpieza del Instituto Salvador Vilaseca

90.250 €

Abierta 43005704/2027/01

Servicio de limpieza del Instituto Francesc Vidal i Barraquer

137.261 €

Más licitaciones de Ajuntament de la Bisbal del Penedès

Abierta 2026/108

Servei de comunicació institucional i gestió de xarxes

82.800 €

Prevista 2026/721

L’objecte del contracte és la prestació del servei de dinamització dels espais per a les persones grans del municipi de la Bisbal del Penedès, en concret: a. Activitat física i esportiva als espais del parc de salut Pavelló municipal ( Nucli ) Parc de salut de la Miralba Parc de salut de Priorat Parc de salut de Can Gordei Parc de salut de l’Esplai b. Servei de dinamització dels espais per a gent gran als locals : Local social del Priorat, Can Gordei, Miralba, l’Esplai i al Racó de la gent gran del nucli de la Bisbal del Penedès

Prevista 2026/1464

L’objecte del present contracte és el servei de redacció, disseny, maquetació i impressió del butlletí municipal. Concretament: - Consultoria i assessorament en el contingut - Recopilació i seguiment del material generat i tramès per l’Ajuntament - Establiment i manteniment d’una dinàmica interna per a la producció i difusió de notícies - Recerca d’informació complementària - Redacció de textos (70% en català i 30% en castellà) - Redacció de titulars - Coordinació d’espais - Tractament i retoc d’imatges - Recerca d’imatges de recurs - Doble correcció ortogràfica i d’estil - Edició i maquetació de diverses proves - Edició de l’exemplar en format PDF - Impressió: * Format DIN-A4 210x297mm * 20 planes * Paper estucat, volum 100 g a 2 cares, 4 + 4 tintes i 2 grapes * Tirada de 1.800 exemplars de cada número * 6 revistes anuals (bimestral) - Lliurament a les dependències de l’Ajuntament

Adjudicada 2026/847

L’objecte del contracte és que l’Ajuntament com a entitat consumidora d’electricitat en baixa tensió, tingui accés a la contractació dels subministraments elèctrics des de la xarxa a les instal·lacions que necessitin un nou contracte entre l’empresa comercialitzadora d’electricitat i el consumidor titular de la instal·lació.

95.747 €

Adjudicada 2026/679

L’objecte del contracte és el servei d’organització de la Festa Major del nucli de la Bisbal del Penedès del 11 d’Agost al 2026 al 16 d’Agost del 2026 concretament : subministrament de l’escenari la coberta poligonal , sonorització de diefrents actes, cabines sanitàries , servei de bar i cabines pels artistes convidats . Aforament previst 2.200 persones . El servei s’adjudica mitjançant l’acord marc de l’ACM, dins del Lot 59. Organització d’esdeveniments – Tarragona

22.700 €